Nowa aplikacja Facebook aktywuje GPS po uruchomieniu - jak wyłączyć?


22

Zaczęło się to dziać z najnowszą aktualizacją aplikacji Facebook.

Nie chcę całkowicie wyłączać GPS - podoba mi się, że pojawia się automatycznie, gdy dzwonię do Map Google. (Co zwykle dzieje się w sytuacji „gdzie do diabła jestem”.) Ale nie widzę żadnego ważnego powodu, aby pozwolić Facebookowi zapytać, gdzie jestem cały czas. Ustawienia Facebooka nie mają opcji, aby to wyłączyć.

Ponieważ mój telefon (Milestone I) jest zrootowany (ale nadal z oficjalnym systemem operacyjnym Motoroli 2.2.1), zastanawiam się, czy jest jakaś aplikacja, za pomocą której mogłabym włączyć / wyłączyć użycie GPS na aplikację. Czy jest coś takiego?

(Jeśli tak, chciałbym go również wyłączyć w przeglądarce).


Przez „najnowszą aktualizację” masz na myśli 1.7 lub 1.7.1? Najwyraźniej zostali zwolnieni tego samego dnia. Po prostu wróciłem do 1.6.4 za pomocą Titanium Backup, ale to nie zadziała, jeśli nie masz jeszcze kopii zapasowej APK.
Velociraptors

Odpowiedzi:


8

Podobnie jak w przypadku odmowy dostępu, wspomniany przez Matthew jest LBE Privacy Guard, który umożliwia również selektywne wyłączanie uprawnień dla aplikacji. Jest również dobry do wyłączania geo-tagowania na zdjęciach, a także zapobiegania nadawaniu Twojej lokalizacji przez Facebooka i / lub Twittera.


7

Podstawowy Android nie oferuje możliwości zabronienia aplikacjom korzystania z określonych uprawnień. W momencie instalacji, gdy zgadzasz się zaakceptować wszelkie uprawnienia wymagane przez aplikację - utkniesz z nimi, chyba że odinstalujesz aplikację.

Ponieważ jesteś zrootowany, możesz za pomocą Taskera zautomatyzować włączanie GPS tylko podczas korzystania z niektórych aplikacji, takich jak Mapy, i wyłączanie go po zamknięciu aplikacji. W ten sposób możesz wyłączyć GPS, aby Facebook i inne aplikacje nie blokowały się automatycznie.

Ponadto niestandardowa pamięć ROM CyanogenMod 7.1 ma tę funkcję. Oto przewodnik instalacji krok po kroku na temat instalacji na Milestone. W CM7, w ustawieniach Zarządzaj aplikacjami, po dotknięciu dowolnej aplikacji możesz dotknąć dowolnego uprawnienia, aby ją odwołać (zostanie przekreślone). Naciśnij ponownie, aby cofnąć zmianę. Należy pamiętać, że chociaż aplikacje zwykle z wdziękiem obsługują brak uprawnień do Internetu lub GPS, niektóre bardziej podstawowe uprawnienia (np. Zapis / odczyt na / z karty SD) mogą spowodować awarię aplikacji lub jej niestabilność.


Dziękujemy za zwrócenie uwagi na CM dla Milestone! Zdecydowanie jest to w moich planach, chociaż będę musiał zebrać trochę odwagi, aby to zrobić. Tymczasem myślę, że użyję jednej z aplikacji blokujących opisanych w innych odpowiedziach.
JCCyC

4

Pomoże w tym aplikacja taka jak Odmowa uprawnień (wymaga rootowania). Mówi, że nie działa na każdym urządzeniu i pamięci ROM, ale istnieją inne podobne aplikacje, które mogą, jeśli to nie pomoże.

Zasadniczo można również rozpakować pakiet APK, edytować plik AndroidManifest.xml, aby usunąć uprawnienia, przepakować wszystko i zainstalować zmodyfikowaną wersję. Nie jestem jednak pewien, czy to działa w przypadku podpisanych aplikacji (czy są aplikacje szyfrowane?), Ale obecnie nie mogę znaleźć przewodnika, który przeczytałem, aby to zrobić. Może to być również niezgodne z warunkami użytkowania i tak dalej, więc upewnij się, że wiesz i bierzesz odpowiedzialność za to, co robisz :)


0

bardzo prosty :)

iść do settings -> Personal -> locations i wyłącz satelity GPS

pracował dla mnie


0

Tasker jest fajny, ale znalazłem inną aplikację na Androida - „Prywatność GPS”, która automatycznie usuwa współrzędne GPS. Po prostu definiujesz swoje „obszary prywatności”, a zdjęcia nie będą miały tagów GPS, gdy zostaną wykonane w tych obszarach. Bardzo przydatne, jeśli masz dzieci, które mają zdjęcia przesłane automatycznie online. https://play.google.com/store/apps/details ...

Mam nadzieję, że to również będzie pomocne dla Ciebie!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.