Czy istnieje emulator Androida, który działa z każdą możliwą aplikacją?


10

Chciałbym zainstalować konkretną bezpłatną aplikację na Androida, która działa na różnych smartfonach z Androidem (minimalne wymagania Androida 4.0):

Darmowa aplikacja nazywa się PostCard Creator i jest przydatna do wysyłania pocztówek w Szwajcarii, gdzie mieszkam. Działa pod różnymi fizycznymi smartfonami z Androidem, ale nie wszystkie działają niezależnie od wersji Androida.

Instalacja za pośrednictwem Google PlayStore: https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.post.it.pcc

Próbowałem różnych darmowych emulatorów Androida przez wiele godzin pod Windows, ale bez powodzenia.

 • Android SDK (wypróbowany z różnymi urządzeniami wirtualnymi)
 • Genymotion (wypróbowany na różnych urządzeniach wirtualnych)
 • www.manymo.com (aplikację można zainstalować, ale nie można jej otworzyć)
 • BlueStacks (aplikację można poprawnie zainstalować ze Sklepu Play, ale nie można jej otworzyć)
 • AndY (powiadomienie w Sklepie Play „Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją”, wersja 4.2.2)
 • Oracle VM VirtualBox Android wersja 4.2.2 (aplikacja może być zainstalowana ze Sklepu Play, ale nie można jej otworzyć)
 • YouWave dla Androida : „Wystąpił problem podczas analizowania pakietu”. (Jestem całkiem pewien: apk nie jest uszkodzony).
 • Droid4X 0.8.5 Beta (powiadomienie w Sklepie Play „Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją”, wersja 4.2.2)
 • Xamarin Android Player (niekompatybilny z CPU)

W przypadku witryny http://www.manymo.com skorzystałem z legalnego narzędzia do pobierania APK ( https://chrome.google.com/webstore/detail/apk-downloader/cgihflhdpokeobcfimliamffejfnmfii ), aby pobrać plik APK, który przesłałem tutaj: http : //www.file-upload.net/download-10976262/ch.post.it.pcc.apk.html

Aplikacja doskonale działa na moim fizycznym smartfonie z wersją 4.2.2. Na podstawie e-maila aplikacja nie zależy od wersji Androida. Deweloper mówi, że nie działa na wszystkich urządzeniach. Testowałem również zgodność aplikacji online. Wynik był dobry.

Byłbym bardzo zadowolony, gdyby komuś udało się użyć aplikacji PostCard Creator na platformie Windows. Czy ktoś to rozumie?

(Ewentualnie, jeśli nie uda Ci się także emulatorom Androida, byłbym bardzo szczęśliwy, jeśli znasz praktyczny sposób emulacji pliku aplikacji PostCard Creator ze sklepu Itunes App Store, ponieważ działa on również na moim iPhonie za darmo)


Dodatek z adb logcat(utworzony 27.10.2015)

 1. Pobierz najnowszą wersję Genymotion 2.5.4 (dostępną od 08.09.2015 z Oracle VM VirtualBox w zestawie) tutaj i zainstaluj na moim notebooku (bez fizycznego czujnika GPS) pod Windows 8.1 Pro N / Intel (Core) i3 CPU / Procesor oparty na 64-bitowym systemie operacyjnym x64 / w Szwajcarii z własnym adresem IP
 2. Kliknij „Dodaj pierwsze urządzenie” i wybierz „Google Nexus 4 - 4.4.4 - API 19 - 768x1280”
 3. Pobierz „Genymotion-ARM-Translation_v1.1zip” z tutaj i upuść go (w postaci rozpakowanym) bezpośrednio do urządzenia wirtualnego. Naciśnij OK, gdy zostaniesz o to poproszony. Ponownie naciśnij OK, gdy zostaniesz o to poproszony. Kliknij Win+Ri otwórz ścieżkę cmd.exe. Przejdź do odpowiedniego folderu za pomocą cd C:\Programme\Genymobile\Genymotion\tools(musisz dostosować do ścieżki: jeśli wpiszesz katalog, zobaczysz adb.exe, to znajdziesz się we właściwym folderze). Napisz: adb reboot(do ponownego uruchomienia urządzenia wirtualnego)

