Gdzie mogę znaleźć standardowe lub niestandardowe ROM dla mojego urządzenia z Androidem?


144

Istnieje kilka powodów, dla których warto szukać ROM:

  • Aktualizacja lub obniżenie standardowej pamięci ROM
  • Poszukuję oprogramowania wewnętrznego z innego regionu / języka
  • Flashowanie niestandardowej pamięci ROM dla różnych funkcji, usuwanie wzdęć itp.

Ale gdzie przede wszystkim można znaleźć ROM? Jakie strony prawdopodobnie będą miały potrzebną pamięć ROM?

To pytanie ma być kanoniczne ; dodaj do odpowiedzi wiki zamiast publikować osobne odpowiedzi.

Zobacz także: Jak zaktualizować system Android na moim urządzeniu?


Odpowiedzi:


126

Strony internetowe producentów

Chociaż zwykle nie hostują ROM-ów bezpośrednio (wyjątki obejmują Samsung), może się okazać, że mają oprogramowanie przydatne do aktualizacji standardowych ROM-ów, takie jak narzędzie Samsunga Kies. Jeśli chcesz uaktualnić i pozostać na stanie, najpierw wypróbuj oficjalne metody.

Flagowe aktualizacje Google

Google hostuje pakiety aktualizacji dla flagowych urządzeń Nexus i Pixel pod adresem

https://android.clients.google.com/packages

Nie możesz przeglądać tego linku bezpośrednio, ale wyszukiwarka internetowa jest tutaj Twoim przyjacielem. Wyszukaj ten link oraz nazwę kodową urządzenia i żądaną wersję; na przykład android.clients.google.com/packages crespo icswyniki wyszukiwania na wielu stronach z [tym linkiem] [n1] - aktualizacją OTA Ice Cream Sandwich dla T-Mobile Nexus S. Linki do różnych „obrazów fabrycznych” dla urządzeń Nexus można znaleźć tutaj .

Fora XDA

Prawdopodobnie pierwszym miejscem, na które powinieneś wypróbować oficjalną trasę, są fora deweloperów XDA. Zapasowe ROM-y są zwykle publikowane na pod forum ogólnym dla twojego urządzenia, a niestandardowe ROM-y na pod-forum rozwoju Androida dla twojego urządzenia. Brak gwarancji

Nie mają dedykowanych podforum dla wszystkich urządzeń, więc jeśli masz mniej popularne urządzenie, powinieneś użyć wyszukiwania w witrynie zamiast wyszukiwania podforum.

Fora RootzWiki

Możesz lub nie chcesz sprawdzić RootzWiki przed powyższymi forami XDA. Deweloperzy mają tendencję do przechodzenia z forum na forum, a RootzWiki zapewnia urządzenia dla najlepszych programistów, więc wielu włączyło się na pokład.

Posiadają sekcje dla wielu urządzeń, a dla tych, których nie ma, sekcja ogólna. Fora są zazwyczaj podzielone na 3 sekcje na urządzenie (nie zawsze): Ogólne, Programowanie (ROMS i inne) i Tematy.

Menedżer ROM

Wielu programistów publikuje swoje niestandardowe ROMy w ROM Managerze, a nawet udostępnia za ich pośrednictwem aktualizacje w stylu OTA. Oczywiście te ROM-y można również łatwo sflashować za pomocą ROM Managera / ClockWorkMod Recovery.

Fora na Androida

Ta strona często zawiera ROMy dla bardziej niejasnych urządzeń, a także popularnych.

PDADB

Ta strona zawiera długą listę (około 800 stron) dla wszystkich rodzajów urządzeń, w tym Androida, Blackberry, Symbian i innych. Brakuje mechanizmu filtrowania, niestety ...

TheUnlockr

Pogrupowane według dostawcy, a następnie urządzenia. Wydaje się być dość aktualny i kompletny - z pewnością jeden z najlepszych zasobów.

Android @ MoDaCo

Podobne do forów Android.

SamMobile

Ta strona publikuje zapasy pamięci ROM Samsung z całego świata. Wymaga rejestracji.

Google

W razie wątpliwości przeszukaj sieć. Skorzystaj z cytatów (np. "vibrant" "stock 2.2.1"), Aby zawęzić wyniki i znaleźć to, czego potrzebujesz.

Wysłane Rzymianie

Kolekcja wysłanych ROM-ów. Zawiera ROM dla urządzeń nieparzystych.

