Utworzenie kopii zapasowej z adb daje 41 bajtów


9

Mam starego droida RAZR Maxx (4.1.2), który postanowiłem zrootować, ale na wszelki wypadek chcę najpierw wykonać kopię zapasową. Postępowałem zgodnie z instrukcjami z tej strony:

Jak utworzyć pełną kopię zapasową telefonu lub tabletu z Androidem bez rootowania lub odblokowywania urządzenia

Moje polecenie było następujące:

adb backup -apk -shared -all -f c:\backup.ab

Wynik backup.ab filena dysku C: miał tylko 41 bajtów i po otwarciu w edytorze szesnastkowym wydaje się być tylko nagłówkiem pliku kopii zapasowej. Zastanawiam się, co robię źle tutaj, przejrzałem Google, ale nie mogę znaleźć niczego, co mogłoby pomóc. Jakieś sugestie?

Edycja: To nie jest duplikat sugerowanego tematu połączonego przez beeshyams. W tym temacie wyjaśniono, dlaczego użytkownik nie mógł wykonać kopii zapasowej plików jednej aplikacji, próbuję wykonać kopię zapasową wszystkiego. Nie dbam o to, czy nie uwzględnię SMS-ów w tej kopii zapasowej, ponieważ to stary telefon, nie używam go do wysyłania wiadomości tekstowych, ale istnieją inne aplikacje i ustawienia, które powinny wykonać kopię zapasową bez problemu.


1
Wyszukaj tag adb (dodany do pytania), duplikat android.stackexchange.com/q/114437/131553
beeshyams 26.04.16

To nie duplikat, nie pytam, jak wykonać kopię zapasową SMS / MMS, ale cały telefon. Aplikacje, ustawienia, pliki itp. Próbowałem tego na dwóch różnych telefonach Motorola z tym samym rezultatem (drugi to droid ultra).
HaLo2FrEeEk

Nie wyjaśnia, dlaczego żądana kopia zapasowa całego systemu powoduje powstanie pliku 41-bajtowego, wyjaśnia, dlaczego robi to kopia zapasowa jednej aplikacji, więc nie odpowiada na moje pytanie.
HaLo2FrEeEk

Zobacz to , jeśli nadal nie rozwiązuje problemu,
zacytuj

Ta odpowiedź dosłownie mówi o zrobieniu dokładnie tego, co zrobiłem w moim pytaniu. Mam ścieżkę adb do moich zmiennych środowiskowych, więc klikam Start, wpisuję „cmd”, wpisuję „adb devices”, aby upewnić się, że mój telefon jest prawidłowo podłączony (to jest to), a następnie wpisuję polecenie tworzenia kopii zapasowej i otrzymuję Plik 41 bajtów, za każdym razem. Nie martwię się o tworzenie kopii zapasowych kalendarza, kontaktów lub danych SMS, ale nic nie zawodzi, ponieważ nie można wykonać kopii zapasowej tych aplikacji.
HaLo2FrEeEk

Odpowiedzi:


3

Znalezione rozwiązanie tutaj, działało dla mnie:

https://docs.j7k6.org/android-adb-backup-41-bytes-549-bytes-bug-fix/

Najwyraźniej polecenie tworzenia kopii zapasowej adb przestało działać na starszych urządzeniach z Androidem w najnowszych wersjach Android Debug Bridge. Podczas wywoływania kopii zapasowej za pomocą adb proces tworzenia kopii zapasowej jest uruchamiany, ale zatrzymuje się natychmiast, pozostawiając lokalny plik backup.ab o rozmiarze pliku tylko 49 bajtów (549 bajtów, gdy kopia zapasowa jest zaszyfrowana hasłem). Ten błąd jest dobrze znany, ale nie został naprawiony przynajmniej do niedawna (wersja 1.0.39). Aby naprawić to zachowanie, pobierz ostatnią działającą wersję pliku wykonywalnego adb (1.0.31) i uruchom w ten sposób kopię zapasową. Pliki wykonywalne dla wszystkich platform można pobrać z Mozilli.

https://archive.mozilla.org/pub/labs/android-tools/

adb-1.0.31-linux.zip  479K  09-Sep-2015 18:44
adb-1.0.31-linux64.zip 455K  09-Sep-2015 18:44
adb-1.0.31-mac.zip 433K  09-Sep-2015 18:44
adb-1.0.31-windows.zip 474K  09-Sep-2015 18:44

Pobierz, rozpakuj, uruchom rozpakowane adb:

(Linux, Mac)

./adb devices
./adb backup -apk -shared -all -f backup-file.adb

(zdobyć)

adb devices
adb backup -apk -shared -all -f backup-file.adb

Cieszyć się! ;)


1
Czy to działa tylko z -all? Próbuję adb backup -noapk com.android.chromez wersją 1.0.40 i nadal otrzymuję plik 549 bajtów ..
thomasa88

Próbowałem z, 1.0.31ale nie wyświetla monitu o kopię zapasową na moim telefonie. Android 8.0.0.
thomasa88

@ thomasa88, cytat z odpowiedzi: „Wygląda na to, że polecenie tworzenia kopii zapasowej adb przestało działać na starszych urządzeniach z Androidem”. Android 8.0.0 to przedostatnia wersja Androida na 04.2019. adb-1.0.31 Używam dla Androida 4. *. *. W przypadku nowszej (8.0.0) wersji Androida spróbuj użyć nowszych wersji adb.
user3439968

0

Nie powinieneś próbować tworzyć kopii zapasowej „całego” telefonu za pomocą adb, ponieważ jest mnóstwo błędów. Polecam tworzenie kopii zapasowych aplikacji jeden po drugim i unikanie flagi „-shared”, ponieważ tworzenie kopii zapasowej pamięci współdzielonej jest zepsute. Wystarczy skopiować i wkleić na kartę pamięci serwera ftp, aby przesłać na komputer te rzeczy z wewnętrznej karty SD.

Ponownie: wykonaj kopię zapasową jednej aplikacji na raz i sprawdź rozmiar pliku .ab, aby nie był „pusty”. Będzie pusta, gdy niezaszyfrowana kopia zapasowa będzie miała rozmiar 41, 47 lub 49 bajtów. Jeśli zaszyfrowany będzie pusty 549 bajtów.

Najnowsze adb to 1.0.41

Zauważ też, że niektóre aplikacje nie pozwalają na tworzenie kopii zapasowych adb, a inne nawet jeśli pozwalają na to, że „nie przechowują” niczego z powodu zasad aplikacji. Przykładami są aplikacje korzystające z usług w chmurze, takich jak Google itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.