 4. Pobierz plik „gapps-kk-20140606-signed.zip” (wymagany do 4.4.x) na podstawie tutaj

 5. Aby zainstalować PlayStore: Przeciągnij i upuść pobrany plik (również rozpakowany) na urządzenie wirtualne, kliknij OK, poczekaj, kliknij OK, poczekaj, napisz adb rebootdo konsoli, poczekaj. (Android aktualizuje ... Optymalizacja aplikacji XX z 22.) Po ponownym uruchomieniu urządzenia wirtualnego można znaleźć PlayStore.

 6. Zaloguj się przy użyciu osobistego konta Gmail (również utworzonego w Szwajcarii) Aktualizacja usługi Google Plus i wszystkich automatycznie instalowanych aplikacji.

 7. Spróbuj zainstalować „PostCard Creator” z PlayStore (GPS jest włączony, kamera jest włączona, identyfikatory nie są włączone (niemożliwe w wersji darmowej)) nie powiodło się z komunikatem: „Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z tą wersją”. Następnie spróbowałem przeciągnąć i upuścić plik PostCard-File.apk. Symbol „PostCard Creator” jest dostępny na liście APLIKACJI. Ale kliknięcie wyników z powiadomieniem: „Niestety, PostCard Creator został zatrzymany”.

 8. Napisz adb logcatw konsoli

Dane wyjściowe są długie, więc otrzymuję tylko ostatnie wiersze z konsoli cmd.exe, którą tu załadowałem


1
Czy aplikacja po prostu się nie uruchamia, czy po awarii nie działa?
Colin

1
Nie uruchamia się. (Z urządzeniami fizycznymi działa bardzo często.)
laminin

1
Próbowałem pobrać aplikację, ale wygląda na to, że jest ograniczona przez kraj. To może być problem
Colin,

1
Czy możesz skorzystać z bezpłatnej sieci VPN z lokalizacją w Szwajcarii, aby uniknąć takich ograniczeń?
laminina

1
Być może najprawdopodobniej używasz konta Google Play również do określania lokalizacji. Dobra sieć VPN, którą wiem, że możesz użyć, nazywa się TunnelBear. Ale aby zainstalować za pośrednictwem sklepu Play, musisz zainstalować usługi Google Play na emulatorze, jeśli nie jest zainstalowany
Colin

Odpowiedzi:


8

Może się to zdarzyć z następujących powodów:

 1. Emulator przedstawia procesor x86 / MIPS, którego aplikacja nie obsługuje (prawdopodobnie nie w twoim przypadku, ponieważ aplikacja nie wymaga kodu natywnego).

 2. Usługi Google Play. Emulator ich nie ma, w rzeczywistości żaden emulator nie może ich mieć, chyba że licencjonuje go Google, a większość aplikacji jest od nich zależna.

 3. Wymagana jest mobilna transmisja danych jako połączenie z Internetem (być może w Twoim przypadku wcale).

 4. Dane lokalizacji. VMWare to jedyny emulator, jaki znam, który z powodzeniem może przejść do fizycznego akcelerometru / sprzętu GPS na tabletach z systemem Windows, które je obsługują. Aplikacja może wymagać usług lokalizacyjnych i odmówi uruchomienia, jeśli nie zapewni niezbędnych interfejsów API lokalizacji.

 5. Twórca aplikacji sprawił, że aplikacja aktywnie sprawdza, czy jest uruchamiana na emulatorze, czy nie, a aplikacja nie uruchomi się, jeśli wykryje, że została uruchomiona na emulatorze. Zobacz to pytanie AE .

W twoim przypadku podejrzewam, że winowajcą jest 2 lub 4. Próbować:

 1. Instalowanie Androida 4.4 na VMWare Player z pakietem GAPP kompatybilnym z x86 i sprawdź, czy to działa (może na Surface Pro, ponieważ ma wymagany sprzęt GPS). Pakiety GAPP można znaleźć w wątkach XDA.

