Ekran wyłącza się podczas połączenia z powodu problemu z czujnikiem zbliżeniowym - Xperia Z3 compact


19

Używam Sony Xperia Z3 Compact z systemem Lollipop 5.1.1. Mój czujnik zbliżeniowy jest naprawdę uszkodzony (działa tylko wtedy, gdy mocno naciskam w lewym górnym rogu telefonu). Jestem pewien, że to czujnik zbliżeniowy, ponieważ korzystałem z aplikacji testowych i widzę, że cały czas wykrywa bliskość (chyba że mocno nacisnę róg).

Oczywiście moim największym problemem jest to, że ekran ściemnia się podczas wykonywania połączenia (ponieważ czujnik zbliżeniowy myśli, że telefon jest blisko mojego ucha). Próba użycia przycisku zasilania do włączenia ekranu nie działała, więc ustawiłem przycisk zasilania na rozłączanie połączeń (w przeciwnym razie musiałem czekać na rozłączenie się drugiej strony!).

Widziałem wiele (wiele!) Postów na ten temat i wypróbowałem wszystkie aplikacje, które twierdziły, że wyłączają czujnik zbliżeniowy i nie działają (w tym przy użyciu ustawienia usługi w *#*#7378423#*#*):

 • KeepScreen
 • Screen On Call
 • Screenbl - czujnik włączania / wyłączania ekranu
 • Inteligentny ekran wł. Wył
 • Wyłącz czujnik zbliżeniowy
 • Poprawka zbliżeniowa
 • Proximity Screen Off Lite
 • Bliskość połączeń

Dałem im wszystkie uprawnienia administratora i cokolwiek poprosili, ale wszystkie zawiodły ... Czujnik zbliżeniowy jest dla nich po prostu zbyt silny ...

Mam tylko nadzieję, że znajdę prawdziwą aplikację do wybierania numerów, która ma opcję zignorowania czujnika zbliżeniowego (kiedyś była to popularna opcja). Domyślny dialer Xperia Z3 Compact nie ma tej opcji, ani następujących dialerów, których próbowałem (Przynajmniej nie mogłem znaleźć tej opcji):

 • Turedialer
 • DW Kontakty i telefon i dialer
 • Dialapp: KitKat Dialer
 • Reactiv Phone Dialer
 • Kontakty +
 • Telefon KK (KK Dialer, Lollipop)
 • Gotowe kontakty + dialer
 • pixelPhone Pro

Jedyną aplikacją, w której znalazłem tę opcję i faktycznie działała naprawdę dobrze, była: Viber , ale niestety Viber nie może być używany jako zwykły dialer, ale tylko jako dialer viber-to-viber lub dialer wyjścia (np. Doładowanie konta Skype) .

Więc proszę, jeśli znasz dialer, który z pewnością ma opcję zignorowania czujnika zbliżeniowego (lub: „utrzymuj ekran podczas połączenia”, jak to się czasami nazywa), udostępnij go. Wszelkie inne oryginalne pomysły również będą mile widziane.


Czy znasz Taskera?
Aman Thakkar

@beeshyams - te polecenia nie działałyby dla Xperii Z3 Compact. katalog wydaje się nieprawidłowy. Czy jest szansa, że ​​wiesz, co może działać na mój telefon?
DMEM,

@AmanThakkar - Pobrałem Tasker. Czy mógłbyś bardziej szczegółowo omówić, co powinienem z tym zrobić?
DMEM,

@ProductManager Przykro mi, myślałem, że możesz wyłączyć czujnik podczas połączenia, ale okazuje się, że nie jest to możliwe. Szukam innych sposobów. Czy po ustawieniu przycisku zasilania na rozłączanie występują problemy?
Aman Thakkar

1
Jeśli chcesz zrootować Androida i zainstalować Xposed Framework, to mogę powiedzieć, że moduł Disable Proximity działał doskonale na moim Androidzie 5.1.1 (urządzeniu innym niż Sony)
Firelord

Odpowiedzi:


9

Jestem pewien, że niektóre z wymienionych tutaj rozwiązań będą działać dla innych osób, ale niestety jedynym rozwiązaniem, które działało dla mnie, było rozwiązanie sprzętowe. Zabrałem telefon do laboratorium i przycisnęli ekran do tylnej części telefonu za pomocą dodatkowego kleju. Po 24 godzinach telefon był jak nowy. Jako programista byłem rozczarowany, że żadne oprogramowanie nie rozwiąże mojego problemu, ale nadal czuję się zobowiązany do podzielenia się moim rozwiązaniem.


