Dość skomplikowany problem z Wi-Fi (tablet z Androidem)


21

Prosto do celu. Moje wifi nie działa poprawnie, ponieważ po kilku dniach od aktualizacji oprogramowania i wersji Androida.

Opis problemu

Problem jest raczej niespójny. Wi-Fi zwykle nie wykrywa żadnych sieci. Czasami skanowanie zajmie około 30 sekund, a następnie pokaże dostępne sieci na około 10 sekund, po czym sieci znikną z listy. Próba nawiązania połączenia w tym przedziale czasu nic nie robi, to znaczy, kiedy stukam sieć, a następnie wybieram opcję „połącz”, ponownie trafiam na listę sieci, jakby nic się nie wydarzyło. Innym razem próba podłączenia sieci powoduje natychmiastowe zniknięcie wszystkich sieci. W takim przypadku sieci wracają po kilku sekundach, a sieć, z którą próbowałem się połączyć, pojawia się jako „łączenie”, ale wkrótce potem wszystkie sieci znikają. Czasami Wi-Fi utknie podczas włączania, ale zwykle dzieje się to po / kiedy mam majstrować przy uprawnieniach.

Muszę zauważyć, że dzieje się tak w każdej sieci, nie jest to problem związany z routerem. Wykluczyłem również problem ze sprzętem, ponieważ jestem w stanie krótko wykryć sieci, ale nie mogę się z nimi połączyć.

Geneza problemu

Problem zaczął się po kilku dniach od zaktualizowania pamięci ROM mojego tabletu przy użyciu oficjalnego oprogramowania wydanego przez programistę i po zrootowaniu tabletu. Dziwne jest to, że Wi-Fi działało dobrze przez kilka dni po aktualizacji oprogramowania. Chociaż może to być przyczyną tego problemu, może pochodzić z innego źródła. Z pewnością czytaj „inne (dziwne) informacje”

Poprawki, które próbowałem

 • Zmiana ustawień Wi-Fi (zmiana zaawansowanych ustawień, zmiana nazwy urządzenia w ustawieniach Wi-Fi direct itp.)
 • Przywracanie ustawień fabrycznych (problem nadal występował, zanim ponownie zrootowałem urządzenie)
 • Edytowanie uprawnień do każdego pliku w folderze dhcpcd za pomocą aplikacji X-plore (z uprawnieniami administratora), a także innych plików w folderze „pozwolenie” (wszystkie, które mają na sobie nazwę „wifi”).
 • Różne aplikacje „Wifi fixer”.
 • Aplikacje zmieniające MAC (aby zmienić mój adres MAC)
 • Czyszczenie partycji pamięci podręcznej

Poprawki, których nie próbowałem

 • Instalowanie innej pamięci ROM (nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ nie ma innych pamięci ROM kompatybilnych z moim urządzeniem, nawet niestandardowych)
 • Cofanie mojej wersji Androida (z 4.4.2 do 4.2)

Inne (dziwne) informacje

 • Osobliwości adresu Mac

Mój adres MAC zmienił się po kilku dniach, gdy tylko zaczął się problem. Nie jestem pewien, czy jest to powiązane, ale i tak to wyjaśnię: dostawca usług internetowych mojej dziewczyny to lokalna mała firma (należąca do 1-3 osób), która wymaga przesłania im adresu MAC, aby mogli ... urządzenie? Jeśli nie wyślesz im adresu MAC, możesz połączyć się z siecią, ale z ograniczonym dostępem (tylko ich strona internetowa). Wydaje mi się to dziwne, ponieważ sama sieć jest prywatna (to znaczy ma swoje własne hasło, jak każda sieć prywatna), ale nadal musisz wysłać adres MAC każdego urządzenia, które chcesz podłączyć do sieci.

