Czy można kontynuować aktualizację urządzenia z Androidem, jeśli producent OEM przestanie go obsługiwać?


9

Załóżmy, że OEM traci zainteresowanie moim urządzeniem; czy nadal mogę instalować aktualizacje dystrybucji akcji po wydaniu przez Google? Czy po przejściu tej trasy występują problemy ze sterownikami urządzeń?


1
Zrootuj, zainstaluj nieoficjalną pamięć ROM Androida, gotowe. Nie tracą „zainteresowania”, po prostu nie chcą tracić czasu i zasobów na starsze urządzenia, które mogą i będą wykorzystywać na nowszych.
Uri Herrera

@Uri, więc nie ma problemów ze sterownikami? Myślałem, że ponieważ wszystkie urządzenia są różne, mogą wymagać sterowników dostarczonych przez producentów OEM.
RomanSt

Jaki masz telefon?
Pitto,

@Pitto jeszcze nie, myśląc o Samsung Galaxy Tab 10.1.
RomanSt

1
Jeśli na swoim urządzeniu znajdziesz gdzieś napisane „Samsung”, myślę, że powinieneś przestać się martwić :) Faceci Cyanogenmod dbają o ciebie. U_U
Pitto,

Odpowiedzi:


10

Gdy producent zrezygnuje z obsługi urządzenia, jedynym wyborem jest zrootowanie go, odblokowanie bootloadera (jeśli to możliwe) i zainstalowanie niestandardowych pamięci ROM.

Google wydaje tylko kod źródłowy Androida do AOSP (Android Open Source Project) i nie ma wpływu na to, czy producent lub przewoźnik zaktualizuje dane urządzenie. Jedynym wyjątkiem jest linia telefonów Nexus, które są bezpośrednio obsługiwane przez Google. W obecnej postaci nie można zbudować AOSP na żadnym urządzeniu innym niż Google bez większych prac. Chociaż producenci i operatorzy są zobowiązani do podania kodu źródłowego, dotyczy to tylko części systemu operacyjnego. Nie muszą (i rzadko to robią) zapewniać źródła dla zastrzeżonych sterowników, które są niezbędne do zbudowania w pełni działającej wersji Androida dla danego urządzenia. Deweloperzy społeczności zwykle używają sterowników ze starszych wersji systemu operacyjnego, co znacznie ogranicza potencjał aktualizacji. Sterowniki czasami są poddawane inżynierii wstecznej, co zapewnia programistom większą elastyczność.

Istnieje również problem zablokowanych programów ładujących w większości nowych telefonów i tabletów z Androidem, który ogranicza zakres zmian, jakie może przynieść niestandardowa pamięć ROM. Większość producentów i przewoźników blokuje programy ładujące, aby ludzie nie „zamaskowali” swoich urządzeń. Istnieją jednak sposoby odblokowania / obejścia takich blokad dla wielu urządzeń.

Najważniejsze jest to, że jeśli szukasz urządzenia, które będzie obsługiwane najdłużej - najlepszym wyborem jest linia Nexus. W przeciwnym razie sugeruję zajrzenie na różne fora internetowe ( na przykład xda-developers lub rootzwiki ), aby sprawdzić, czy twoje urządzenie jest wystarczająco zainteresowane przez programistów społeczności, aby stworzyć dla niego niestandardowe ROM.


7

Jak skomentował Uri Herrera, musisz zrootować telefon, aby móc zainstalować niestandardowe oprogramowanie układowe, a następnie zainstalować oprogramowanie społecznościowe na rynku wtórnym, takie jak CyanogenMod . Najprawdopodobniej społeczność Open Source będzie aktualizować oprogramowanie (ROM) nawet po tym, jak OEM straci zainteresowanie.

Jak zrootować : Możesz odwołać się do ładnego przewodnika LifeHacker - najprawdopodobniej można to łatwo zrobić, podłączając urządzenie za pomocą USB i używając programu Windows o nazwie SuperOneClick .

Jak zainstalować niestandardowe oprogramowanie układowe: Najłatwiej jest najprawdopodobniej użyć programu Android o nazwie Rom Manager . Jest dostępny w Android Market. Wersja premium powiadomi nawet, gdy niestandardowa pamięć ROM zostanie zaktualizowana, więc łatwo jest ją aktualizować.


Dziękuję, to było przydatne. Przepraszam, mogę zaakceptować tylko jedną odpowiedź, obie są dobre.
RomanSt

0

+1 do instalacji niestandardowej pamięci ROM. Dostałem moje pragnienie hd w styczniu, miałem dość wzdęć, więc zrootowałem i zainstalowałem cyjanogenmod około maja. Podczas gdy skórki producenta, takie jak sens, są ładne i wszystkie, niestandardowe ROM-y pozwalają na znacznie więcej dostosowań, a ja gwarantuję, że będę w ics zanim HTC wyda aktualizację (jeśli w ogóle to zrobią)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.