Niestety (dowolna) aplikacja została zatrzymana. Co powinienem zgłosić?


28

Gdy ktoś przestaje być popularną „taką i taką” aplikacją, pojawia się opcja jej zgłoszenia. Co masz powiedzieć w „raporcie”?

Odpowiedzi:


31

Będziesz chciał pomóc programistom .

Odpowiedź mbanzona wspomniała, że ​​programista otrzyma ślad stosu błędu, ale to tylko mówi nam, co poszło nie tak i gdzie.

Nie mówi nam nic o stanie, w jakim znajduje się aplikacja: Jaka była wartość tego numeru lub jaki był tekst wprowadzony w polach tekstowych? A co najważniejsze, co dokładnie zrobił użytkownik, aby spowodować awarię aplikacji?

To ostatnie pytanie jest szczególnie ważne, abyśmy mogli odtworzyć błąd i pomóc nam zrozumieć, dlaczego aplikacja uległa awarii w takich okolicznościach.

Jeśli więc naprawdę chcesz pomóc programistom, zapisz, co zrobiłeś, czego się spodziewałeś i co zobaczyłeś. Na przykład:

Uruchomiłem aplikację i nacisnąłem przycisk, aby przejść do ekranu raportów. Następnie nacisnąłem przycisk, aby wygenerować raport, a aplikacja uległa awarii. Co ciekawe, ekran był pusty: nie było widocznych danych.

Jeśli nie lubisz dużo pisać, możesz być krótki:

Wciśnięty przycisk, aby wygenerować raport. Ekran był pusty.


2
Dodam, że programista może naprawiać tylko błędy w swojej aplikacji. Jeśli sam system operacyjny zawiera błąd (np. Wiele błędów jest głęboko ukrytych w WebView), nie można nic zrobić poza zgłoszeniem problemu Google i mam nadzieję, że rozwiążą go gdzieś wzdłuż linii. Dzieje się tak około 20% czasu. Byłoby miło, gdyby raportowanie awarii automatycznie trafiało we właściwe miejsce, gdy jest to błąd na poziomie systemu operacyjnego zamiast kolejki dewelopera aplikacji LUB, gdyby istniał prosty sposób na zgłoszenie / przekazanie awarii do zespołu Android bez konieczności korzystania z ich system biletowy.
CubicleSoft,

@CubicleSoft A skąd reporter wie, czy to błąd systemu operacyjnego, czy nie? Pamiętaj, że reporter jest również częścią systemu operacyjnego. Nawet programiści Google nie mogą zrobić, aby ustalić, czy jest to błąd systemu operacyjnego. Muszą to sprawdzić lub odtworzyć ręcznie. Ponownie wyślij najpierw do programisty aplikacji, nie zadzieraj z Google.
EKons,

@CubicleSoft To może być przydatna informacja dla każdego użytkownika, który ma awarie na urządzeniu z Androidem, ale tak naprawdę nie wchodzi w zakres tego pytania.
nhaarman

@ ΈρικΚωνσταντόπουλος Reporter nie będzie tego wiedział. Jednak Google Play może być wystarczająco inteligentny, aby spojrzeć na ślad stosu i ustalić, że awaria powinna zostać eskalowana do Google, ponieważ awaria nie leży w gestii dewelopera. To pozostawiłoby tylko odpowiednie awarie w kolejce deweloperów. Obecny stan rzeczy polega na tym, że bezużyteczne raporty o awariach trafiają do kolejki programistów, z którymi nie mogą nic zrobić, ponieważ są błędami na poziomie systemu operacyjnego. Dlatego użytkownicy po prostu zawieszają się i zgłaszają i nic się nie zmienia. Jest to efekt raportowania błędów systemu Windows (WER).
CubicleSoft

@nhaarman Warto wiedzieć, że nawet jeśli poświęcisz czas na pisanie raportu o awarii, może to być bezużyteczne dla deweloperów, ponieważ napotkałeś błąd, który istnieje w systemie operacyjnym, a nie w aplikacji. Jak powiedziałem, obecnie widzę to około 20% czasu lub 1 na 5 raportów o awariach. Zgłaszanie błędu powyżej jest obecnie zbyt trudne / czasochłonne dla większości deweloperów, więc po prostu nacisnąłem delete. Nacisnąłem delete, podobnie jak wielu innych programistów. Niektóre z tych informacji mogłyby zostać wykorzystane w odpowiedzi bez zniechęcania do przesyłania raportów (nadal są przydatne, ale nie zawsze przydatne).
CubicleSoft

9

Jeśli masz jakieś informacje, które mogłyby pomóc zidentyfikować problem, może to być miły dodatek i bardzo pomóc programistom. Jeśli odtwarzasz muzykę przez bluetooth, a aplikacja muzyczna ulega awarii po przełączeniu na inny głośnik bluetooth i doświadczasz tego za każdym razem, gdy zmieniasz głośnik, warto napisać „dzieje się, gdy przełączam głośnik bluetooth”, np.

Deweloper otrzymuje pełną informację o stosie błędu (tylko dla kodu w swojej aplikacji), co w wielu przypadkach wystarczyłoby do znalezienia i rozwiązania błędu.


1
Jestem programistą. Czasami naprawienie awarii jest po prostu niemożliwe, ponieważ nie mam pojęcia, gdzie się zawiesiła. (proguard ...). Tylko mała wiadomość znacznie ułatwi programistom naprawienie problemu.
Thomas Vos

Masz całkowitą rację - wszystko, co użytkownik wie o przyczynie awarii i czuje się pewnie co do pisania, może pomóc. Właśnie zmieniłem moją odpowiedź, aby podkreślić prawdziwe znaczenie ;-)
Michael Banzon

1
@SuperThomasLab - Nawet w Proguard nadal możesz czytać / usuwać z pamięci ślad stosu, jeśli masz plik mapowań, który powie ci, gdzie się zawiesił. Przeczytaj sekcję „Dekodowanie śladu zaciemnionego stosu” przewodnika Proguard: developer.android.com/studio/build/shrink-code.html i to: support.google.com/googleplay/android-developer/answer/6295281
JonasCz - Przywróć Monikę

@JonasCz Wiem, że możesz to odkodować (Google Play DC to dla mnie robi), jednak nadal nie możesz uzyskać dokładnej linii, w której się zawiesił.
Thomas Vos,

1
@SuperThomasLab Być może uda Ci się zachować numery linii: Kontynuuj śledzenie brakujących numerów linii
JonasCz - Przywróć Monikę

4

Jako programista zwykle otrzymuję wiadomości podobne do „To crash”, co w żaden sposób mi nie pomaga. Tak naprawdę zachęcam cię do nie dostarczania wiadomości, chyba że możesz wyjaśnić, jak ją odtworzyć (np. Czy możesz spowodować awarię, robiąc coś konkretnego w aplikacji).

My, programiści, otrzymujemy także zrzut informacji technicznych, które zwykle są bardziej przydatne niż komunikat informujący, gdzie się zawiesił. Np. Informacje techniczne mówią nam o dokładnej linii kodu, na której się zawiesił, a wiele więcej mówi nam dokładnie, co się stało.

Zasadniczo, jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat awarii, po prostu prześlij ją bez wiadomości, a nadal będzie tak samo przydatna.


1

Możesz prześledzić kroki do momentu awarii aplikacji. np. jakiej aplikacji używałeś przed tą aplikacją? Czy masz włączone Wi-Fi? dobry zasięg? czy Twój kredyt wygasł podczas korzystania z aplikacji?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.