MIUI

Przetłumaczony z popularnej chińskiej pamięci ROM, MIUI to wysoce spersonalizowana wersja Androida z dużą bazą opcji dostosowywania i motywów oraz silną estetyką iOS. Dostępne dla wielu urządzeń oraz w opcjach Froyo (2.2), Piernik (2.3), Ice Cream Sandwich (4.0), Jelly Bean (4.3).

AOKP

Android Open Kang Project (AOKP) jest tak samo jak ROM Cyanogen Mod (CM) oparty na systemie Android Open Source Project (AOSP) ROM. AOKP koncentruje się na zapewnieniu rozszerzalnych ustawień z tą wadą, że mniej urządzeń jest obsługiwanych w porównaniu z CM.

Samdroid Board

Jeśli masz urządzenie Samsung i chcesz uwolnić potencjał swojego urządzenia, to tutaj znajdziesz informacje, samouczki, pliki, oprogramowanie układowe i wiele niespodzianek! Wielu czołowych programistów i utalentowanych ludzi często odwiedza i utrzymuje wiele przydatnych wątków na tej stronie opartej na forum.

Android Central

Kolejne popularne forum Androida, podobne do XDA i RootzWiki.

OmniROM

Podobnie jak CyanogenMod, OmniROM jest zaangażowanym projektem typu open source, który zapewnia ROM dla różnych urządzeń.

Replikant

Podobnie jak OmniROM, Replicant jest zaangażowanym projektem typu open source, który zapewnia ROM dla kilku urządzeń (głównie Samsunga). Jest to w pełni darmowa dystrybucja Androida (z wyraźną niechęcią do binarnych obiektów blob), kładącą nacisk na wolność i prywatność / bezpieczeństwo.

System operacyjny Lineage

System operacyjny Lineage jest następcą CyanogenMod (w tym sensie, że schemat numeracji pasuje tylko). Umożliwia dostosowanie przycisków u dołu ekranu i dostęp do konta root.

Flashtool dla Sony Xperia

Flashtool zapewnia wbudowane narzędzie „XperiaFirm”, które pozwala pobrać podstawowe oprogramowanie układowe dla urządzeń Xperia. Za pomocą Flashtoola możesz nawet zainstalować pobrane oprogramowanie na urządzeniu Xperia.


To szalone, że wszystkie obawy związane z gniciem linków ostatecznie okazują się słuszne ... Łącze CyanogenMod jest ... wstrzymane i przerażone ... zepsute. 😭
JDB

Tak, to szorstkie. Nie jestem pewien, czy istnieje dobre archiwum dla CM, na razie je usunąłem.
Matthew przeczytał

1
Udało mi się znaleźć działające pliki do pobrania kompilacji za pomocą maszyny archiwalnej.org. Zobacz na przykład Samsung Galaxy S4 (T-Mobile) .
JDB

While they don't usually host ROMs directly(exceptions include Samsung), Nigdzie nie widzę na stronie internetowej firmy Samsung, w której przechowywane są ROM-y giełdowe, czy można to połączyć lub usunąć to zdanie?
Jonathan

@Jathanathan jestem pewien, że zmieniło się to w ciągu ostatnich 7+ lat. Zachęcamy wszystkich do edytowania odpowiedzi na Wiki Wiki - nie krępuj się!
Mateusz

9

Niestandardowe romy, romy zapasowe, przeciekające romy, jądra i instrukcje. (W przypadku koreańskich i innych popularnych urządzeń można tutaj znaleźć niestandardowe romy.)

Tinhte

Wietnamskie forum zawierające głównie romy dla koreańskich wersji LG, Samsung i innych urządzeń HTC.

BBS Gfan

Chińskie forum z bardzo dużą kolekcją ROM dla każdego urządzenia, o którym możesz pomyśleć.

Uwaga: użyj funkcji wyszukiwania.


5

NeedROM

Witryna zapewnia oryginalne i niestandardowe ROM dla ponad 65 marek (głównie chińskich). Ponadto zawiera bardzo przydatne narzędzia z najnowszymi aktualizacjami.

Oprogramowanie układowe MTK

Zawiera wiele marek opartych na MTK (głównie chińskie), narzędzia i sterowniki również są tam dostępne.

Android MTK

Podobne do oprogramowania układowego MTK.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.