Kiedy poszedłem do jej domu i próbowałem połączyć się po aktualizacji ROM-u, miałem ograniczony dostęp, mimo że już wiele miesięcy temu wysłałem adres MAC mojego tabletu. Sprawdziłem adres MAC i zauważyłem, że zmienił się na 00: 90: 4c: 07: 71: 12 . Wysłałem wiadomość do faceta ISP i wysłałem mu mój nowy MAC. Ale sprawdziłem ponownie po kilku minutach i mój MAC wrócił do starego numeru. MAC kilkakrotnie przechodził od poprzedniej do poprzedniej i w końcu utknął z nową. „Facet” ISP powiedział, że spróbuje „uzyskać dostęp zdalny”, aby spróbować naprawić problem (to znaczy mój ograniczony dostęp do konkretnej sieci mojego GF).

Następnie mój tablet nie mógł połączyć się z żadną siecią, a problem zaczął się, jak opisano powyżej. Myślałem, że to nie ma związku z tym problemem, ale znalazłem kilka wątków narzekających na problemy związane z MAC, które zaczynają się od 00: 90: 4c. Czy to może być przyczyną problemu?

 • Krótkie, ale stabilne połączenie

W zeszłym tygodniu mój tablet mógł normalnie połączyć się z siecią mojej uczelni. Stało się to po tym, jak włączyłem ustawienia „sieci komórkowej” (dane włączone, roaming danych). Mimo to nie mam usługi danych na tym tablecie, mimo zaznaczenia tych pól udało mi się połączyć, jakby problem nigdy nie istniał. Jednak po odłączeniu od tej sieci problem wrócił, jakby nic się nie wydarzyło. Nie udało mi się tego odtworzyć, nie podłączając się do tej samej sieci, nie będąc w tym samym miejscu (więc miałbym taką samą siłę sygnału Wi-Fi).

 • Wifi było włączone po przywróceniu ustawień fabrycznych

Jak mówi, po zresetowaniu tabletu (i wyczyszczeniu wewnętrznej karty SD, oczywiście) Wi-Fi było już domyślnie włączone. Czy to może coś znaczyć?

Opis urządzenia i więcej informacji

To jest Onda v975s, z Androidem Kitkat 4.4.2, Firmware w wersji v4.4_V1. Wersja jądra 3.3.0. W razie potrzeby poproś o więcej informacji.

Mam również niektóre logcats, które wskazują na wpa_supplicant.

wpa_supplicant: Nie można ustawić interfejsu flagi wlan0 (UP): Operacja niedozwolona

Pełny logcat można znaleźć tutaj na Pastebin .

Jeśli udało ci się przejść przez ten długi post, dziękuję ci. Właśnie skończyły mi się pomysły, więc mam nadzieję, że ktoś tutaj może mi pomóc.


4
doskonałe pytanie, bardzo szczegółowe, +1 ode mnie. Czy możesz dodać logcat do Github Gist lub pastebin ? Włączenie go tutaj sprawi, że pytanie będzie jeszcze dłuższe IMO.
benjamin

Pomyślałem też, że to sprawi, że pytanie będzie za długie. Przesłałem zawartość .txt: pastebin.com/C2Lfyy7T Dziękujemy za
poświęcony

2
+1 ode mnie też. Czy zapisałeś swój „oryginalny adres MAC”? Co najmniej pierwsze 3 pary? 00:90:4cjest używany przez epigram, inc . Jeśli nowy adres wskazuje inną firmę, byłoby to bardzo dziwne (zwykle adres MAC się nie zmienia - dlatego jest używany do ochrony sieci przez filtry MAC , aby odpowiedzieć na tę część pytania). Miałem kiedyś podobny problem i był on związany z niezgodnością nowej pamięci ROM z obrazem radiowym telefonu, ale wtedy nie nastąpiła zmiana MAC.
Izzy

Epigram ... to nawet dziwniejsze, skoro jestem z Hiszpanii. Jak mogła nastąpić taka zmiana MAC? Co do dzienników sprzed aktualizacji ROM, niestety nie mam żadnych. Co zrobiłeś, aby rozwiązać problem? Myślisz, że to może pomóc mojej sprawie?
Golokopitenko