Dzięki za wizualne wyjaśnienie kleju - pomimo faktu, że naciśnięcie rogu działało, nadal nie rozumiałem, do jakiego stopnia ekran był całkowicie luźny!
Tao,

@Tao Myślę, że to było kilka milimetrów. Patrzenie na telefon z przodu było niemożliwe, ale mało widoczne, gdy patrzy się z boku.
DMEM,

Tak, dokładnie tak samo tutaj.
Tao,

1
Rozwiązaniem, które działało dla mnie, było [instalowanie frameworka Xposed] (v), a następnie użycie tej aplikacji Sensor Disabler . Jak mówię, w przeszłości działało to dla mnie, ale teraz staram się zwolnić /systemmiejsce na zainstalowanie Xposed Framework. Bardzo frustrujące.
Robin Winslow

problem przydarzył mi się dokładnie tak samo kilka dni temu, nie znam głównej przyczyny, ale tak jest! i właściwie nie chcę oszukiwać mojego urządzenia za pomocą jakiegoś (dezaktywatora, aplikacji do zadań lub czegoś takiego), to czy problemu nie da się rozwiązać, chyba że zabiorę urządzenie do niektórych sklepów naprawczych? czy to błąd kalibracji czujnika i wymaga ponownej regulacji lub co?
mądrość

3

Jedynym sposobem, w jaki udało mi się obejść ten problem z Macrodroidem, było:

 • ustaw spust na przycisk głośności (w górę)
 • umieścić akcję, aby odrzucić połączenie.

Więc kiedy wykonuję / odbieram połączenie, mogę zakończyć je przyciskiem zwiększania głośności.

Działa na Z3 Compact.


Wpadłem dziś na zabawną opcję „Ustawienia globalne -> Dostępność” „Użyj przycisku zasilania, aby zakończyć połączenia”. Nadal nie pozwala korzystać z panelu dotykowego podczas połączenia: |
rogerdpack

1

Możesz wypróbować to rozwiązanie, aby utrzymać ekran włączony podczas połączenia za pomocą aplikacji do automatyzacji MacroDroid ( rootowanie nie jest wymagane)

Aby dowiedzieć się, jak to działa, wymagane ustawienia, testy / rozwiązywanie problemów , zobacz moją odpowiedź .

Dodatkowe ustawienia dla tego rozwiązania jest z głównego panelu aplikacji UstawieniaOpcje wyzwalaniaczujnika zbliżeniowego WyzwalanieWłącz Praca z offu

Twoje makro wyglądałoby tak (aktywuje się, gdy połączenie jest aktywne)

Spust :

Czujnik zbliżeniowy → wybierz Daleki (można wypróbować również w pobliżu )

Działanie :

Włączanie / wyłączanie ekranuWłączanie ekranu

Ograniczenia :

Stan połączeniaW trakcie połączenia (Makro jest uruchamiane podczas połączenia)

Zrzeczenie się:

 1. Testowany na Huawei Honor 6 z systemem Kitkat
 2. @Firelord potwierdził, że nie działa na jego wersji Lollipop. Nie wiem, czy jest to związane z Lollipop / ROM / urządzeniem. Na forach MacroDroid w jednym poście jest mowa tylko o tym, że nie działa zadowalająco na Moto G, ale potwierdza, że ​​działa dobrze na Samsungu S5 , oba działają na Lollipop. Poproś OP o potwierdzenie, czy działa na swoim urządzeniu

Niezła próba, ale niestety nie działała. Fajna aplikacja ... Udało mi się kontrolować inne ustawienia telefonu, takie jak latarka lub Bluetooth, ale nie mogłem utrzymać włączonego ekranu ani anulować działania czujnika zbliżeniowego (nawet po wspomnianych ustawieniach specjalnych).
DMEM,

makro zostało wywołane. Wysłałem e-mailem do ciebie i programistów, dziennik.
DMEM,

Dzięki. Widziane i udzielane programistom. Jest drużyną jednoosobową, więc może spodziewać się opóźnienia w odpowiedzi. Miejmy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany
beeshyams,

Niestety, nie mam dla mnie miłości na Nexusie 5.
rogerdpack

1

Czy przetestowałeś czujnik zbliżeniowy na urządzeniu, ponieważ brzmi to jak może być powiązane.

Spróbuj wykonać następujące czynności.

Menu> Ustawienia> Informacje o telefonie> Diagnostyka> Testuj urządzenie> Stuknij opcję Ear Ear Blox

Jeśli to się nie powiedzie, usuń wszelkie osłony lub ochraniacze ekranu, a następnie sprawdź ponownie, czy działa, oznacza to, że czujnik zbliżeniowy był zasłonięty lub zasłonięty.


