Klawisz Tab klawiatury Google


12

W jaki sposób można uzyskać znak tabulatora z klawiatury Google na Androida?

Sprawdzanie różnych zestawów znaków itp. Nie znajduje niczego.

Przeszukiwanie Internetu nie znajduje nic istotnego.

Celem jest wcięcie punktorów w Google Keep, aby utworzyć sub-punktory.


Nie mogę znaleźć znaku Tab na klawiaturze Google. Czytałem gdzieś, że jest ona dostępna na klawiaturze SwiftKey poprzez dwukrotne naciśnięcie Kosmicznej klucza
OSN


Dziękujemy za szybką odpowiedź. Widziałem je przed opublikowaniem, ale nic w nich nie dotyczy korzystania z Klawiatury Google na Androidzie V6 na HTC1M8
NetScr1be 30.01.2016

Odpowiedzi:2

Możesz wstawić kartę w następujący sposób:

  1. Skopiuj skądś (użyłem Simplenote) zakładkę.
  2. Przejdź do Parametry → Słowniki → Słowniki osobiste z Klawiatury Google.
  3. Wybierz język i kliknij „dodaj”.
  4. Wklej kartę w pierwszym polu i zdefiniuj skrót.

Teraz, jeśli wpiszesz skrót, Gboard zaproponuje zakładkę na pasku autokorekty. Próbowałem z Simplenote i Keep i sprawdziłem na swoim komputerze (używając aplikacji komputerowych i internetowych), czy karta została poprawnie wstawiona.

Jest to podobne do sugerowanego w poprzedniej odpowiedzi (ale teraz działa).


0

Krótka odpowiedź

Nie mogłem znaleźć natywnego klawisza Tab na klawiaturze Google na telefonie z Androidem.

Sugeruję dwa obejścia

Twoje pytanie dotyczy Google Keep, ale można je zastosować do innych aplikacji.

1] Otwórz Google Keep na komputerze. Naciśnięcie klawisza Tab nie jest pomocne. Jednak kod HT ASCII można wprowadzić za pomocą Alt + 09. Wznów pracę na telefonie z Androidem i wybierz i skopiuj puste miejsce na tabele wprowadzone w notatce. Wklej w razie potrzeby.

2] Słownik osobisty w Klawiaturze Google umożliwia dodawanie słów i skrótów. Niestety wklejenie kodu Tab jako słowa i dodanie skrótu HT nie powiodło się, aby stworzyć działającą metodę. Jednak ta funkcja typu autokorekty zakończyła się powodzeniem przy użyciu alternatywnego produktu Texpand Pro.

Co ciekawe, kod karty wyświetlał się tylko jako pojedyncze miejsce podczas przeglądania w Google Keep na moim telefonie z Androidem; ale ta sama uwaga jest wyświetlana jako kompletna zakładka podczas przeglądania na moim komputerze. Kod karty wyświetla się zgodnie z oczekiwaniami po wprowadzeniu do Dokumentu Google na telefonie z Androidem.

Uwaga: w Google Keep możesz tworzyć zagnieżdżone punkty kropkowe: * Główna hierarchia punktorów + drugorzędny punkt [podwójne wcięcie] - trzeciorzędny punkt - kolejny trzeciorzędny punkt odniesienia: https://plus.google.com/+MichaelMichelmore-Fegg/ posty / QirAmXdRDFv

Uwaga: Texpand z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.isaiasmatewos.texpand --- istnieją również linki do płatnej wersji Pro.


Gdzie mamy ikony strzałek lub pocisków? Nie można opublikować zrzutu ekranu, ale nie ma go w Android Keep
NetScr1be

0

Jeśli na przykład próbujesz tabulować w prawo lub w lewo, aby znaleźć punktory, możesz użyć ikon ze strzałkami w prawo i w lewo odpowiednio u góry ekranu (tuż po prawej stronie ikony kuli).


0

Ta odpowiedź może nie zadowolić Twojej, ale może zaspokoić potrzeby innych osób szukających sposobu na dodanie znaku tabulatora w skrypcie Dokumentów Google.

Jeśli próbujesz dodać kartę za pomocą skryptu, znakiem tabulacji jest znak zmiany znaczenia \t

Jeśli korzystasz ze skryptowego interfejsu API Google, może on wyglądać mniej więcej tak:

var doc = DocumentApp.getActiveDocument();
var doc_body = doc.getBody();
var doc_paragraphs = doc_body.getParagraphs();

(Zidentyfikuj numer akapitu, który wymaga tabulacji, za pomocą a for-loopi Logger.logwywołania.) Po znalezieniu odpowiedniego akapitu dodaj go ze znakiem tabulacji.

doc_paragraphs[<the paragraph number you identified>].appendParagraph("\t");

To doda kartę na końcu tego akapitu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.