ADB stale się rozłącza, pokazuje urządzenie w trybie offline


36

Nie jestem w 100% pewien, czy to powinno się tutaj znaleźć, czy główny Przepełnienie stosu, ale zdecydowałem się pójść z tym obszarem, mając nadzieję, że uda mi się złapać kogoś z bardziej konkretnym doświadczeniem z podobnym problemem.

Mam Samsung Captivate (uwielbiam minus to gówniane GPS). Robię to dla dwóch różnych komputerów, jednego w domu, jednego w pracy. Oba komputery to Windows XP, Service Pack 3, 32 bity. Mam zainstalowane te same sterowniki Samsunga, te same wersje Eclipse itp. Telefon jest obecnie zrootowany przy użyciu modu Serendipity, chociaż ten problem był dokładnie taki sam w przypadku oprogramowania układowego.

Moje urządzenie domowe (problematyczne) to Athlon 64 2,2 Ghz. Moja maszyna robocza to Core 2 Duo, nie przypominaj sobie modelu.

W pracy mogę zrobić wszystko, zamontować kartę SD na telefonie i łatwo kopiować, używać adb do pchania, ciągnięcia, odinstalowywania, instalowania. Mogę debugować w ddms, instalować przez Eclipse itp. Itd.

W domu, jeśli zrestartuję komputer i telefon i wyciągnę wiersz polecenia bez otwartego Eclipse, MOGĘ być w stanie zobaczyć urządzenie, wpisując urządzenia adb. Zwykle wtedy mogę wyczyścić logcat lub uruchomić logcat dość stabilnie. Jeśli otworzę Eclispe (moje IDE dla programistów) i spróbuję uruchomić nową wersję aplikacji, zazwyczaj stracę połączenie. To samo dzieje się, jeśli spróbuję skopiować pliki albo przez montowanie, albo za pomocą pull z adb. Niektóre pliki zostaną skopiowane i nagle połączenie zostanie zerwane, a urządzenie przejdzie w tryb offline do adb, w ogóle nie będzie na liście lub zostanie dwukrotnie wyświetlone w trybie offline. Ponowne uruchomienie telefonu czasami pomaga, ale nie zawsze. Są chwile, kiedy zamykam Eclipse i każdą inną aplikację, uruchamiam ponownie telefon i nadal nie mam adb całkowicie wykrywającego urządzenie. JA' Użyję adb kill-server i adb start-server, ale ogólnie to nie pomaga. Używam Avast do mojego antywirusa w domu, ale próbowałem bez żadnego antywirusa i to samo. Niedawno ponownie zainstalowałem system Windows z powodu awarii dysku twardego i było dokładnie tak samo. Próbowałem każdego innego portu USB w mojej wieży.

Mam nadzieję, że BARDZO wiele osób może mi powiedzieć, co jest nie tak, ponieważ mam do czynienia z tym od półtora roku i wkrótce doprowadzę mnie do szału.

-Jeremiasz


1
Mam podobny problem, ale to po prostu luźne połączenie na kablu, którego używam w domu
cjk

2
Po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla USB problem zniknął. Nie wiem, czy to problem z kablem, czy jakiś problem z przekroczeniem limitu czasu. Jakieś wskazówki?
Trojan.ZBOT

Zdarza mi się to cały czas, ale z jakiegokolwiek powodu tylko wtedy, gdy debuguję w samochodzie. Dziwne.
Dave Jensen,

Mój kabel USB dostarczony z urządzeniem jest znany z tego problemu podczas debugowania. Ładowanie jest w porządku. W każdym razie zamieniłem na mój stary (a przy okazji krótszy) kabel USB i teraz działa.
Pixel

Ten sam problem z Pixel 2 i Macbook Pro 15 cali 2018. Mój kabel USB C na USB typu C jest oryginalny od Google
ericn

Odpowiedzi:


23

Przejście z portu USB 3.0 na USB 2.0 rozwiązało problem. Większość laptopów ma obecnie oba typy portów.


1
uratowałeś mi dzień Stare telefony ciągle się rozłączały na USB 3 podczas instalowania APK
Climbatize

Ten sam problem dla mnie. To także było nowsze urządzenie ... Jednak ciągle się rozłączało po podłączeniu do portu 3.0. Przeniesienie go do portu 2.0 działało świetnie.
Shawn Lehner

To niesamowite, nigdy nie sądzę, że problem leży w porcie USB.
fangzhzh

Tak. Miałem ten sam problem co @Climbatize. Musiałem zamienić porty USB, aż znalazłem taki, który podobało się urządzeniu. Nowsze urządzenia nie mają problemów na tych samych portach, ale starsze urządzenie rozłącza się za każdym razem, gdy Android Studio próbuje zainstalować pakiet APK.
aroth

7

Podłącz urządzenie za pomocą zasilanego koncentratora USB. Niektóre komputery, w tym nowe MacBooki Apple, nie mają wystarczającej mocy w portach USB, co powoduje ciągłe rozłączanie ADB.

