Jak uzyskać przegląd i zarządzać domyślnymi aplikacjami dla typów plików?


19

Większość systemów operacyjnych wyświetla ładne podsumowanie na temat aplikacji, która zostanie użyta do otwarcia określonego typu pliku. Android nie wydaje się mieć takiej funkcji.

Jak mogę śledzić i zarządzać domyślnymi aplikacjami?


1
Ilu graczy zainstalowałeś, więc napisanie tutaj pytania i oczekiwanie na odpowiedź będzie szybsze niż sprawdzenie wszystkich?
Mihic

4
@Mihic, to nie ma znaczenia; pytanie dotyczy rozwiązania skoncentrowanego na typie pliku. Istnieje wiele sposobów, w jaki nazwa gracza może być nieznana.
Dims

1
Co gracze mają z tym wspólnego?

Odpowiedzi:


16

Jak zapewne już wiesz, dla każdej aplikacji, która obecnie jest aplikacją domyślną, powiedzmy przeglądarkę plików PDF, możesz zresetować tę domyślną w ustawieniach aplikacji (Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami -> Twoja aplikacja -> Wyczyść ustawienia domyślne) . Następnie, przy następnym wykonaniu czynności (np. Otwarciu pliku PDF) pojawi się wyskakujące okienko, umożliwiające wybór nowej wartości domyślnej.

O ile mi wiadomo, to wszystko, co możesz zrobić ze standardowym Androidem.

Istnieją jednak aplikacje innych firm, które dają przegląd aktualnie ustawionych domyślnych aplikacji do typowych czynności, np. Domyślny menedżer aplikacji .


Czy można to zrobić, jeśli nie wiesz, z którą aplikacją jest powiązany dany plik? Mój przyjaciel ma problem polegający na tym, że wybrał niewłaściwą aplikację i jako domyślny wybrał zestaw, i nie wie, która to aplikacja!
Calmarius


4

Jeśli jest ich dużo, łatwiej jest po prostu wyczyścić wszystkie domyślne aplikacje. Możesz to zrobić bez instalowania aplikacji lub przeglądania listy. Przejdź do Ustawień , a następnie Aplikacje (w sekcji Urządzenia ). Z menu przepełnienia wybierz Resetuj preferencje aplikacji .

Następnym razem, gdy będziesz mieć więcej niż jedną aplikację do czegoś, otrzymasz wybór aplikacji. Wszystkie aplikacje, które naprawdę chciałeś mieć jako domyślne, możesz ustawić ponownie w taki sam sposób, jak wcześniej.


Ha! Właśnie tego chciałem. Nigdy nie myślałem, żeby zajrzeć do menu przepełnienia.
Bryan Denny

Ale spowoduje to również ponowną aktywację wszystkich dezaktywowanych aplikacji. Co było dużo pracy
rubo77


0

Po wielu próbach i błędach File Expert rozwiązał problem. Nie mogłem otworzyć plików e-booków („nie można otworzyć pliku”), a programy, które ludzie doradzali, nie naprawiły tego. Nie menedżer Astro ani domyślny menedżer aplikacji. Ostatni zawiera tylko typy plików, które aplikacje są ZAREJESTROWANE, ale jeśli moduł obsługi zostałby zarejestrowany poprawnie, nie szukałbym pomocy w sieci.

File Expert daje możliwość otwarcia wybranego pliku za pomocą wybranej aplikacji. To rozwiązało problem, ale żaden inny menedżer plików tego nie robi (a przynajmniej ten pierwszy, który znalazłem, robi to po kilku próbach aplikacji)


Dziękujemy za odpowiedź, podaj również link do polecanej aplikacji.
Flow

Cóż, jedyną rzeczą, którą musisz znaleźć w Google Play, jest nazwa, ale ok, podam nazwę programisty i google dla ciebie: File Expert z GeekSoft.
PaulBunkey

3
Dobrą praktyką jest umieszczanie linków wspomnianego oprogramowania bezpośrednio w poście. Oszczędza to trochę pracy użytkownikom, którzy próbują zastosować się do Twojej rekomendacji.
Flow

Czy możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo, jak to zrobić? Pobrałem „File Expert with Clouds” i na szczęście widzi wszystkie pliki w moim Dropbox, ale kiedy klikam plik, nic się nie dzieje. Jeśli długo kliknę, na górze ekranu pojawi się napis „1 zaznaczono”, a na ekranie są ikony, ale nie wiem, gdzie to pozwoli mi wybrać aplikację, za pomocą której mogę otworzyć plik?
Michael

Mówiąc dokładniej, długie stuknięcie wyświetla ikonę, która wygląda jak ikona kosza, ikona kopiowania, ikona cięcia, dziwna ikona, która wydaje się wybierać wszystko, oraz menu z opcjami „Szczegóły”, „Zmień nazwę” i „Anuluj” . Nic o otwieraniu pliku w dowolnym miejscu.
Michael,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.