 2. Jeśli korzystasz z .iso dostarczonego przez projekt android-x86, ustaw tryb rozruchowy VMWare na BIOS w VM Config.

 3. Po zakończeniu instalacji umieść pobrany plik GAPPs zip na pendrive wraz z apk dla aplikacji eksploratora plików (polecam ES File Explorer, w ten sposób możesz rozpakować zip bezpośrednio w eksploratorze).

 4. Teraz, gdy VM się uruchomi, przypisz pendrive do VM z opcji „Urządzenia” (lub podobnej) na pasku menu.

 5. Zainstaluj apk eksploratora plików z pendrive'a (użyj wbudowanego menedżera plików) (upewnij się, że opcja „Nieznane źródła” jest włączona w ustawieniach bezpieczeństwa).

 6. Następnie zrootuj maszynę wirtualną zgodnie z tym przewodnikiem .

 7. Na koniec rozpakuj zip GAPP w dogodnym miejscu (takim, do którego wyodrębnia /sdcard/) na maszynie wirtualnej i postępuj zgodnie z tym przewodnikiem (użyj metody 2), aby go zainstalować.

Powodem jest to, że większość fabrycznie zainstalowanych telefonów lub innych urządzeń z Androidem ma te aplikacje Google Apps (GAPP), ponieważ producenci OEM licencjonują je od Google, ale jakiejkolwiek niestandardowej dystrybucji systemu Android początkowo brakuje tych aplikacji, ponieważ ich twórcy nie mogą lub nie udzielają licencji na te GAPP od Google. Emulatory należą do drugiej, niestandardowej kategorii.

Winowajcą mogą być również ograniczenia dotyczące lokalizacji i regionu w aplikacji. Emulator nie może emulować sprzętu lokalizacji i / lub wyświetla aplikacji nieoczekiwane dane lokalizacji lub regionu, powodując awarię / zawieszenie / cokolwiek innego.

Edytować:

Po przeanalizowaniu logcatpliku mogę stwierdzić, że aplikacja Postcard Creator aktywnie sprawdza ekran dotykowy urządzenia (który zawiedzie dowolny emulator inny niż SDK lub Bluestacks / Youwave). W danym przypadku jest to prawdopodobnie przyczyną awarii aplikacji. Ponadto aplikacja ładuje bibliotekę natywną libxwalkcore.so, po której następuje Fatal Signal 11 (SIGSEGV) z biblioteki Dalvik VM, co prawdopodobnie wskazuje na błąd segmentu (segfault), który wymusza zabicie procesu aplikacji. Wystąpił również błąd podczas wykonywania zrzutu ekranu działania, który prawdopodobnie jest związany z tym, który Android wyświetla dla najnowszych aplikacji i jest zrozumiały, gdy aplikacja uległa awarii.

Ponadto uważam, że VMware może przejść do ekranu dotykowego na urządzeniu dotykowym, ale znowu, Android-x86, który nie jest zbudowany do działania wyłącznie na urządzeniach dotykowych, może nie mieć niezbędnych sterowników do wyświetlania ekranu dotykowego aplikacjom, które wymagają to.

EDYCJA 2:

Natknąłem się na to dzisiaj: ConsoleOS (zauważ, że to nie jest emulator, to raczej jak uruchamianie dystrybucji Linuksa w trybie podwójnego rozruchu na komputerze z systemem Windows, z szybkim przełączaniem (mówią tylko 10s) między nimi).

Twierdzi, że jest to pakiet all-in-one na Androida dla komputerów i tabletów x86, który pozwala na natywną licencję GAPP, a także jest licencjonowany przez Google dla dystrybucji OEM. To może po prostu to wyciąć. Jeśli teraz Twoja aplikacja nie działa, prawdopodobnie dlatego, że nie obsługuje platformy x86. Zatem naprawdę nie mam pojęcia, jak pójść dalej.

Ważny

Jest to wersja przeznaczona dla programistów i jako taka nie jest kompletna i zawiera błędy. Pomyśl o tym jak o ROM „alfa”. Może odmówić rozruchu lub mieć inne problemy. Może to spowodować, że Twój komputer testowy będzie całkowicie bezużyteczny. Nie obwiniaj mnie, jeśli tak się stanie, i zważ na to ostrzeżenie.