Jeśli Twoje urządzenie jest zrootowane, możesz połączyć je z ADB przez Wi-Fi. Jest to bardzo wygodne, znacznie więcej niż przewodowy USB. Oczywiście nie zawsze masz zrootowane urządzenie.


1
Ciekawy. Czy ktoś jeszcze ma problemy z przenośnymi komputerami Macintosh, które nie dostarczają wystarczającej mocy do podłączonych urządzeń?
Scott Biggs

2
Nie potrzebujesz WIFI dla tcp ip adb. najpierw trzeba mieć działającego adb usb, aby adb w telefonie nasłuchiwał na tcp / ip. z podłączonym na usb adb, wpisz adb tcpip 5555, odłącz usb, wpisz adb podłącz twój.phone.ip.number
Lassi Kinnunen

Nie mogę uwierzyć, że spotkałem się z tym dzisiaj. Mam MacBooka Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.). Miałem ten problem od miesięcy i szukałem w Internecie. Mój Galaxy S6 losowo się rozłączał (często w ułamku sekundy, zawsze w ciągu około minuty od połączenia). Właśnie podłączyłem go przez zasilany hub USB i bam! To po prostu działa. Dzięki, @grebulon.
Paweł Decowski

Nie jestem pewien, czy jest to powiązane, czy nie, ale po prostu przełączenie z lewego portu USB na prawy port USB w MacBooku Pro (Retina, 15-calowy, 2012) najwyraźniej rozwiązało problem!
jcaron

3

To mnie denerwowało przez wieki. Logcat zniknie lub telefon będzie musiał zostać ponownie podłączony do USB, aby ADB mógł go poprawnie zobaczyć.

Dla mnie zadziałało użycie jednego z tylnych portów USB na moim komputerze. Przednie prawdopodobnie przechodzili przez podejrzany hub lub oprogramowanie USB. Jeśli więc korzystasz z przednich portów USB, wypróbuj te z tyłu.


1

Miałem takie same problemy, a także mój logcat czyścił i przestał aktualizować w Eclipse, różnica polega na tym, że byłem wtedy na oficjalnej pamięci ROM Samsunga. Po przejściu na ROM Darky's stabilność była znacznie lepsza. Mimo to od czasu do czasu urządzenie znika, ale zwykle pojawia się ponownie po ponownym podłączeniu USB. Mój komputer różni się nieco od twojego (Atom D525, Win7), więc mogę potwierdzić, że nie jest ograniczony do jednego urządzenia / systemu operacyjnego.

Sugeruję ponowne flashowanie ROM lub aktualizację, jeśli to możliwe. Możesz też wypróbować go z innym telefonem, aby sprawdzić, czy jest to błąd specyficzny dla Twojego telefonu. Z drugiej strony ADB nie jest najstabilniejszym oprogramowaniem, więc może to być po prostu denerwująca czkawka.


Mogę wypróbować kumpli Vibrant ... to jest myśl ... wciąż nie jestem pewien, czy Rom jest problemem, ponieważ wszystko zachowało się dokładnie tak samo zarówno w oprogramowaniu podstawowym, jak i Serendipity ... chociaż byłem ciekawy wypróbować Firefly ... zobaczymy.
Maximus

1

Dla mnie to brzmi jak masz zły sprzęt lub sterowniki w domu. Upewnij się, że nie masz nic związanego z uruchomieniem Kies; Sterowniki Kies + Samsung Windows wydają się powodować nieprawidłowe zachowanie połączenia USB, które różni się w zależności od komputera ...

Najpierw wypróbuj różne porty USB i kable.


Zgadzam się tutaj ... Czuję, że w zasadzie musi być coś nie tak / niekompatybilnego z moim komputerem domowym (porty płyty / procesora / USB). Jednak nie miałem żadnych problemów z innymi urządzeniami USB ... Używam tego samego kabla w obu miejscach ... no cóż ... Myślę, że jestem po prostu wkręcony. Ulepszyło mnie ulepszenie mojej domowej maszyny za pomocą nowego mobo ... więc myślę, że tak się stanie. To jest do kitu, szczerze mówiąc, nie potrzebuję szybszej maszyny, nie jestem szczególnie intensywny w rozwoju ...
Maximus

1

Miałem ten sam problem z moim Nexusem 4, działającym na Cyogenmod 11 w systemie Windows 8. Podłączyłem się za pomocą rozdzielacza USB i mój telefon rozłączałby się w ciągu kilku sekund od rozpoznania przez LogCat / DDMS. Przełączenie na fizyczny port na moim komputerze załatwiło sprawę. W moim przypadku przednie porty USB działały dobrze.