1

Za pomocą Taskera:

Nazwa profilu: ekran włączony

Warunki:

 1. Zadzwoń do dowolnego, * +
 2. Czujnik zbliżeniowy

Zadania

 1. Menu (dowolny tytuł, dowolne ustawienia. Ma to na celu włączenie ekranu w celu wyświetlenia menu. Możesz także użyć Pop-up, jeśli chcesz, ale może nie działać)

 2. Limit czasu wyświetlania (Aby utrzymać ekran natychmiast po pojawieniu się menu. Ustaw odpowiedni czas, który chcesz)

To działało dla mnie i podświetlało ekran podczas rozmowy. Trudno jest odtworzyć problem, ponieważ sam go nie mam, ale możesz go wypróbować.

Edycja: Jeśli rozważasz rootowanie, myślę, że wiele aplikacji będzie działać. Sprawdź również, czy masz opcję: Włącz i pozostań włączony . Nie są dostępne na moim telefonie, ale mogą być dostępne na twoim. A może będzie konieczne uzyskanie uprawnień do tego.

To mam na myśli:

Zrzut ekranu


Czy możesz użyć prostszego szablonu do naśladowania? Musiałem dowiedzieć się (nie śledzić), co zamierzałeś w swoim profilu. Rozważyć użycie szablonu jak Izzy zastosowań . Cokolwiek wymyśliłem, nie zadziałało, więc czekam na korektę twojej odpowiedzi. Wyeksportuj swój profil, jeśli nie możesz ułatwić sobie odpowiedzi.
Firelord

@Firelord Zrobię to wkrótce
Aman Thakkar

@AmanThakkar Jestem z 'Firelord' na żądanie szablonu. Nie bardzo wiem, co miałeś na myśli w swojej odpowiedzi. Doceni bardziej „krok po kroku” przewodnik.
DMEM,

Wypróbuj teraz. Upraszczam swoją odpowiedź. Mam nadzieję, że to działa.
Aman Thakkar

Uproszczenie, którego wymaga, można przedstawić w następujący sposób: Profil: Zdarzenie -> Zadzwoń do dowolnego, Profil: Stan -> Czujnik zbliżeniowy. Lokalizacja może się różnić, ale chodzi o to, aby ułatwić śledzenie. Skąd dana osoba ma wiedzieć, gdzie znajduje się Call Any lub czujnik zbliżeniowy?
Firelord

0

Tak! Miałem ten sam problem i planuję zmarnować swój telefon!

Macrodroid pomaga mi rozwiązać problem z bliskością! Czujnik zbliżeniowy - zawsze mów - W POBLIŻU. I nie mogę zakończyć połączenia ani wprowadzić cyfry - ekran został zablokowany.

Rozwiązanie: zainstaluj Macrodroida i utwórz makra. Wyzwalacz: czujnik zbliżeniowy → wybierz Near Action: Screen on Thats all! Mój telefon działa teraz dobrze !!!!!! Beeshyams, dziękuję bardzo za twój fajny umysł i wielkie serce! ps Mogę wyłączyć ekran przez dno!


Co to za telefon? Nie działa dla mnie, czy ustawię czujnik bliższy jako „wyzwalacz” czy „ograniczenie” (Sony Z3 Compact)
user56reinstatemonica8

Nie działa tutaj Nexus 5
rogerdpack

0

Tak naprawdę mam ten problem, odkąd kupiłem ten telefon w lutym i byłem zbyt leniwy, aby go odzyskać. Zdecydowałem się zadzwonić do Sony po tym, jak mój telefon zirytował mnie dzisiaj, co nie da się wyjaśnić, i poprosił mnie o przejście do - Ustawienia - Informacje o telefonie (jeśli jest to twój pierwszy raz, kliknij przycisk Zgadzam się) - Diagnostyka - Następnie wybierz kartę testu - Przewiń aż do końca i wybierz „bliskość ucha” - teraz powiesz, aby położyć dłoń na czujniku, a jeśli wibruje, oznacza to, że czujnik jest w pełni funkcjonalny. Jeśli wibruje od momentu wybrania bliskości ucha, CZUJNIK JEST WADLIWY :(

Powiedział mi, że jeśli wykupiłem go Wright, muszę wysłać go do Sony na około 14 dni, aby mogli zobaczyć, co jest z nim nie tak i jeśli można to naprawić ... Nigdy więcej nie popełnię błędu, kupując coś innego niż jabłko.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.