Jak zaktualizować Androida na moim urządzeniu?


Odpowiedzi:


43

To jest post społeczności Wiki. Jeśli widzisz sposób, aby to poprawić, przejdź do przodu i edytuj.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na odpowiedź w konkretnym przypadku.

  1. Czy istnieje oficjalna aktualizacja od przewoźnika / producenta? Następnie użyj oficjalnej metody.
  2. Czy nie ma oficjalnej aktualizacji, ale czy ktoś utworzył pamięć ROM, którą można zainstalować na zrootowanym urządzeniu? Następnie musisz poszukać sposobu nieoficjalnej aktualizacji.
  3. Jeśli masz niewielką wiedzę na temat programowania i znasz sterowniki urządzeń dla systemu Linux, możesz spróbować utworzyć niestandardową pamięć ROM dla urządzenia. Zacznij od istniejącego projektu ROM, takiego jak Cyanogenmod i przenieś go na swój sprzęt. Będzie to wymagało dużego wysiłku, istnieje ryzyko zepsucia telefonu i może nawet nie być możliwe dla twojego urządzenia (z powodu braku sterowników). Jeśli nadal uważasz, że warto spróbować, zapytaj twórców pamięci ROM, od której zaczynasz. (Należy pamiętać, że pytania dotyczące pisania niestandardowych pamięci ROM są na tej stronie nie na temat).
  4. Jeśli nie ma oficjalnej aktualizacji ani niestandardowej pamięci ROM i nie masz wiedzy ani wolnego czasu na samodzielne przeniesienie jej, wtedy jedyną inną opcją jest zakup nowego urządzenia.

Urzędnik

Najpierw sprawdź, czy istnieje oficjalna aktualizacja Twojego urządzenia.

W przypadku większości urządzeń wystarczy przejść do Settings | About phone | System updates. Jeśli aktualizacja jest gotowa dla konkretnego urządzenia, poinformuje o tym. Jeśli masz szczęście, nie musisz nawet iść tak daleko, ponieważ pojawi się powiadomienie informujące, że aktualizacja jest gotowa.

Pamiętaj, że operatorzy i producenci potrzebują czasu, aby dodać swoje dostosowania do systemu operacyjnego. To, że nowa wersja została ogłoszona, nie oznacza, że ​​jest ona natychmiast dostępna dla Twojego urządzenia. Nawet gdy zapowiadana jest konkretna aktualizacja systemu operacyjnego dla twojego urządzenia, prawie zawsze jest ona wprowadzana stopniowo, co oznacza, że ​​może upłynąć kilka dni lub tygodni od oficjalnej wersji, aby była ona dostępna dla Ciebie. (Bardzo często plik aktualizacji jest udostępniany zaawansowanym użytkownikom w celu ręcznej aktualizacji.)

Niektórzy producenci / operatorzy urządzeń mają nieznacznie lub rażąco różne sposoby dystrybucji aktualizacji. Na przykład Samsung słynie z tego, że wymaga od użytkowników korzystania z oprogramowania Kies.

Nieoficjalny

Jeśli nie ma oficjalnej aktualizacji dla twojego urządzenia, musisz poczekać na jedną (jeśli taka zostanie wykonana) lub zainstalować niestandardową pamięć ROM. Istnieje dynamiczna społeczność modów, która bardzo ciężko pracuje, aby udostępnić nowe aktualizacje systemu operacyjnego dla starych urządzeń i urządzeń, w których producent / operator bardzo wolno dostosowuje.

Rootowanie i flashowanie ROM-ów na twoim urządzeniu to zbyt duży temat, aby można go było omówić w tym poście. W tym celu zapoznaj się z następującymi pytaniami:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.