Co zrobić przed zrootowaniem i flashowaniem mojego telefonu?


18

W tej chwili mam w telefonie zapasowy ROM i nie mam go zrootowanego. Chcę go zrootować i zmienić ROM.

  1. Co powinienem zrobić najpierw, zrootować lub sflashować ROM?
  2. Nie chcę stracić całej konfiguracji, aplikacji, danych aplikacji lub plików (obrazów, muzyki, filmów itp. Na karcie SD). Jak mogę to zrobić, aby tego uniknąć?
  3. Chcę się upewnić, że mogę wrócić do zapasów, jeśli zajdzie taka potrzeba, czy jest coś specjalnego, co powinienem zrobić?

Jeśli to istotne, mam Samsung Galaxy I5510.

Dzięki!

Odpowiedzi:


8
  1. Najpierw powinieneś sflashować ROM, chyba że potrzebujesz root'a, aby go sflashować. (Możesz flashować przez Odin bez roota, ale potrzebujesz ROM Managera, który potrzebuje roota lub czegoś, co flashuje, jeśli nie używasz Odin). Gdy sflashujesz ROM, który jest zrootowany, twoje urządzenie zostanie zrootowane; jeśli ROM nie jest zrootowany, urządzenie nie zostanie zrootowane.

  2. Aby wykonać pełną kopię zapasową, potrzebujesz roota. Zobacz Jak wykonać kopię zapasową urządzenia z Androidem?

  3. Jeśli najpierw zrootujesz, możesz zainstalować niestandardowe odzyskiwanie (np. ClockworkMOD, za pośrednictwem ROM Managera), które pozwoli ci utworzyć kopię zapasową pełnej pamięci ROM Nandroid. To powiedziawszy, z urządzeniem Samsung nie musisz tego robić. Możesz użyć narzędzia o nazwie Odin, aby przeflashować oryginalne oprogramowanie, o ile je znalazłeś do pobrania.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat czegokolwiek, o czym wspomniałem, sugeruję najpierw przeszukać - mamy wiele pytań na temat rootowania, tworzenia kopii zapasowych, Nandroid / Clockwork / ROM Manager i Odin. Zobacz także Jak zrootować urządzenie z Androidem? , który zawiera informacje na temat rozważań i rzeczy, które możesz zrobić przed zrootowaniem.


2
Zalecasz flashowanie przed rootowaniem, ale mówisz również, że potrzebuję roota, aby wykonać pełną kopię zapasową. Jak mogę to zrobić? Czy powinienem flashować po zrootowaniu, aby wykonać kopię zapasową?
Diego

@Diego Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową przed flashowaniem, co spowoduje wyczyszczenie urządzenia, musisz najpierw zrootować. Po zrootowaniu wykonaj kopię zapasową (polecam Titanium jak druga odpowiedź), a następnie flashuj; następnie przywróć kopię zapasową. Przywrócenie kopii zapasowej Nandroid spowoduje zapisanie pamięci ROM, a Titanium po prostu przywróci aplikacje i dane.
Mateusz przeczytał

Dzięki! Spróbuję w ten weekend, a następnie (mam nadzieję) zaakceptuję odpowiedź w oparciu o moje doświadczenie.
Diego

1
  1. Musisz najpierw zrootować. Bez zrootowania urządzenia nie będziesz mieć dostępu do niektórych części systemu, a flashowanie pamięci ROM może spowodować awarię urządzenia (większość pamięci ROM wymaga rootowania). Możesz rootować bez usuwania lub resetowania czegokolwiek, dzięki czemu możesz kontynuować # 2 i tworzyć kopie zapasowe przed flashowaniem pamięci ROM.

  2. Konfiguracja prawdopodobnie zostanie utracona, ale kopie zapasowe aplikacji i danych aplikacji można wykonać za pomocą Titanium Backup . Rootowanie, resetowanie lub flashowanie pamięci ROM nie wpłynie na kartę SD.

  3. Powrót do standardowej pamięci ROM jest trudniejszy, chyba że nie masz nic przeciwko wciąż rootowaniu. Po rootowaniu uruchom system w trybie odzyskiwania i wybierz Backup and Restore->Backuplub podobny (różni się w zależności od wersji odzyskiwania), aby wykonać NANDROIDkopię zapasową. Spowoduje to zapisanie obrazu oryginalnej pamięci ROM i przywrócenie do normalnego stanu o jeden krok.

3a. Unrooting jest całkowicie złożonym procesem i będzie wymagał ponownej instalacji podstawowego ROM-u (jeśli można go znaleźć online) i usunięcia wszystkiego z urządzenia. UWAGA: ponownie, karta SD będzie w porządku, a aplikacje można przywrócić za pomocą kopii zapasowej Titanium.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.