Czy mogę wykonać pełną kopię zapasową telefonu za pomocą Odin i bez rootowania?


11

Czy w odpowiedzi na to pytanie można użyć Odin (lub Heimdall), aby zapisać pełny obraz mojego telefonu bez rootowania?

Odin już pozwala mi całkowicie zastąpić prawie wszystko na moim telefonie bez rootowania. Czy można używać Odin do odczytu całej zawartości telefonu przez USB bez rootowania? Idealnie, spodziewałbym się, że wyniki takiego czytania będą czymś, co mogę napisać w przyszłości za pomocą Odina.

Chociaż to pytanie jest dość ogólne, domyślam się, że pytając o Odina i Heimdalla ograniczam je do telefonów Samsung (choć mogę się mylić).


Lepiej zrobić kopię zapasową Nandroid ...
Android Quesito,

Odpowiedzi:


8

Odin jest tylko do Samsunga, masz rację. (I o ile wiem, nie dotyczy to również wszystkich telefonów Samsung, choć mogę się mylić.) Ponieważ, o ile wiem, Heimdall jest po prostu nieoficjalnym portem Odyna, zakładam, że jest tak samo, ale Nigdy tego nie użyłem.

Odin3 ma funkcję „zrzutu”, z której nigdy nie korzystałem. Wygląda na to, że jest wyłączony w wersji 1.8x i 1.7, ale nie w wersji 1.52.

Właśnie wypróbowałem to w wersji 1.52 i nie działało. Trafisz Dump zaznaczenie pod Optionwybierz plik wyjściowy poprzez Dump przycisk pod File [Dump], a następnie naciśnij przycisk Start . Odin powie „OneNAND Dump Start” lub podobny, ponieważ tworzy kopię zapasową urządzenia. Jednak przed zatrzymaniem utworzył kopię zapasową tylko 1 KB czegoś. Odin po prostu tam siedział, nie dając komunikatu o błędzie.

Możesz mieć różne wyniki z innym urządzeniem (mam Vibrant). Zastanawiam się również, czy moja poprawka Ext4 może mieć na to wpływ. Być może później sflashuję do wersji 2.1 i spróbuję ponownie. Edycja: Brak zmian w magazynie 2.1 JFD.


Czy kiedykolwiek próbowałeś tego po flashowaniu w magazynie?
Nathan Fellman,

@NathanFellman Próbowałem właśnie teraz, dziękuję za przypomnienie. Zachowanie było takie samo.
Mateusz

Heimdall (alternatywa open source dla ODIN) pozwala również na zrzucanie danych z telefonu, być może jest to coś, czego szukasz: github.com/Benjamin-Dobell/Heimdall/blob/v1.3.2/heimdall/source/… ( Zobacz akcję „Zrzut”)
minicookie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.