Czy aplikacje powinny zajmować pamięć wewnętrzną po zainstalowaniu na karcie SD?


11

Mam bardzo mało pamięci wewnętrznej telefonu - mam do 5 MB z 180 MB dostępnych. Rozumiem, że nie wszystkie aplikacje można zainstalować na karcie SD, a one zamiast tego zajmują moją pamięć wewnętrzną. Na szczęście są one rzadkie.

Jednak niedawno zainstalowałem aplikację, która jest wymieniona jako zainstalowana na karcie SD, a nie w pamięci wewnętrznej. Mimo to po zainstalowaniu pojawia się ostrzeżenie „mało miejsca”. Aplikacja zajmuje 16 MB i wydaje mi się, że pamiętam, że miałem trochę ponad 20 MB pamięci wewnętrznej przed ... Więc sądząc z tej przestrzeni, wygląda na to, że wciąż zajmuje miejsce w pamięci wewnętrznej.

Więc moje pytanie: czy aplikacja zainstalowana na karcie SD powinna zajmować pamięć wewnętrzną?

Co może być tego przyczyną? Czy rynek przechowuje pliki instalacyjne gdzieś w wewnętrznej pamięci podręcznej lub coś tak dziwnego? Dlaczego, u licha, muszę się martwić, że aplikacje zajmują miejsce, skoro mam na nich gigabajty wolnego miejsca?

Moje urządzenie to GT-S5570 z systemem 2.2.1.

Odpowiedzi:


8

Aplikacja składa się z plików dex, plików apk, plików danych i bibliotek. Podczas instalowania aplikacji na karcie SD nie wszystkie części aplikacji są przechowywane na karcie SD. Niektóre z nich pozostają w pamięci wewnętrznej.

Jeśli jednak masz zrootowany telefon, możesz użyć programu takiego jak link2sd, aby przenieść wszystkie elementy aplikacji na kartę SD.

EDYTOWAĆ:

Możesz użyć programu takiego jak app2sd, aby łatwo zobaczyć, jaki program można przenieść na kartę SD. Możesz ręcznie przenieść pokazane aplikacje lub zignorować niektóre z nich.

Jeśli przejdziesz do Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami, pokazany tam rozmiar odpowiada rozmiarowi, który zajmuje pamięć wewnętrzna. To tylko moje przypuszczenie na podstawie obliczeń wykonanych przez odnotowanie wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej, przeniesienie niektórych aplikacji na kartę SD i odjęcie tylko zmniejszonej przestrzeni aplikacji.

Przepraszam, że nie wspomniałem, że potrzebujesz drugiej partycji, aby link2sd działał. Ale jeśli podałeś w swoim pytaniu wskazówkę, którą chcesz zrootować, mówiłbym o tym bardziej szczegółowo. Twoim głównym pytaniem było również to, czy aplikacje przeniesione na kartę SD powinny zajmować pamięć wewnętrzną, czy nie. Nie chodziło o link2sd, termin właśnie pojawił się podczas odpowiadania. W każdym razie obok drugiej partycji zalecana jest karta SD klasy 6. Napisałem tutaj wpis na blogu o korzystaniu z link2sd , może ci się przydać.


Czy jest jakaś aplikacja, aby dowiedzieć się, ile faktycznie używa wewnętrznej aplikacji kosmicznej na karcie SD?
Ilari Kajaste

1
Jeśli przejdziesz do Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami, rozmiar wymieniony dla każdej aplikacji to rozmiar, którego używa w pamięci wewnętrznej.
roxan

Naprawdę? Wydaje mi się, że po prostu pokazuje całkowity rozmiar aplikacji na tej liście ...
Ilari Kajaste,

1
Spójrz na rozmiar aplikacji przed i po przeniesieniu jej do SD, zmniejszony rozmiar będzie większy niż rozmiar uzyskany w pamięci wewnętrznej.
roxan

1
Wydaje mi się, DiskUsage ma mi powiedzieć wcześniej dokładnie ile miejsca chciałbym uzyskać łącząc całą aplikację do SD z Link2SD . Zakładam, że „przejście na SD” konwencjonalnymi metodami uwolniłoby (przynajmniej) rozmiar „apk”, który DiskUsage zgłasza dla aplikacji.
Ilari Kajaste

4

Możesz użyć aplikacji DiskUsage, aby zobaczyć, ile miejsca zajmuje pamięć podręczna dalvik. Rozumiem, że pamięć podręczna nie przesuwa się, gdy aplikacja przechodzi do SD. Połączenie tego rozmiaru z rozmiarem danych powinno dać dobry pomysł na to, ile pozostanie w pamięci wewnętrznej.


2
DiskUsage nie wymaga rootowania .
ale

Diskusage wydaje się pokazywać trzy rodzaje rzeczy, które aplikacje przechowują w pamięci wewnętrznej - dane, apk, dalvikCache. Co to jest?
Ilari Kajaste

Jeśli użyję narzędzia takiego jak link2sd, aby przenieść wszystkie elementy aplikacji do SD, to czy rozmiar aplikacji wyświetlany w DiskUsage będzie dokładnie taką ilością pamięci wewnętrznej, którą odzyskam?
Ilari Kajaste

Hmm, wygląda na to, że apk jest dostępny tylko w aplikacjach, których nie ma na karcie SD. Więc „przenieś do sd” naprawdę oznacza po prostu „przenieść apk do sd”?
Ilari Kajaste,

1

Nie ma standardowego rozmiaru tego, co pozostało w pamięci wewnętrznej i co trafia na kartę SD, jednak twój problem może nie być związany z tym, co pobrałeś, może to być spowodowane twoimi pamięciami podręcznymi - z których większość znajduje się w pamięci wewnętrznej.

Czy zrobiłeś coś, aby je wyczyścić / ograniczyć, zwalniając w ten sposób miejsce w pamięci wewnętrznej. Jeśli masz Astro lub Android Assistant, mają one wbudowane programy, które pomagają w tym (bezpłatnie), lub możesz uzyskać specjalnie zbudowaną aplikację do czyszczenia pamięci podręcznych. Alternatywnie ze strony głównej przejdź do Menu - Ustawienia - Aplikacje - Zarządzaj aplikacjami. Poczekaj, aż wszystkie się załadują. Przejdź do karty Wszystkie, a następnie naciśnij menu - Sortuj według rozmiaru. Przejrzyj je jeden po drugim, sprawdzając rozmiar pamięci podręcznej i usuwając w razie potrzeby - przydatne również, aby dać ci wyobrażenie, czy może być aplikacja, której tak naprawdę nie używasz, a zatem chcesz ją usunąć.


1

Trochę boczne myślenie działa dla mnie. Ja też mam ograniczone miejsce na telefonie i niektóre aplikacje, do których lubię mieć dostęp, ale używam ich tylko sporadycznie. Korzystam z aplikacji Androzip, aby wykonać kopię zapasową tych danych na karcie SD, a następnie całkowicie usunąć je z głównej pamięci telefonu. Następnie szybko ponownie instaluję odpowiedni plik apk, kiedy jest to konieczne. Działa dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.