Czy istnieje sposób na wykluczenie aplikacji z Doze?


12

Doze przynosi wielką korzyść dla mojego starzejącego się Nexusa 5. Ale niestety jego obecność oznacza również koniec moich doświadczeń z WhatsApp Web; ponieważ ich aplikacja „internetowa” jest w rzeczywistości zwykłym „interfejsem” i nadal wymaga aktywnego połączenia telefonu z Internetem.

Jak wszyscy wiemy, Doze wprowadza telefon w stan gotowości, w którym każde niepotrzebne połączenie jest przerywane. Oznacza to, że zatrzyma również aplikację WhatsApp na moim telefonie (a tym samym w przeglądarce mojego komputera).

Czy istnieje sposób na wykluczenie WhatsApp z Doze? Mam na myśli, czy coś takiego jest możliwe?

ps , wolę nie zakorzenione podejście do tego problemu, ale rootowanie powinno być moją jedyną opcją, niech tak będzie.


Cześć! Proszę przeczytać Jak zadać dobre pytanie? Czy dokładnie szukałeś / szukałeś odpowiedzi przed zadaniem pytania? Powiedz nam, czego próbowałeś do tej pory i dlaczego nie spełnia twoich potrzeb? To pokazuje, że poświęciłeś trochę czasu, aby spróbować sobie pomóc, i to oszczędza nam powtarzania oczywistych odpowiedzi.
Firelord

Szczerze mówiąc, nie widzę sensu w twojej argumentacji: próbowałem szukać, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Przyznaję, że nie próbowałem niczego przed zadaniem tego pytania oprócz podstawowego zagłębiania się w ustawienia; dlatego zadałem to pytanie. Patrząc na głosy, wydaje się przydatna dla dość wielu osób; to oczywiście jest dla mnie.
MrHadiSatrio

W tej chwili nie ma dla mnie znaczenia, czy widzisz sens w mojej argumentacji, czy nie. Głosowałem nad twoim pytaniem i czułem potrzebę uzasadnienia mojego głosowania. To wszystko co zrobiłem. Na moją argumentację i głosowanie nie ma wpływu liczba głosów zatrzymanych obecnie na stanowisku. Zamiast tego oceniam tylko treść i podejmuję działania. Unikaj dalszych kłótni, jeśli znajdziesz taką potrzebę. Użyj flag do uwagi moderacji wymagającej oczyszczenia, jeśli uzna to za konieczne.
Firelord

2
Cóż, jeśli tak jest, to dziękuję za poświęcenie czasu na głosowanie. Należy jednak pamiętać, że pytanie może zostać uznane za „niewystarczająco dobre” przez określony standard, podczas gdy może być przydatne dla potrzebujących. Ostatecznie użyteczność treści jest tak naprawdę ważna w witrynie poświęconej pomocy ludziom; nie, jak bardzo przestrzega określonego standardu.
MrHadiSatrio

Odpowiedzi:


16

Ta odpowiedź jest oparta na moim Nexusie 9 na MRA58K. Powinien być podobny dla każdej aplikacji.

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej:

 1. Przejdź do Ustawienia → Bateria

 2. Naciśnij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz Optymalizacja baterii.

 3. Powinno być rozwijane menu poniżej paska akcji w lewym górnym rogu, wybierz Wszystkie aplikacje z listy.

 4. Znajdź swoją aplikację na liście (w tym przypadku Whatsapp)

 5. Stuknij w to. Otrzymasz wyskakujące okienko z 2 opcjami: Optymalizuj i Nie optymalizuj

 6. Opcja Optymalizuj powinna być domyślnie wybrana.

 7. Wybierz „Nie optymalizuj” i naciśnij „Gotowe” poniżej.

 8. Otóż ​​to. Mam nadzieję, że to zadziała dla ciebie.


1
@ridsatrio, czy to rozwiązało problem? I jeszcze dostać „telefon jest odłączony” kiedy moje obroty Screen Off i telefon przechodzi w drzemać chociaż WhatsApp jest oznaczona jako „Not zoptymalizowane”
swrobel

1
@swrobel, który może wynikać z wielu przyczyn innych niż drzemka. Równie dobrze możesz sprawdzić ustawienia Wi-Fi i danych, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych problemów.
Tamoghna Chowdhury,

Jeśli to nie zadziała, zakładam, że podobnie jak ja przełączasz się tylko na Wi-Fi i wyłączasz dane. Problem polega na tym, że Doze wyłącza również Wi-Fi, więc nawet jeśli aplikacja taka jak WhatsApp zostanie wyłączona z Doze, nie będzie mogła się połączyć. Andriod ponownie łączy się z Wi-Fi tylko po ponownym włączeniu ekranu. Zauważam, ponieważ mam tendencję do podłączania telefonu do wzmacniacza, aby słuchać Spotify, a po pewnym czasie przestanie grać, ponieważ Wi-Fi jest wyłączone. Na innym forum przeczytałem, że wyłączenie „Google Connection Services” z Doze rozwiązałoby ten problem, ale nie widzę takiej usługi na moim telefonie.
Daniel Saner

4

Te instrukcje dostarczone przez Tamoghna są najłatwiej do naśladowania, jeśli chodzi o robienie czegoś z GUI. Istnieją jednak inne sposoby osiągnięcia celu.

Za pomocą usługi systemowej o nazwie deviceidle można manipulować optymalizacją baterii aplikacji. Potrzebujesz konfiguracji na PC. Gdy masz już to drugie, wykonaj:

adb shell dumpsys deviceidle whitelist +PACKAGE

Zamień na PACKAGEnazwę pakietu aplikacji, którą chcesz wykluczyć z trybu Drzemki. Śledź Wyświetl pełną nazwę aplikacji? jeśli nie znasz nazwy pakietu swojej aplikacji.

Aby cofnąć zmiany, wymień +się -w polecenie powiedział i go wykonać.

Przykład wykonany dla aplikacji Kde Connect :

IMG

Zauważ, że zarówno GUI, jak i metoda wiersza poleceń wprowadzają zmiany w pliku /data/system/deviceidle.xml. Jeśli poradzisz sobie z tym zadaniem i masz dostęp do uprawnień roota, możesz edytować ten plik, ponownie uruchomić urządzenie, a Twoja aplikacja będzie znajdować się w zakładce „Niezoptymalizowana” w Optymalizacji baterii.

Dowiedziałem się o tym poleceniu z tego pytania od user2281606. Czytałem również Optymalizowanie pod kątem Doze i czuwania aplikacji - Testowanie aplikacji za pomocą Doze .


Wygląda na to, że niektórych pakietów systemowych (takich jak com.google.android.gms) nie można usunąć z białej listy za pomocą tej metody lub GUI.
Firelord

1

Jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja została trwale usunięta z optymalizacji i masz dostęp do konta root, możesz po prostu dodać prosty plik XML do partycji systemowej:

Utwórz plik * .xml o dowolnej nazwie i dodaj następującą treść:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<config>
  <allow-in-power-save package="com.your.package.name" />
  <allow-in-power-save-except-idle package="com.your.package.name" />
</config>

Ponownie zainstaluj partycję systemową mount -o remount,rw /systemi skopiuj plik do /system/etc/sysconfig/folderu. Możesz również usunąć wstępnie zainstalowane pliki * .xml, aby wyłączyć wymuszone usługi systemowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.