Jak ominąć „Zweryfikuj swoje konto” (ochrona przywracania ustawień fabrycznych)


30

Wygrałem Samsung Galaxy S6 Edge, zalogowałem się na nim za pomocą mojego konta Google, bawiłem się nim, wyczyściłem go i sprzedałem.

Teraz osoba nie może przejść do poprzedniej konfiguracji, ponieważ mówi, że musi się zalogować na konto wcześniej zsynchronizowane z telefonem.

Czy mogę coś zrobić z mojej strony, aby usunąć tę blokadę?

zrzut ekranu


2
Co za niespodzianka, Rootjunky.com właśnie opublikował film o tym, jak ominąć FRP (fabryczne zabezpieczenie): youtube.com/watch?v=DJ8_qbj1DPQ Jedyny minus: potrzebuje napędu USB-OTG
GiantTree

1
Poprzedni właściciel telefonu może łatwo rozwiązać ten problem, wyłączając 2FA, jak opisano tutaj: tbray.org/ongoing/When/201x/2016/10/31/…
Tim Bray

1
Jeśli znalazłeś rozwiązanie swojego pytania, powinieneś napisać odpowiedź.
mattm

Odpowiedzi:


24

Na YouTube znajdują się pełne przewodniki dotyczące kilku urządzeń od RootJunky . Ta pierwsza metoda działa na niektórych Samsung i LG urządzeniami . Twój użytkownik prawdopodobnie może zacząć od kroku 4.

 1. Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania (przytrzymaj Home, Zwiększ głośność i Zasilanie, uwalniając Zasilanie, gdy zobaczysz, że urządzenie włącza się / uruchamia ponownie).

 2. Wykonaj reset do ustawień fabrycznych (naciśnij wipe data/factory resetprzycisk zmniejszania głośności, aż zostanie wybrany, naciśnij przycisk zasilania, przewiń w dół Yes -- delete all user datai ponownie naciśnij przycisk zasilania).

 3. Przejdź przez Kreatora konfiguracji urządzenia, aż wyświetli się monit o podanie poświadczeń konta Google.

 4. W przypadku urządzenia Samsung zapisz ten RootJunky APK na dysku flash USB i podłącz go do urządzenia przez OTG.

  Dla LG:

  • Utwórz kopię zapasową, połącz się z Wi-Fi, a następnie ponownie wykonaj kopię zapasową i naciśnij Dostępność (Tak po wyświetleniu monitu).

  • Włącz „Przełącz dostęp”, a następnie wprowadź jego Ustawienia i ustaw klucz dla Przeglądu, np. Zmniejszenie głośności.

  • Wróć ponownie do Dostępność, przejdź do Vision → Talkback → Ustawienia → Polityka prywatności, aby otworzyć przeglądarkę i pobierz powyższy plik APK (rootjunkysdl.com → Aplikacje).

  • Naciśnij klawisz skonfigurowany dla Przeglądu, wciśnij Podwójne okno i wybierz przeglądarkę plików.

 5. Po uruchomieniu Eksploratora plików przejdź do pliku APK i dotknij go, aby go zainstalować. Gdy pojawi się monit o nieznane źródła, wybierz opcję Ustawienia i włącz opcję Nieznane źródła.

 6. Zakończ instalację i wybierz opcję Otwórz aplikację, która otworzy Ustawienia.

  Dla LG:

  • Dodaj nowe konto użytkownika w obszarze Użytkownicy, przejdź do niego i dodaj własne konto Google za pomocą Instalatora, a następnie przełącz się z powrotem do głównego użytkownika (Właściciela) w Ustawieniach → Użytkownicy i stamtąd wycofaj się do głównych Ustawień.
 7. Przejdź do opcji Kopia zapasowa i zerowanie i wykonaj reset danych fabrycznych. Zgodnie z moją inną odpowiedzią spowoduje to usunięcie FRP z urządzenia.

