Jak sprawdzić, jakie aplikacje działają w systemie Android 6.0?


46

Kiedyś byłem w stanie zobaczyć, które aplikacje działają w tle w ustawieniach / aplikacjach dla 5.1, ale w 6.0 możesz zobaczyć tylko, które aplikacje są zainstalowane w tej samej lokalizacji. Czy ktoś wie, gdzie wyświetlić uruchomione aplikacje?

Odpowiedzi:


68

Znajduje się teraz w obszarze Opcje programisty w ustawieniach urządzenia, w punkcie menu „Uruchamianie usług”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj, że jeśli nie widzisz opcji Deweloper u dołu ustawień, dzieje się tak, ponieważ domyślnie są one ukryte i trzeba je ręcznie włączyć .


1
Pamiętaj, że zaskakująco ta fajna funkcja działa nawet wtedy, gdy (ze względów bezpieczeństwa) wyłączyłeś ogólne „Opcje programistyczne” u góry. Możesz zauważyć, że zarówno lista uruchomionych aplikacji, jak i lista nieaktywnych aplikacji na dole strony NIE zmieniają koloru na szary.
Eske Rahn

Jesteś pewien, że są to aplikacje działające w tle? ponieważ w tytule widnieje „Wykorzystanie pamięci RAM aplikacji”.
TheLogicGuy

@ TheLogicGuy to działające USŁUGI, a nie uruchomione APLIKACJE. W przypadku aplikacji możesz ustawić je jako Nieaktywne w „Nieaktywnych aplikacjach” (na dole opcji dla programistów), chociaż NIE jest to to samo, co ich zatrzymywanie.
Eske Rahn,

3

Dzięki, Eldarerathis

Jest to ściśle działające usługi, a nie aplikacje .

... Aby faktycznie znaleźć i zatrzymać uruchomione aplikacje , możesz przejść do Ustawienia, Pamięć, „Pamięć używana przez aplikacje” (DODAJ: Ściśle aplikacje, które działały w ciągu ostatnich 3 godzin , i TYLKO te, które używają więcej niż minimalnego limitu pamięci RAM )

Po kliknięciu jednego pionowa elipsa w prawym górnym rogu zapewnia łatwy dostęp do faktycznego ZATRZYMANIA aplikacji.

Należy również pamiętać, że równolegle do opisanych „ Działających usług ” na dole opcji programistycznych znajduje się „ Nieaktywne aplikacje ”. I powinieneś spróbować dezaktywować aplikację zamiast ją zatrzymać. Jeśli jest dobrze wychowany, często będzie prawie tak samo dobry i bardziej czysty niż dawanie mu topora z zatrzymaniem.


Dobre znalezisko w „nieaktywnych aplikacjach”, nigdy wcześniej tego nie zauważyłem. Wydaje się, że nie powstrzymuje to uruchamiania aplikacji takich jak zatrzymywanie, co może być dobre lub złe w zależności od aplikacji.
Andy Yan,

Cóż, to nie zatrzymuje aplikacji, oznacza je jako nieaktywne. Jeśli rozumiem to prawo, jest to część systemu drzemki. Oznacza to, że prosi system operacyjny, aby nie budził aplikacji działającej w tle, gdy telefon jest bezczynny. Gdy telefon jest aktywny, to nie pomaga. Więc to NIE jest poprawa przeciwko wzdęciom. Na Marshmallow nawet wzdęcia oznaczone jako WYŁĄCZONE można jeszcze uruchomić! To naprawdę do bani !!! Musimy więc od czasu do czasu ponownie przeglądać listę wyłączonych aplikacji, aby zobaczyć, czy faktycznie zostały zatrzymane!
Eske Rahn

Lub użyj aplikacji / modułów Xposed, takich jak Greenify lub Prevent Running. Nie dbam o dodatki, po prostu nie pozwól im działać. Zwłaszcza, gdy nasi chińscy twórcy aplikacji nigdy nie dbają o dyscypliny projektowania aplikacji i uruchamiają się automatycznie przy każdej możliwej okazji.
Andy Yan,

1
Nie jestem pewien, czy rozumiem różnicę. Jeśli zatrzymasz wszystkie działające usługi należące do aplikacji, zatrzymałeś aplikację, prawda? Czy jest to związane z zatrzymywaniem innych komponentów, tj. Odbiorników i dostawców treści.
jiggunjer

Cześć jiggunjer. Nie jestem zdecydowanie ekspertem od Androida. Ale widzę aplikacje, które są uruchomione (i można je zatrzymać), które nie pojawiają się na uruchomionych listach usług (ani procesach buforowanych). Potrzebowalibyśmy kogoś z większą wiedzą, aby nauczyć nas dokładniejszych szczegółów tutaj. Jakieś chętnych?
Eske Rahn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.