Telefon zawiesił się na „Zaloguj się przy użyciu konta Google, które zostało wcześniej zsynchronizowane na tym urządzeniu”


16

Moja Motorola Moto G3 została wczoraj skradziona (mężczyzna z motoroweru wyrwał mi ją z ręki). Kiedy wróciłem do domu, zmieniłem hasło do konta Google, a następnie poszedłem do Menedżera urządzeń Android i poprosiłem o zablokowanie telefonu i usunięcie go, jeśli łączy się z Internetem. Dzisiaj ktoś znalazł go na ulicy i skontaktował się ze mną (mój e-mail był wyświetlany na ekranie blokady). Odebrałem telefon. Kiedy go otworzyłem, telefon przywrócił ustawienia fabryczne zgodnie z oczekiwaniami.

Jednak teraz, gdy próbuję się zalogować (przy użyciu konta, z którego korzystałem wcześniej), nie przejdzie ona przez fazę „Zaloguj się przy użyciu konta Google, które było wcześniej synchronizowane na tym urządzeniu”. Podaję swój adres e-mail i bieżące hasło, ale powoduje to powrót do tego samego ekranu (jeśli wprowadzę stare hasło, pojawi się komunikat „nieprawidłowe hasło”). Google nie pozwala mi przywrócić starego hasła, ponieważ zostało ostatnio użyte.

Czy jest na to wyjście?

EDYCJA: Czekałem pełne 72 godziny, a następnie telefon pozwolił mi kontynuować proces konfiguracji. Pozostawiam pytanie otwarte na wypadek, gdyby ktoś znalazł lepsze rozwiązanie.


To się nazywa Factory Reset Protection (FRP) rozpoczęte w Lollipop - wyszukiwanie FRP na tej stronie pomoże ci
beeshyams

4
@beeshyams Ta sprawa różni się od naszych „codziennych”: OP jest właścicielem konta, a zatem ma prawidłowe dane uwierzytelniające - więc tutaj FRP powinien go wpuścić, ponieważ może podać szczegóły. Jeśli FRP również nie zezwala na dostęp w tym przypadku, jest to całkowita awaria, ponieważ wykracza poza swój cel. Ale oczywiście pozostałe przypadki mogą okazać się pomocne.
Izzy

Mocno wierzę, że ochrona przywracania ustawień fabrycznych (FRP) nie zatrzyma się po 72 godzinach. Skorzystaj z poniższego linku i myślę, że to pomoże ci rozwiązać problem. Jak ominąć „Zweryfikuj swoje konto” (przywracanie ustawień fabrycznych)
Abhishek K

To rozwiązanie zadziałało w moim telefonie HTC 10 po zrootowaniu i zmianie hasła po zrootowaniu. Powiedziano mi, że muszę czekać 72 godziny. Zobacz Jak obejść blokadę FRP w telefonie LYF (3 poprawki) .
Eric Duran,

Odpowiedzi:


2

To jest blokada ochrony urządzenia. Zaczęło się od urządzeń, które zostały wstępnie zainstalowane (dostarczane) z systemem Android 5.0 (Lollipop) i nowszymi.

To w zasadzie prośba o zalogowanie się na dowolne konto Google, które zostało zsynchronizowane lub dodane do urządzenia.

Aby sprawdzić, czy Twoje konto jest zsynchronizowane z urządzeniem, przejdź do Google Dashboard (google.com/dashboard) i zaloguj się za pomocą swojego konta Google. Przejdź do Androida, a następnie porównaj, czy jedno z wymienionych urządzeń jest obecnie zablokowane. Jeśli tak, możesz odblokować urządzenie za pomocą konta Google. Jeśli nie, musisz użyć innego konta Google, które może być zsynchronizowane z urządzeniem.

Jeśli nie pamiętasz swoich danych logowania, możesz zresetować hasło, przechodząc na stronę Google.com/accounts/recovery, ale jeśli zmienisz hasło przed lub po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenia, musisz poczekać 24 godziny, aby zalogować się ponownie na urządzenie i zakończ pierwszą konfigurację.

Jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do właściwego konta Gmail, odczekaj 24 godziny, jeśli zresetujesz hasło, musisz skontaktować się z producentem urządzenia w celu uzyskania opcji gwarancji / naprawy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.