Wi-Fi jest wyłączone, ale zużycie baterii pokazuje, że jest z niego bardzo wyczerpany


13

Mam problem z Galaxy S3 4G. Obecnie jest to cały czas i działa Android 4.4.4.

Wygląda na to, że Wi-Fi się nie wyłączy, tzn. Że mogę go wyłączyć w pasku ustawień lub powiadomień, co uniemożliwi połączenie Wi-Fi i urządzenie będzie korzystać z moich danych mobilnych, jednak w menu baterii Wi -Fi wciąż jest wyświetlane jako włączone, nawet gdy jest wyłączone.

Jak widać na załączonym obrazie, bardzo szybko rozładowuje moją baterię i wyłącza się tylko, gdy urządzenie jest w trybie samolotowym. Sprawdziłem i nie widzę powodujących tego nieuczciwych aplikacji, ale po przeszukaniu Internetu i sprawdzeniu wszystkich menu opcji wydaje mi się, że nie mogę rozwiązać tego problemu.

Czy jest jakiś sposób, aby to zatrzymać, z wyjątkiem przywrócenia ustawień fabrycznych? Czy to problem związany z KitKat, czy tylko na moim telefonie?

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:Przepraszamy, ale zrzut ekranu raczej sugeruje sieć komórkową jako prawdopodobną przyczynę. Zobacz, jak odpływa, gdy „sygnał sieci” pokazuje żółty lub czerwony (zły sygnał lub brak sygnału)? Poza tym Wi-Fi było wielokrotnie wyłączane (ilekroć „pasek” jest czarny - choć wtedy wygląda to raczej na tryb samolotowy, ponieważ wtedy sygnał komórki również jest czarny).
Izzy

Odpowiedzi:


16

Jest to powszechne nieporozumienie w systemie Android. Po wyłączeniu Wi-Fi Wi-Fi tak naprawdę się nie wyłącza. Jest menu ustawień zaawansowanych, w którym znajdziesz opcję, która mówi, że skanowanie Wi-Fi lub Wi-Fi jest zawsze włączone. Google używa punktów Wi-Fi, aby określić lokalizację urządzenia bez aktywacji GPS.

Wyłącz skanowanie Wi-Fi, aby to naprawić. Możesz wyłączyć Wi-Fi podczas snu, gdy jesteś przy nim. Jest w tym samym menu.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: IMG: IMG:

Edycja: w Androidzie 6.0 (Marshmallow) ta opcja została przeniesiona. Znajduje się teraz w lokalizacji> (menu przepełnienia)> skanowanie (dzięki, niania)


5
Lokalizacja tego ustawienia zmieniła się w Marshmallow (6.0). Jest teraz w Ustawienia> Lokalizacja> (Menu przepełnienia)> Skanowanie
niania

-2

Najpierw uruchom ponownie telefon! Jeśli to nie zadziała, powinieneś spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Polecam niektóre aplikacje do wyłączenia Wi-Fi, ale są już wyłączone! Więc uważam, że to błąd oprogramowania!


Jest to normalne zachowanie Androida.
Ethan Z
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.