1

Miałem ten problem z rozłączeniem-ponownym połączeniem.

Rozwiązałem problem w ustawieniach USB systemu Windows:

1- Open device Manager.
2- Human interface Devices.
3- Right click in one of them or double click.
4- go to power management.
5- Uncheck the option of "Allow the computer to turn off this device to save power" than OK.
Note* try to use step #3-5 on all available option*

(z http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1783536/usb-ports-disconnecting-reconnecting.html )


1

Używam pianki LG G3. Nie wiem dlaczego, ale kiedy idę to Developer options > Networking section > Select USB Configuration > MTPnaprawić.

Wcześniej, za każdym razem, gdy podłączam telefon do komputera, okno instalacji sterownika zawsze zamarza na początku, ale kiedy zmieniłem połączenie na MTP, okno instalacji sterownika natychmiast je rozpoznało, a ikona telefonu zmieniła się na ikonę telefonu LG i zakończyła instalację .


Niesamowite! Próbuję tu wszystkich cholernych komentarzy i nic nie naprawia. To był tylko urok! Włożyłem opcję „” Ładowanie”i go naprawić, musi być jakiś dziwny problem, ale teraz pracuje pan Daniel bezpieczny moje życie!
jfcogato

1

Znajdź lokalizację android-sdk-windows\platform-tools.

Otwórz wiersz polecenia, a następnie uruchom następujące polecenia:

cd c: \ android \ sdk \ android-sdk-windows \ platform-tools
serwer zabijania adb.exe
Serwer startowy adb.exe

Te kroki mogą rozwiązać problem.


nie zapomnij, twój katalog android-sdk-windows może być inny. więc musisz sam zmienić ciąg => c: \ android \ sdk \ android-sdk-windows \ platform-tools
msolak 30.01.2016

1
OP napisał: „ Użyję serwera adb kill-server i adb start-server, ale ogólnie to nie pomaga ”.
Firelord

Jest to obejście, a nie rozwiązanie.
dm78

0

Ten sam problem tutaj; Używam adb na GNU / Linux bez dodatkowych sterowników.

Rozwiązanie obejścia: odłącz i ponownie podłącz USB

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17111464#post17111464


Obecnie moją metodą pracy jest (i nadal uważam, że to do bani) budowanie, zamykanie Eclipse oraz podłączanie i odłączanie, aż wejście na urządzenia adb pokaże urządzenie. Jeśli mam więcej niż jeden pokaz, adb kill-server, to podłącz urządzenia adb i. Niezwykle nużące.
Maximus

2
Frustrujące jest to, że ten link prowadzi do forum, które zawiera link do innej strony wymiany stosów, która prowadzi do tego wątku.
bahamat


0

Inny problem z tymi samymi objawami po aktualizacji do MacOS Sierra. Oto skrypt obejścia:

#!/bin/bash

cat << EOF
###########################################################
# Workaround adb disconnecting issue on macOS Sierra
#
# More info:
# https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=219085
# credits to: hans...@meetme.com, vs...@google.com
###########################################################

EOF

function monitor_adb () {
  adb start-server
  echo "[$(date)] adb started"

  while [ "$(adb shell echo 1)" ]; do sleep 5; done

  echo "[$(date)] adb is broken, restarting"

  adb kill-server
  adb start-server || adb start-server
  adb reverse tcp:8081 tcp:8081
}

while [ true ]; do time monitor_adb ; done

To mi nie działa. Kill / start po prostu zapętla się bez powodzenia. MBP Retina 2015 Yosemite z S6 Edge FYI.
Adam K Dean

1
Nie powinno to już być potrzebne. Błąd został naprawiony w wersji 24.0.4 lub nowszej. Jak widać tutaj: code.google.com/p/android/issues/detail?id=219085
nilsi

0

Miałem ten sam problem, ale tylko z urządzeniami z Androidem 6/7 i hostem Mac. Rozwiązaniem było ... przełączyć urządzenie z trybu „Ładowanie” do trybu „Przesyłanie pliku”.


0

Poniższe dwa rozwiązania działały dla mnie.

Możesz wypróbować jedno z nich lub oba.

  1. Uruchom ponownie urządzenie.
  2. Zwolnij część pamięci wewnętrznej (działa w większości przypadków).


0

Dzieje się tak za każdym razem, gdy pozostawiasz otwarte połączenie adb, musisz rozłączyć się po użyciu sesji adb, aby się rozłączyć, po prostu uruchom

adb disconnect <ipaddress>

zamieniasz ipaddress na ip urządzenia z Androidem, tak samo jak adb connect.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.