Jak uzyskać najnowsze aktualizacje zabezpieczeń dla CyanogenMod?


10

Zainstalowałem CyanogenMod w lutym 2016 r., A informacje o urządzeniu pokazały wersję Androida „5.1.1”, a poziom poprawki zabezpieczeń to „listopad 2015 r.”.

Nie zmieniło się to do dzisiaj (2016-02-20): Urządzenie informuje, że nie ma żadnych aktualizacji.

Patrząc na http://www.cyanogenmod.org/blog ostatni wpis z „Android Security Bulletin” w tytule powrócił w październiku 2015 r.

Patrząc na https://source.android.com/security/bulletin/index.html są biuletyny bezpieczeństwa na każdy miesiąc.

Więc moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę uzyskać te aktualizacje zabezpieczeń Androida dla CyanogenMod?

Doceniane są również wszelkie informacje o tym opóźnieniu (jeśli tak naprawdę jest). Jest ok, jeśli muszę go skompilować samodzielnie.

W przypadku, gdy jest to specyficzne dla urządzenia: używam Samsunga Galaxy S4 mini.

Aktualizacja

Prawdopodobnie użyłem linku „Pobierz najnowszą wersję” na stronie wskazanej przez Xanguę w jego odpowiedzi i wydaje się, że ten link w rzeczywistości odnosi się do „migawki”. Szukam łatek bezpieczeństwa do „najnowszej wersji” (v12).

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że nie aktualizowałeś od dłuższego czasu, ponieważ na dzień dzisiejszy (2016-02-20) najnowsza wersja tego urządzenia to cm13.0 2016-02-19.

Jeśli jednak odwołujesz się do migawki, jak widać najnowsza dostępna jest od listopada.

https://download.cyanogenmod.org/?device=serranoltexx


2
Widzę. Czy muszę przejść do bieżącej wersji (v13), aby uzyskać poprawki bezpieczeństwa? Innymi słowy: czy w ogóle istnieją backporty bezpieczeństwa z wersji 13 na wersję 12? Chcę tylko mieć działającego i bezpiecznego smartfona - czy v13 jest już stabilny?
Beryl

Zmiana, czy nie, zależy od ciebie, również chyba, że ​​sprecyzujesz, co dokładnie uważasz za niepewne dla mężów stanu, których chcesz mieć „bezpieczny smartfon”, jest bardzo niejasne.
xangua

Niezależnie od przejścia z migawki na nocną wersję, musisz dokonać czystej instalacji. Również migawka jest uważana za „stabilną”, ponieważ nocne kompilacje są ..... budowane codziennie.
xangua

0

Nie możesz zainstalować najnowszych poprawek bezpieczeństwa na starszych wersjach Androida / cyanogen / lineage / etc.

Aby to uzyskać, musisz zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.