APK w (4) jest bardzo prosty i po prostu otwiera Ustawienia, możesz użyć dowolnego, który robi to samo, jeśli nie chcesz ufać temu źródłu.


Nexus 5, 5X, 6 i 6P z wersją 6.0.1; Goclever Quantum 2 400S z systemem 5.1:

Włóż aktywowaną kartę SIM i zadzwoń z innego telefonu. Odbierz połączenie, naciśnij przycisk Dodaj linię (konferencje połączeń) i wpisz *#*#4646#*#*lub *#*#4636#*#*(działał na Nexusie 5X). Stuknij „Statystyki użytkowania”, a następnie naciśnij przycisk Wstecz, przejdziesz do Ustawień i możesz przywrócić ustawienia fabryczne.

Jeśli resetowanie do ustawień fabrycznych jest wyłączone dzięki poprawce bezpieczeństwa , możesz zamiast tego utworzyć nowe konto użytkownika (przechodząc i konfigurując je), a następnie postępuj zgodnie z następnym przewodnikiem poniżej dla Turbo, zaczynając od drugiego akapitu.

Możesz także zrobić to bez karty SIM poprzez ten exploit.


Motorola Droid Turbo z systemem 5.1:

Przejdź przez Kreatora instalacji, aż pojawi się strona „Informacje o Twojej prywatności” (może być konieczne połączenie z Wi-Fi). Kliknij link „Ustawienia prywatności”, a następnie „Wyświetl politykę prywatności Motorola”. Na tej stronie zaznacz dowolny tekst i naciśnij przycisk Wyszukaj, który otworzy przeglądarkę. Wpisz Ustawienia w pasek adresu i dotknij sugerowanej aplikacji Ustawienia.

Włącz opcje programistyczne (stukając kod wersji w About Phone siedem razy), a następnie przejdź do Opcje programisty i włącz debugowanie USB. Podłącz swoje urządzenie do komputera z zainstalowanym ADB ( stąd ) i uruchom to w oknie powłoki:

adb shell content insert --uri content://settings/secure --bind name:s:user_setup_complete --bind value:s:1

Teraz możesz przejść do Ustawień i przywrócić ustawienia fabryczne.


Motorola Droid X Pure z systemem 6.0:

Przejdź przez Kreatora instalacji do ekranu połączenia Wi-Fi i wybierz sieć chronioną hasłem. Wybierz „Pokaż hasło”, a następnie wpisz hasło i wybierz tekst hasła. W wyświetlonym menu kliknij „Udostępnij” i wybierz Gmail. Dodaj konto POP lub Exchange ( nie konto Gmail) i (z wiadomości wstępnie wypełnionej tekstem „udostępnionym”) wybierz Ustawienia z menu z trzema kropkami, a następnie wybierz „Zarządzaj kontami” z tego samego menu.

Powinieneś teraz być w aplikacji Ustawienia. Postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem Turbo, zaczynając od drugiego akapitu, i gotowe!


W przypadku urządzeń, w których żadna z powyższych lub podobnych metod nie działa, lub po naprawieniu tych exploitów, zobacz moją inną odpowiedź .


2
Linkjunky link jest zepsuty. proszę napraw to.
LN6595

6

Nie, nie ma (lub nie powinno być). Funkcja przywracania ustawień fabrycznych korzysta z chronionego obszaru pamięci, /dev/block/*/by-name/frpktóry nie może zostać wyczyszczony bez specjalnych uprawnień lub zainicjowania przywracania ustawień fabrycznych z poziomu ustawień. Jeśli użytkownik był w stanie zrootować urządzenie, może ręcznie uruchomić Ustawienia przez adb i sam zresetować, ale rootowanie zwykle nie jest możliwe, gdy nie można nawet przejść do kreatora wstępnej konfiguracji. Jeśli bootloader jest odblokowany i / lub zrootowałeś już urządzenie, mogą one zastąpić tę partycję FRP, aby ją ominąć!