Więcej dzienników, dzienniki te zawierają bardziej szczegółową historię problemów, jakie ma twoje wifi. Dziennik radia: adb logcat -b radio -v time -d > logcat_radio.log błędy wifistate - fatals: adb logcat WifiStateMachine:E *:S -v long > wifi.txt Dziennik jądra:adb shell su -c dmesg > dmesg.txt
Bo Lawson

Odpowiedzi:


6

Patrząc na te dwie linie w logcat:

Could not set interface wlan0 flags (UP): Operation not permitted

WifiStateMachine: Driver start failed, retrying

Powiedziałbym, że ROM 4.4.2 ma wadliwy / brakujący sterownik karty WiFi (2. linia), bez którego oczywiście nie można nawet uruchomić / skanować / utrzymać połączenia WiFi (1. linia).

Jak już powiedziałeś, nie próbowałeś flashować go z powrotem do wersji 4.2, ale zdecydowanie polecam to zrobić, przynajmniej, aby sprawdzić, czy WiFi znów będzie działać.

Jeśli to zadziała, oznacza to, że ROM 4.4.2 prawdopodobnie ma wadliwe sterowniki lub uprawnienia zostały w jakiś sposób zmienione, więc nie masz uprawnień do włączenia Wi-Fi.

W zależności od wyniku możesz:

 • Spróbuj skontaktować się z producentem OEM w celu uzyskania poprawki w 4.4.2
 • Pozostań na 4.2, ponieważ nie masz niestandardowych ROM-ów
 • MOŻE spróbować przenieść jakoś sterowniki z 4.2 do 4.4.2

Nie polegałbym zbytnio na ostatniej opcji ze względu na kompatybilność i zmiany w Androidzie między wersjami, a ponadto wymagałoby to dużej wiedzy technicznej i wiedzy + mogłoby to doprowadzić do potencjalnego uszkodzenia sprzętu.


Tak, przywrócenie wersji 4.2 rozwiązuje problem. OEM nie wydał żadnej poprawki, a skontaktowanie się z nimi dało mi tylko odpowiedź „Soon TM”. Więc prawdopodobnie utknąłem z ROMem 4.2 ... który również ma pewne problemy. Morał tej historii, nie kupuj tanich tabletów od kiepskich chińskich firm.
Golokopitenko,

Przepraszam za podwójny post. Zastanawiam się ... Gdyby istniała niestandardowa pamięć ROM dla mojego urządzenia, która zawierałaby brakujące sterowniki (+ inne, których również potrzebuję i których brakuje), moje problemy zostałyby rozwiązane. Oczywiście nie ma żadnych niestandardowych ROM dla mojego modelu tabletu. Ale co, jeśli sam stworzyłem ten ROM? Podejrzewam, że nawet rozważanie tego może być głupie, ponieważ nie mam żadnej wiedzy programistycznej ... ale czy mógłbym dokonać niewielkiej „edycji” w istniejącej standardowej pamięci ROM, aby dodać te sterowniki / funkcje, których chcę? To nie jest kompletna metamorfoza, ale raczej niewielki dodatek. Czy to zbyt duże zadanie dla nowicjusza takiego jak ja?
Golokopitenko,

Niestety nie mogę ci więcej pomóc w ten sposób, ponieważ tutaj wszystko idzie do poziomu sprzętowego, z którym nie jestem zbyt dobrze zaznajomiony ...
Chapz

0

Wygląda na to, że Twój system szyfrowania plików EFS został uszkodzony . Nie umiem powiedzieć dlaczego. Ale znalazłem to naprawić. Możesz sprawdzić te linki ->

 1. XDA
 2. Blog

1
Czy możesz również zacytować treść (np. Instrukcje) z artykułu, aby zachować treść, jeśli link nie będzie dostępny później?
Manubhargav,

Wierzę, że xda nigdy nie porzuci tego linku. Nawet jeśli tak, mogę tutaj zamieścić również kroki. W ogóle żadnych sond.
Vivek Ji,

Jestem teraz na wakacjach, ale spróbuję jak najszybciej, i dam ci znać, czy to działa, dzięki za sugestię.
Golokopitenko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.