Zapobiegaj odinstalowywaniu aplikacji


11

Moje dzieci uwielbiają grać na moim Androidzie. Jednak nie zawsze rozumieją, co robią, i czasami okazuje się, że usunęli niektóre moje aplikacje (o dziwo, nigdy te, w które grają).

Czy jest jakaś aplikacja, która może utrudnić odinstalowanie lub utrudnić dostęp do menu aplikacji (np. Wymagać hasła)?


1
Myślę, że twoje pytanie dotyczy tego samego, co poprzednie, dotyczące blokowania menu Ustawienia aplikacji android.stackexchange.com/questions/7117/... jeśli chcesz coś bardziej ogólnego do blokowania niektórych aplikacji, zobacz moją odpowiedź poniżej
GAThrawn

Odpowiedzi:


4

Zainstaluj Smart App Protector ze swoją aplikacją pomocniczą (dla zwiększenia niezawodności). Upewnij się, że to administrator urządzenia. Następnie zablokuj Package Installeri Play Storeużyj go (zablokuj także inne aplikacje rynkowe). Za jednym dotknięciem aplikacja może zablokować wszystkie aplikacje, które mogłyby ją odinstalować. Aplikacja ułatwia to dla własnego bezpieczeństwa, ale jest to rozwiązanie twojego pytania.

I mogę się założyć ... po tym czasie twoje dzieci nie będą mogły odinstalować aplikacji bez doświadczenia na poziomie programisty.

Aktualizacja:
po Twoim komentarzu wygląda na to, że program uruchamiający aplikacje może odinstalowywać aplikacje bezpośrednio jak Play Store. Zablokuj też Launcher. Z Twojego zrzutu ekranu jest to program uruchamiający Samsung TouchWhiz o nazwie pakietu tw.launcher. Zablokuj ten pakiet za pomocą Smart App Protector. Ale zablokowałby również szufladę aplikacji.
Jeśli nie chcesz, aby zablokować szufladę aplikacji, najlepszym sposobem jest przełączenie Home Launcher aplikacji i blokady Package Installer, Play Storeitp Gotowe!
Alternatywne aplikacje uruchamiające mają więcej funkcji, a także wydajność pamięci. Tak więc jest lepszy we wszystkich innych aspektach. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, polecam Go Launcher EX . Jeśli możesz na to wydać pieniądze, polecam ADW Launcher EX .


Jest to w zasadzie to samo co GAThrawn i zawodzi dokładnie w ten sam sposób
Shahar Mosek

@Shahar Niezupełnie to samo .. Celowałem Package Installer. Czy możesz mi powiedzieć, jak dokładnie zawodzi?
Android Quesito,

Wygląda na to, że mówisz to bez próby ... Jedno chcę wyjaśnić: dopóki twoje urządzenie jest otwarte do instalacji, nie możesz natywnie wyłączyć dezinstalacji. Blokowanie to jedyny sposób!
Android Quesito,

Nie wiem jak to wygląda. Zainstalowałem twoją aplikację, zablokowałem instalator pakietów i Sklep Play. Potem poszedłem do menu i usunąłem aplikacje, nic mnie nie powstrzymując.
Shahar Mosek

1
@DarrenCook idź do Device Administratorsz Settings~> Security..
Android Quesito

7

Istnieje wiele aplikacji na rynku, które blokują niektóre aplikacje za hasłem, wyszukiwanie na rynku dla „ applock ” powinno znaleźć większość z nich.

Właściwie nie korzystałem z żadnych, więc nie mogę dać Ci rekomendacji, ale powinny one pozwolić ci zablokować aplikacje Market i Ustawienia za numerem PIN, aby nie dopuścić do tego, aby Twoje dzieci były z dala od nich.


Z tego, co widzę, aplikacje applock zapobiegają nieautoryzowanemu uruchamianiu aplikacji. Nie tego szukam. Chcę uniemożliwić moim dzieciom odinstalowywanie aplikacji, a nie uruchamianie ich.
Shahar Mosek

2
@Shahar, jeśli ustawisz blokowanie aplikacji Market i aplikacji Ustawienia, wówczas Twoje dzieci nie powinny mieć możliwości odinstalowania żadnych aplikacji, nie musisz blokować niczego innego, jeśli nie chcesz.
GAThrawn

Wypróbowałem kilka z tych aplikacji, ale nawet po zablokowaniu aplikacji Market i Settings mogłem zarówno wejść do menu, jak i odinstalować aplikacje, bez pokazania ekranu blokady.
Shahar Mosek

5

Najlepszą opcją jest skorzystanie z aplikacji o nazwie Zoodle Kid Mode. Jest to dostępne na rynku Android i jest bezpłatne. Aplikacja ma możliwość uruchamiania telefonu w trybie dziecięcym. W trybie dziecięcym dzieci nie będą mogły nawiązywać połączeń, przeglądać Internetu, odinstalowywać aplikacji ani niczego, co może uszkodzić telefon. Możesz użyć następującego linku, aby na to spojrzeć: https://market.android.com/details?id=com.zoodles.kidmode


Nie bardzo tego chcę. Nie potrzebuję piaskownicy dla moich dzieci i na pewno nie chcę ich rejestrować w Internecie.
Shahar Mosek

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.