Zainstalowałem nocną lub niestabilną wersję niestandardowej pamięci ROM, a teraz mój telefon nie działa


20

Zainstalowałem kompilację nocną, ale teraz niektóre ważne funkcje mojego telefonu nie działają: uruchamia się on w pętli, nie może nawiązywać połączeń, nie może korzystać z danych mobilnych ani czegoś takiego. Co mogę z tym zrobić?

Uwaga: Jest to „pytanie kanoniczne” dla wszystkich podobnych pytań, ponieważ pytania dotyczące konkretnych błędów w jednej konkretnej kompilacji pamięci ROM są zbyt szczegółowe, aby mieć jakąkolwiek długoterminową wartość. Zobacz to meta pytanie, aby dowiedzieć się, dlaczego to pytanie zostało utworzone i dlaczego Twoje szczegółowe pytanie dotyczące kompilacji nocnych mogło zostać zamknięte jako duplikat tego.

Odpowiedzi:


21

Jak wyjaśnia nasz wiki tag :

Kompilacje nocne tworzone są każdego dnia i stanowią migawkę rozwoju, przy minimalnym testowaniu i kontroli jakości. Często mają brakujące funkcje lub krytyczne wady, zmieniają się z dnia na dzień i niezalecane do codziennego użytku. Jeśli zadajesz pytanie o nietypowe zachowanie w nocnej kompilacji CM, prawdopodobnie sugerujemy przejście na bardziej stabilną pamięć ROM. Kompilacje eksperymentalne są takie same jak nightlies, ale są jednorazowymi specjalnymi kompilacjami poza nocną rutyną.

Ten cytat zawierał wiele słów, więc powtórzmy kluczowy fragment.

Jeśli chcesz korzystać z telefonu, nie instaluj kompilacji nocnej.

Jeśli zignorowałeś już to zalecenie i zainstalowałeś kompilację nocną, a telefon nie działa, przestań korzystać z kompilacji nocnej. Ponownie zainstaluj najnowszą wersję stabilną, kandydującą do wydania lub kamień milowy dla swojego telefonu lub podstawową pamięć ROM dla swojego telefonu. Jeśli to oznacza przejście do starszej wersji Androida, prawdopodobnie musisz jednocześnie wyczyścić dane użytkownika (tzn. Przywrócić ustawienia fabryczne).

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć stabilną wersję niestandardowej pamięci ROM lub standardowej pamięci ROM, sprawdź Gdzie mogę znaleźć podstawowe lub niestandardowe ROM dla mojego urządzenia z Androidem? Dokładne kroki instalacji ROM są różne dla każdego telefonu, ale jeśli już zainstalowałeś niestandardową ROM, prawdopodobnie już wiesz, jak to zrobić dla swojego telefonu. Jeśli nie, po prostu przeszukaj tę witrynę za pomocą swojego modelu telefonu, a prawdopodobnie znajdziesz instrukcje krok po kroku.

Prawdopodobnie powinieneś również zgłosić błąd programistom. Mogą nie być zainteresowani, jeśli to naprawdę nocna wersja. Programiści ROM nie oczekują, że kompilacja nocna będzie działać . Ale jeśli jest to eksperymentalna, niestabilna, kamień milowy lub wersja kandydująca do wydania, prawdopodobnie będą chcieli wiedzieć. Jeśli ROM, o którym mowa, jest oficjalnym portem LineageOS, możesz zgłosić błąd za pomocą narzędzia do śledzenia błędów Jira . Więcej informacji na temat procesu zgłaszania błędów można znaleźć na wiki LineageOS . Jeśli jest to nieoficjalny port Lineage lub inna niestandardowa pamięć ROM, prawdopodobnie musisz skontaktować się bezpośrednio z programistą lub sprawdzić post na forum, z którego go otrzymałeś.

W szczególności, jeśli zainstalowałeś kompilację nocną i coś zepsuło, ta strona nie jest dobrym źródłem pomocy. Zasadniczo jedynym rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie innej (działającej) wersji ROM, więc to wszystko, co powiemy. Jeśli jest jakiś sposób obejścia tego błędu, być może tylko programista ROM o tym wie, a najlepszym miejscem na uzyskanie porady jest powyższy sposób: narzędzie do śledzenia błędów lub inne forum, na którym spędzają czas.

Być może zainstalowałeś system nocny, który faktycznie zepsuł sprzęt telefonu lub zainstalowałeś nowy moduł ładujący, który nie może już flashować obrazów. Jeśli tak się stanie, trudne ciasteczka. Grałeś na loterii, przegrałeś. Nocne wersje mogą zrobić te wszystkie rzeczy, by zepsuć telefon i wiele więcej. Dlatego nawet programiści ROM radzą, aby ich nie instalować, chyba że zechcesz podjąć to ryzyko.

