jak dwie aplikacje odtwarzają dźwięk jednocześnie?


15

Chcę, aby muzyka nadal grała w tle, gdy ćwiczę hiszpański w tej aplikacji DuoLingo. Odtwarzacz muzyki zatrzymuje się, gdy duolingo próbuje odtwarzać dźwięk. Czy to jest możliwe?

Odpowiedzi:


5

Jeśli chodzi o moje urządzenie, ilekroć gram duolingo i muzykę w tym samym czasie, wówczas dźwięk lekko zanika dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi CM 12

Teraz, jeśli nie masz nic przeciwko aplikacji innej firmy. Oto, co musisz zrobić.

  1. Zainstaluj Poweramp Music Player .
  2. Przejdź do jego ustawień.
  3. Następnie kliknij audio.
  4. Wybierz Audio Focus.
  5. Odznacz opcję Krótka zmiana fokusa audio.

    (Kliknij obraz, aby powiększyć)

    IMG: Oto zrzut ekranu


Dziękuję bardzo. Poweramp to odtwarzacz muzyki, którego już używam, nie szukałem tej opcji. Myślałem o zrobieniu tego na bardziej ogólnym poziomie, ale to też w porządku.
Bibek_G,

1
Dzięki. To prawie dla mnie działa. Chcę zagrać jednocześnie w Powerampie i piosenkę w Pandorze. Jeśli najpierw uruchomię Pandorę, a następnie rozpocznę grę Poweramp z dowolną kombinacją pól Krótkie i Trwałe zmiany AF niezaznaczone, oba będą grać, dopóki Poweramp nie zmieni ścieżek. Następnie Wzmacniacz musi odzyskać ostrość, ponieważ Pandora zatrzymuje się. Czy jest jakiś inny sposób, aby to naprawić?
FrankH

przykro mi powiedzieć, że Pandora nie jest dostępna w moim kraju, więc nie mogłem sprawdzić.
osiągnąć

5

Możesz odtwarzać dwa audio jednocześnie. Nie sądzę, że jest to możliwe w zwykłym odtwarzaczu muzyki. Możesz zainstalować odtwarzacz muzyki innej firmy. W Rocket Music player możesz skonfigurować Audio Focus, aby ignorował inne aplikacje audio podczas odtwarzania tego odtwarzacza. Możesz to zrobić, ustawiając opcję w obszarze Rocket Player Settings > Sound > Audio Focus,

Screenshot_Rocket-Player_Audio_Focus

Zrzut ekranu - Rocket Player (kliknij, aby powiększyć)

Podczas gdy próbowałem odtworzyć utwór w aplikacji Google Play Music i odtworzyłem utwór w ESFileExplorer, utwór Play Music został zatrzymany. Ale robiąc to samo w Play Music, a następnie w Rocket Player, piosenki nigdy się nie zatrzymały. Oba grały jednocześnie.


-3

O ile mi wiadomo, nie sądzę, aby było to jeszcze możliwe. System operacyjny może odtwarzać tylko jeden dźwięk na raz przez głośniki. (Tj. Nie można odtwarzać wielu strumieni dźwięku jednocześnie)


3
Oczekujemy odpowiedzi technicznych. Nie ma nic złego w wspominaniu o twoim osobistym doświadczeniu, ale takie doświadczenie powinno mieć charakter techniczny, a nie tylko opinię. Krótko mówiąc, zrób kopię zapasową roszczenia za pomocą czegoś, czego nie można natychmiast zignorować. Przykład: w tym przypadku powiedz nam, dlaczego Android nie może odtwarzać wielu strumieni dźwięku jednocześnie. Najlepiej byłoby też przytoczyć źródła techniczne. Zobacz jak odpowiedzieć .
Firelord

2
@Pan ognia. Przepraszam, jestem nowy w Stackexchange. Będę w przyszłości
Shanes927,

3
W systemie Android dostępnych jest wiele strumieni audio. Jak powiedziano w dev doc, strumienie audio są dostępne dla alarmów, dźwięków DTMF, muzyki, powiadomień, dzwonka, dźwięku systemowego i połączenia głosowego. Jeśli aplikacje używają różnych strumieni do odtwarzania różnych dźwięków, jest to możliwe i właśnie to większość aplikacji wykorzystuje do obsługi tej funkcji.
Narayanan,

2
Nie prawda. Gram w gry, w których miałem sytuacje, w których muzyka z mojego odtwarzacza muzycznego i gra brzmią jednocześnie. Mogę również odtwarzać dwa różne utwory w tym samym czasie, korzystając z mojego odtwarzacza muzyki i Menedżera plików.
Lucky

-4

Możesz odtwarzać wiele filmów na youtube lub przesyłać strumieniowo audio na wielu kartach w Firefox Mozzilla. ale po pewnym czasie zostaje zamknięty, może 15 minut, może problem z baranem.


1
Może to być przydatne, jeśli pytający chciał tylko wielu filmów z YouTube, ale specjalnie poprosił o jego działanie z wieloma aplikacjami.
Dan Hulme,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.