Czy muzyka kupiona w Google Play Music nie zawiera DRM?


9

Jest dla mnie jasne, że dzięki subskrypcji Muzyki Google Play możesz odtwarzać „swoją” muzykę (online lub offline) za pomocą odtwarzacza muzyki Google Play (patrz Muzyka Google: słuchanie offline po wygaśnięciu subskrypcji? ). De facto muzyka nie jest tak naprawdę twoja: po prostu masz prawo jej słuchać.

Nie jest dla mnie jasne i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: co jeśli rzeczywiście kupię utwór w sklepie Google Play? Czy mogę przenieść plik MP3 na dowolny „głupi” odtwarzacz MP3 i tam posłuchać? Innymi słowy: czy nie ma DRM?

Odpowiedzi:5

Piosenka jest twoja. Wystarczy zainstalować Menedżera muzyki dla Muzyki Google Play na komputerze, aby pobrać swoje piosenki. Myślę, że jest to również możliwe ze strony internetowej, która po prostu tego nie próbowała.


3

Pamiętaj, że umieszczają tajny tag w swoich plikach, co ogranicza dodawanie go do innych kont Google Play. Powiedzmy na przykład, że zmieniasz swój adres e-mail, nie daje on możliwości przeniesienia go ani udostępnienia go użytkownikom z własnego gospodarstwa domowego.

Musisz pobrać i zainstalować eyed3 , który wymaga trochę specjalistycznej wiedzy technicznej, i uruchomić to polecenie:

eyeD3.exe --remove-frame PRIV ./

Próbowałem go szukać i usuwać za pomocą interfejsu użytkownika, takiego jak Foobar2000 z jego zaawansowanymi narzędziami, ale nadal nie widziałem tego tagu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.