Jeśli odeśle Ci telefon: Zaloguj się na swoje konto Google po wyświetleniu monitu w Kreatorze instalacji, zakończ pracę kreatora, a następnie przejdź do Ustawień i stamtąd przywróć ustawienia fabryczne (zamiast odzyskiwania itp.).

Zobacz ten post Policji na temat Androida, aby uzyskać więcej informacji na temat tej funkcji: Co to jest funkcja „Zabezpieczenia urządzenia” w systemie Android 5.1 i jak z niej korzystać?


1
Czy nie ma opcji przywracania ustawień fabrycznych podczas odzyskiwania?
Joe

2
@Joe Opcja przywracania ustawień fabrycznych podczas odzyskiwania nie usuwa FRP; robi to tylko reset do ustawień fabrycznych w Ustawieniach. Ma to na celu upewnienie się, że użytkownik wykonujący czyszczenie danych wiedział, jak odblokować urządzenie, co jest rozsądnym proxy dla upewnienia się, że są jego właścicielem.
Mateusz

1
Czy możesz rzucić nieco światła (być może zweryfikować) na „ chroniony obszar przechowywania, którego nie można wyczyścić bez specjalnych uprawnień lub zainicjowania resetu do ustawień fabrycznych ”? Pytam o to, ponieważ linkowany artykuł nie zawiera nic przydatnego na ten temat i w całości sflashowałem obraz na moim Nexusie 6, ale wciąż jestem proszony o weryfikację urządzenia. Zastanawiam się teraz, gdzie znajduje się ta „chroniona pamięć”.
Firelord

2
Przynajmniej w CM /dev/block/bootdevice/by-name/frp.
Mateusz

1
Czy może istnieć sposób na wyczyszczenie tego poprzez niestandardowe odzyskiwanie (np. fastboot boot twrp_recovery.imgI zrobienie czegoś stamtąd - albo z poziomu TWRP lub za pośrednictwem ADB, które byłyby wtedy dostępne)? Mam na myśli to, że weryfikacja adresu e-mail Lg G4 nie pozwala nic zrobić, gdy inne podejście utknęło w kroku 4 (nieznane źródła są wyszarzone).
Izzy

5

Użyj tego kodu, aby odblokować połączenie alarmowe: *#812#

Działa pięknie na OnePlus2 zaledwie dwa dni temu: po zadzwonieniu *#812#**telefon został odblokowany i pokazano mi ekran główny . Następnie poszedłem do ustawienia i dodałem nowe konto Google. Od tego czasu telefon działa idealnie i dlatego jest całkowicie bezpieczny.

Jeśli masz ten sam problem, po prostu spróbuj. Jeśli się odblokuje, to dobrze dla ciebie. Jeśli nie, to po prostu nic się nie dzieje.


1
Działa na OnePlus3, dziękuję! Mimo że to kwestionuje bezpieczeństwo telefonu ...
krótszy czas

1
Ciekawy. W OP2 przejście do innego ekranu, na którym można zalogować się za pomocą konta Google, wydaje się błędem, ale nie można przejść do ekranu głównego. Stamtąd zrestartowałem się i zalogowałem. Zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu Androida, zrestartowałem i wznowiłem konfigurację, jak zwykle się spodziewałem.
toddsonofodin

