Czy istnieje niezawodny sposób na wykrycie aplikacji odpowiedzialnej za reklamę Airpush?


14

Zauważyłem, że pewnego dnia pasek powiadomień mojego Xooma zaczął otrzymywać reklamy Airpush (tak to brzmi - powiadomienia push, które są naprawdę reklamami). Jestem raczej filozoficznie przeciwny idei reklam push na moim urządzeniu, więc chciałbym usunąć szkodliwą aplikację, ale reklama nie daje żadnego sposobu, aby to rozgryźć. Kliknięcie gwiazdki powiadomienia daje tylko link do strony reklamowej i nic więcej.

Znalazłem Airpush Detector na rynku, ale wydaje się, że nie działa na moim Xoomie, być może z powodu pewnych różnic w Androidzie 3.x. Po uruchomieniu aplikacji jest napisane, że nie znaleziono żadnych aplikacji Airpush, ale to oczywiście nie jest poprawne. Inną opcją, którą widziałem, jest systematyczne zamrażanie aplikacji korzystających z Titanium Backup, dopóki nie znajdę winnej, ale byłoby to bardzo czasochłonne i nawet nie jestem pewien, czy to zadziała.

Jestem również świadomy stałej aplikacji rezygnacji na rynku, ale naprawdę wolę odinstalować aplikację odpowiedzialną za reklamy (ponownie, z powodu przekonań filozoficznych).

Czy jest jakiś sposób na wykrycie pochodzenia reklamy Airpush?

Odpowiedzi:


6

Dwa punkty,

Po pierwsze, jeśli chcesz przestać otrzymywać reklamy AirPush, same AirPush oferują dwa sposoby, aby zrezygnować z otrzymywania reklam przez urządzenie. Zarówno:

Po drugie, nie sądzę, że AirPush to jedyna gra w mieście, która to robi. Odinstalowałem aplikację kilka miesięcy temu, kiedy odkryłem, że to ona spamuje mój pasek powiadomień. Jego reklamy nie wyglądały jak AirPush i nie wyświetlały się z detektorem AirPush. Nie wyśledziłem, kto zapewnia ramy reklamowe, z których korzysta aplikacja, po prostu cieszyłem się, że mogę usunąć te śmieci z mojego urządzenia, ponieważ aplikacja była otwierana tylko raz w miesiącu, więc nie potrzebowałem tego problemu. Być może nie są to reklamy AirPush, ale jeden z ich konkurentów. Tę aplikację właśnie wyśledziłem, sprawdzając, które aplikacje zainstalowałem / zaktualizowałem ostatnio, a następnie przeglądając komentarze w usłudze Market, aby zobaczyć, która z nich jest pełna użytkowników krzyczących o usunięcie reklam z powiadomieniem.


Myślę, że to dobra uwaga, tak naprawdę nie zastanawiałem się nad faktem, że może to nie być Airpush. Zdecydowanie wyglądało to na podstawie tego, co przeczytałem o Airpush (ta sama ikona, mniej więcej raz dziennie i tak dalej). Czy znasz od razu nazwy innych ram reklamy push? Próbuję przeprowadzić bardziej ogólne wyszukiwanie, ale najczęściej zwracam się ponownie do Airpush.
eldarerathis

@elder Nie dostałem ikony gwiazdki na każdym z tych, które wyglądają na AirPush. Przepraszam, nie wiem, jaki to był framework, po prostu cieszyłem się, że znalazłem winowajcę i się go pozbyłem. Nie była to aplikacja, której używałem wystarczająco często, by badać dalej, patrząc na to, że usunęli wypychać reklamy.
GAThrawn


0

Kliknij gwiazdki u góry telefonu i przesuń palcem w dół, aby wyświetlić reklamę. Nie otwieraj reklamy, ale zamiast tego umieść na niej palec, naciśnij i przytrzymaj przez 7 sekund, a pojawi się aplikacja wysyłająca ci dodatek ................... usuń aplikacja i gwiazdy znikną. Moje gwiazdy pochodzą z pobrania dzwonka (Fart) za pomocą mojego telefonu Samsung Galaxy Note 2.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.