Czy korzystanie z aplikacji błyskawicznych na Androida liczy się jako instalacja w sklepie Play?


21

Jak widziałem wczoraj, Google I / O 2016 Keynotes z niesamowitą wersją wielu nowych funkcji.

Jedną z najlepszych funkcji, które najbardziej lubię jako programistę Androida, są Aplikacje błyskawiczne na Androida .

Nowe aplikacje Instant Android umożliwiają dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca bez instalowania. Umożliwi to uruchamianie aplikacji na Androida tak płynnie, jak ładowanie strony internetowej. I jest kompatybilny aż do Jelly Bean.

Mam w pamięci pytanie, czy jeśli dostęp będzie możliwy bez instalacji, to będzie liczony jako instalacja w Sklepie Play? A jeśli nie, to jakie znaczenie ma użycie go od strony programisty. Jakie będą korzyści dla programisty?

PS Nie sprzeciwiam się tej funkcji, chcę tylko wiedzieć, jak będzie działać.


2
Myślę, że się nie liczą i wszystkie funkcje nie będą działać w ten sposób. to moja opinia. Odpocznij, czekaj i patrz.
CapDroid

1
Myślę, że nie będzie się liczyć instalacji, ponieważ ładuje tylko jedną stronę naszej aplikacji, jeśli użytkownik lubi, może ją zainstalować, a następnie liczba zostanie zwiększona w sklepie z zabawkami.
Ravi Rupareliya


@AndrewT. Tak, może.
Pratik Butani

Odpowiedzi:


18

Cytowanie z XDA (podkreślenie dostarczone)

  • Aplikacje błyskawiczne na Androida to ewolucja tradycyjnego tworzenia aplikacji przez Androida. Zamiast pobierać pełnowymiarową aplikację, Instant Apps pozwala użytkownikom „przesyłać strumieniowo” aplikacje celu wypróbowania (w rzeczywistości jest to częściowe pobranie kodu ), bez konieczności pobierania i instalowania go

Więc jeśli to jest częściowe pobranie dla użytkowników, aby go wypróbować , logicznie nie będzie się liczyć jako instalacja

Jeśli sklep Play się nie liczy, jakie jest znaczenie korzystania ze strony dewelopera. Jakie korzyści odniesie programista?

  • Dzięki temu programiści aplikacji mogą dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców, ponieważ mogą teraz wyświetlać użytkownikom końcowym natywną aplikację na Androida za pomocą czegoś tak prostego jak adres URL: kliknij i jesteś w aplikacji

  • Tym, co sprawia, że ​​aplikacje błyskawiczne są dobre dla programistów spoza zakresu aplikacji, jest to, że nie muszą tworzyć zupełnie innych aplikacji. Deweloperzy muszą zaktualizować istniejące aplikacje na Androida, aby skorzystać z funkcji Instant Apps ....

  • Aplikacje błyskawiczne na Androida sięgają wstecz aż do systemu Android Jellybean, dzięki czemu najnowsza wersja Androida nie ogranicza się do garstki użytkowników.

Z perspektywy programisty przypuszczam, że Firebase Analytics również ogłosiło wczoraj, zostanie z tym zintegrowane. Inne funkcje Firebase Analytics:

  • Zamiast skupiać się na odsłonach, wyświetleniach lub sesjach, programiści mogą zobaczyć, co robią użytkownicy w aplikacji, jak działają płatne kampanie reklamowe z przypisaniem do różnych sieci i skąd pochodzą użytkownicy

  • Definiowanie odbiorców

  • Lepsze zgłaszanie awarii

  • Powiadomienia i linki dynamiczne, aby pomóc programistom w rozwoju i ponownym zaangażowaniu użytkowników aplikacji

  • Pamięć - usługa Google do przesyłania wiadomości w chmurze na urządzenie Google Cloud Messaging (GCM) jest zintegrowana z zapleczem Firebase i została przemianowana na Firebase Cloud Messaging (FCM)

  • Zarabianie - AdMob został zintegrowany z Firebase


2
Podobnie jak przenośne aplikacje w
systemie

Dziękuję Ci. Nie jestem programistą. Bardzo chętnie
śledziłem

To jest niedorzeczne. Gdzie są wszystkie negatywne komentarze na temat tej „ewolucji”? To naprawdę zasmuca mnie. System operacyjny obsługujący złośliwe oprogramowanie i wirusy. Zamiast bezpieczeństwa użytkownika i stabilności / niezawodności. W pewnym stopniu system Windows robi to od dłuższego czasu, ukrywając punkty instalacji / dostępu do plików / systemu, itp. Ale to ... to naprawdę ogromny krok naprzód.
Emil,

Przesyłanie strumieniowe treści jest dostępne od pierwszego dnia. Gry mogą wprowadzać dodatkowe poziomy itp. Kod przesyłania strumieniowego to kolejne słowo określające nieautoryzowane aktualizacje i instalację.
Emil,

5

Sklep Play będzie liczyć Instalacja czy nie

Zdecydowanie nie będzie liczyć instalacji.

Jeśli sklep Play się nie liczy, jakie jest znaczenie korzystania ze strony dewelopera. Jakie korzyści odniesie programista?

Kluczem do błyskawicznych aplikacji na Androida jest to, że twórcy nie będą musieli wracać i tworzyć osobnej wersji swojej aplikacji, aby to działało. Wszystko, co jest wymagane, to prosta aktualizacja ich obecnej aplikacji - w sumie około jednego dnia pracy, mówi Ficus Kirkpatrick, dyrektor ds. Inżynierii w Instant Apps

Google, aby upewnić się, że większość użytkowników Androida uzyska dostęp do funkcji Instant Apps, zapewniła zgodność z systemem operacyjnym Android Jelly Bean i nowszymi wersjami. W ten sposób błyskawiczne aplikacje na Androida dotrą do ponad miliarda użytkowników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.