2

Obejście FRP do instrukcji ZTE

 1. Zresetuj telefon i włącz go ponownie.
 2. Wybierz preferowany język, a następnie dotknij Start .
 3. Podłącz telefon do sieci Wi-Fi (najlepiej sieci domowej).
 4. Pomiń kilka kroków konfiguracji, aż dojdziesz do ekranu Weryfikuj konto .
 5. Stuknij w pole e-mail, aby aktywować klawiaturę.
 6. Większość telefonów ZTE jest wyposażona w klawiaturę Swift Key, więc musisz nacisnąć klawisz menu klawiatury.
 7. Wybierz Ustawienia z menu.
 8. Z menu Ustawienia w SwiftKey wybierz Języki .
 9. Zminimalizuj menu na ekranie, a następnie przejdź do paska wyszukiwania Google.
 10. Po wyświetleniu monitu o zalogowanie się za pomocą konta Google wybierz opcję „Nie, dziękuję”.
 11. W pasku wyszukiwania Google wpisz Settingsi wybierz go. Jeśli ponownie pojawi się menu SwiftKey, dotknij opcji Got it , a następnie Not Now .
 12. Z menu Ustawienia wybierz Kopia zapasowa i zerowanie .
 13. Z tego podmenu wybierz Reset danych fabrycznych . Przejdź przez cały proces i ponownie uruchom zestaw słuchawkowy. Jednak tym razem nie zobaczysz blokady FRP.

Źródło: Jak ominąć weryfikację konta Google (ochrona przywracania ustawień fabrycznych)


1

Jeśli telefon ma klawiaturę Google , poniższe mogą wyglądać dość długo, ale nie wymaga kabla OTG ani komputera, więc warto spróbować.

 1. Uruchom urządzenie i wybierz preferowany język
 2. Połącz się z siecią Wi-Fi.
 3. Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, a następnie dotknij go, jakbyś chciał wpisać coś, aby wyświetlić klawiaturę.
 4. Na klawiaturze dotknij i przytrzymaj przycisk „@”, aż pojawi się ikona koła zębatego, aby wprowadzić opcje, takie jak ustawienia klawiatury Google, języki.
 5. Wybierz ustawienia klawiatury Google.
 6. Stuknij w 3 pionowe kropki w prawej górnej części ekranu
 7. Teraz wybierz Pomoc i opinie
 8. Na wyświetlonym ekranie poszukaj Ustawień w tekście, zaznacz go, skopiuj i dotknij ikony wyszukiwania.
 9. Powinieneś zobaczyć menu Ustawienia w zapytaniach wyszukiwania. Naciśnij go, aby otworzyć ustawienia urządzenia
 10. Przewiń w dół do Informacje o telefonie lub Informacje o urządzeniu i dotknij 7 razy numeru kompilacji, aby włączyć Opcje programisty
 11. Wróć do Ustawień i otwórz właśnie włączone Opcje programisty
 12. Zezwól na odblokowanie OEM i naciśnij dwukrotnie przycisk Wstecz
 13. Uruchom ponownie urządzenie
 14. Podłącz ponownie Wi-Fi. Nie zostanie wyświetlony monit o zalogowanie się na poprzednie konto Google, a zamiast tego telefon poprosi o dodanie nowego konta Google. Zamiast tego pomiń.
 15. Kontynuuj konfigurację telefonu.

Klawisz „@” nie zachowuje się tak dla mnie (ZTE Axon 7)
Pointy

-1

Po wyczyszczeniu sprzedanego Samsunga Galaxy s6 edge uruchomiona została funkcja bezpieczeństwa przywracania ustawień fabrycznych. Na szczęście konto Google może ominąć telefon. Istnieje kilka sposobów na usunięcie konta Google z urządzenia.

• Wykonaj samodzielnie pomijanie konta Google za pomocą filmu z YouTube z przewodnikiem to niezwykle skuteczny, ale żmudny sposób odblokowania telefonu. Wielu użytkowników YouTube ma wysokiej jakości filmy demonstrujące proces odblokowania FRP w urządzeniu. Czasami te metody działają, czasem nie.

• Znajdź zdalną usługę usuwania FRP, która może ominąć Twój telefon z domu na komputerze na koncie Google.

• Istnieje wiele warsztatów telefonicznych, które oferują usługę usuwania FRP, która wykona obejście konta Google w telefonie.

Nie zdawałem sobie sprawy, że opublikowałeś aktualizację, dopóki nie zakończyłem już tego postu. Wybrałeś drugą metodę! Dobry wybór. Słyszałem również bardzo dobre rzeczy na temat unlockjunky.com jako usługi usuwania Frp.

Miłego dnia :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.