Sprawdź to („ich” porównanie z innymi projektami na Androida na x86):

porównanie

Zdjęcia: ConsoleOS Inc.


Dziękuję Ci! Spróbuję jak najszybciej z VM Ware WorkStation wersja 12, którą otrzymuję za darmo z mojego uniwersytetu. Ponieważ nie mam Surface Pro, muszę go wypróbować na moim notebooku.
laminina

Teraz próbowałem zainstalować Androida na VMWare Workstation. Proces instalacji nie zostanie zakończony bez zamrażania wirtualnego ekranu Androida (przez ponad godzinę). Wygląda to tak: imgur.com/T3qPcjD Nie wiem, dlaczego proces instalacji przerywa / zawiesza się. Czy powinienem teraz ponownie uruchomić maszynę wirtualną i spróbować, czy mogę teraz załadować pakiet Google-AppStore?
laminina

Czy postępowałeś według tego przewodnika?
Tamoghna Chowdhury

1
Mam pomysł.
Tamoghna Chowdhury

1
Cześć Tamoghna Chowdhury. Twój „EDIT 2” brzmi świetnie! Dziękuję Ci! Przetestowałem to na dwóch komputerach, niestety nie działa na moich dwóch różnych systemach komputerowych (puste miejsce mruga, gdy komputer próbuje uruchomić urządzenie USB). Obecnie system operacyjny konsoli powinien działać poprawnie z jednym z wymienionych tutaj systemów komputerowych: wiki.console.com.co/w/Devices . Jeśli ktoś dobrze się bawi, a jeśli PostCard Creator również działa, prosimy o poinformowanie mnie, jeśli Ci się udało.
laminin

1

Google niedawno wydało aplikację ARC Welder Chrome, która umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida, jeśli masz system operacyjny Chrome lub przeglądarkę internetową Chrome.

Spójrz na ten przewodnik Pierwsze kroki .

Jak korzystać z Google ARC Welder do uruchamiania aplikacji na Androida w Chrome

Bardzo ogólne instrukcje:

 1. Skonfiguruj folder roboczy (jednorazowo dzieje się to tylko przy pierwszym luanch)

 2. Załaduj APK

 3. Kliknij Luanch, a następnie apk powinien uruchomić

Mam nadzieję, że to ci odpowiada. Dodaj komentarz, jeśli potrzebujesz więcej informacji.


1
Niestety to nie działa. Używam Google Chrome 46 (64-bitowy) i uruchomiłem program ARC Welder. Załadowałem apk po naciśnięciu przycisku „Dodaj swój APK”, ale aplikacja się nie ładuje. Po pół godzinie zamykam spawarkę ARC, która wciąż próbuje załadować apk.
laminina

1
@laminin Z twojego komentarza w powyższym pytaniu, jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca na dysku, aby zapisać logcat, nie będziesz miał wystarczającej ilości miejsca na uruchomienie dowolnego emulatora, ponieważ potrzebują one miejsca do pracy. więc moim rozwiązaniem byłoby zwolnienie miejsca i spróbuj ponownie. Ponieważ nie można uruchomić niczego pomyślnie bez wolnego miejsca.
Matt07211,

1
Miałem około 2 GB po udanej instalacji ARC Welder. Miejsce na dysku nie miało więc nic wspólnego z ARC Welder. Usunąłem swój komentarz dotyczący miejsca na dysku powyżej, aby uniknąć nieporozumień (teraz utworzyłem 18 GB wolnego miejsca).
laminina

1
@laminin Ten problem został już rozwiązany, więc teraz możesz wyeliminować inną przyczynę problemu. Spróbuj jeszcze raz pobrać apk i sprawdź, czy nowa wersja działa z emulatorami.
Matt07211,

1
patrz mój dodatek powyżej (nie znalazłem żadnego kompletnego pliku typu „adb logcat” wygenerowanego w moim folderze narzędzi, w którym znajduje się również adb.exe, więc przesłałem część, którą otrzymałem z mojej konsoli (cmd.exe))
laminin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.