Jeśli na Twoim urządzeniu jest tylko wersja nocna lub niestabilna, możesz przeczytać: Dlaczego nie ma stabilnej pamięci ROM Cyanogenmod dla mojego urządzenia? aby dowiedzieć się, dlaczego przenoszenie pamięci ROM jest trudne i co możesz zrobić, aby przyspieszyć tworzenie stabilnej, użytecznej pamięci ROM dla urządzenia Ale do tego czasu będziesz musiał albo trzymać się innej pamięci ROM, albo po prostu wziąć loterię, nie wiedząc, czy dzisiejsza aktualizacja w końcu będzie tą, która ją rozwinie.


0

To, co zwykle robię, zanim wybiorę pamięć ROM do użycia w telefonie, sporządzam listę wszystkich funkcji, których chcę używać lub które telefon ma i czytam na pamięci ROM, i sprawdzam listy zmian, aby zobaczyć, co działa na tym ROM albo nie. Stamtąd możesz tworzyć i wybierać bez pewnych funkcji lub bez nich. Następnie sprawdzę aplikacje, których używam, czy działają one na tej pamięci ROM. Kiedyś miałem ROM, który chciałbym przetestować, ale głos Skype nie działał na tym ROM. Więc zaczekałem, aż to wyjaśnią, zanim rzuciłem flash na ten ROM.

Używam niestandardowej pamięci ROM w moim codziennym sterowniku. I działa świetnie. Przed aktualizacjami sprawdzam dziennik zmian, a następnie stamtąd decyduję. Myślę, że flashowanie nie jest złym pomysłem, dopóki jesteś o tym poinformowany. Jeśli skończysz w miejscu, spróbuj sflashować go do starszej działającej wersji, o której wiesz, że działała, w przeciwnym razie wyczyść i ponownie napisz oryginalną pamięć ROM. Zawsze moja ostatnia opcja, że.

Powodzenia!


1
To ogólnie dobra rada, ale nie ma ona tak naprawdę znaczenia w przypadku nocnych wersji. Zazwyczaj nie ma opublikowanego dziennika zmian, a nawet jeśli istnieje, nie powie Ci wszystkiego, co się zepsuło. (Gdyby tak było, nie byłoby potrzeby tworzenia nocnej kompilacji!)
Dan Hulme

@DanHulme Z cyjanogenem zwykle jest dziennik zmian. Dodatkowo, jeśli będziesz wystarczająco google na forach, z pewnością znajdziesz listę „niedziałających”. Ale rozumiem, skąd pochodzisz.
Kwekuq,

-1

Zrobiłem to samo raz.

Pobierz oryginalny ROM od dostawcy swojego telefonu. Następnie wykonaj tę samą procedurę, aby zainstalować ten ROM zamiast zmodyfikowanego.

Jeśli skopiowałeś ROM do pamięci wewnętrznej telefonu (a teraz z powodu restartu pętli nie możesz uzyskać dostępu), dobrze byłoby mieć pamięć zewnętrzną. Skopiuj ROM do pamięci zewnętrznej i stamtąd zainstaluj nowy ROM.

pozdrowienia

Edytować:

1) Pobierz ROM dla swojego telefonu z:

http://www.sammobile.com/firmwares/

2) Skopiuj go do pamięci zewnętrznej i włóż do komórki.

3) Uruchom ponownie komórkę w trybie odzyskiwania (w górę + moc + dom)

4) Zainstaluj lub sformatuj telefon przy użyciu nowej pamięci ROM.


2
Uwaga: pytania społeczności Wiki w tym przypadku mają kanoniczną pojedynczą odpowiedź, która ma być edytowana w celu uwzględnienia nowych danych, nowych odpowiedzi nie należy dodawać. Oflaguję twój post, ponieważ jest niepoprawny (zwykle nie możesz flashować ROM-ów producenta, takich jak niestandardowe, tj. Poprzez odzyskiwanie), i nie ma dodatkowej wartości dla pytania i odpowiedzi kanonicznej
Tamoghna Chowdhury

3
Jednak w uczciwości do ctutte, kiedy piszę to, rzekomo „kanoniczna pojedyncza odpowiedź” w rzeczywistości nie odpowiada na pytanie. Pytanie sprowadza się do: „Zrobiłem coś na telefonie, jak to naprawić”, a odpowiedź brzmi „nie rób tego w pierwszej kolejności”. Aby była użyteczna, odpowiedź musi zawierać pewne ogólne kroki mówiące umiarkowanie technicznemu użytkownikowi przez proces uzyskiwania stabilnego obrazu dla jego telefonu i przywracania go.
mcottle,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.