Dlaczego ta reklama wyświetla się poniżej paska powiadomień i jak ją zatrzymać?


10

Wciąż pojawia się reklama, która wyświetla się PONIŻEJ mojego paska powiadomień. O ile mi wiadomo, nie ma go w powiadomieniach ani na ekranie głównym.

Korzystam z nocnych lamp CyanogenMod 12.1 na telefonie HTC M8. Zrzuty ekranu poniżej.

Jak mogę się tego pozbyć? Po prostu pojawił się pewnego dnia. Nie pamiętam instalowania niczego nowego (chociaż mam automatyczną aktualizację aplikacji i niektóre aktualizacje bardzo często) tuż przed jej uruchomieniem. Próbowałem skanerów reklamowych, ale nie pomogły one zbytnio.

Wolałbym nie resetować do ustawień fabrycznych.

Mogę zamknąć reklamę, klikając małe „x”. Jeśli kliknę przycisk informacji w lewym dolnym rogu, mogę wyrazić opinię na temat konkretnej reklamy i poprosić, aby nie wyświetlać jej ponownie. Jeśli kliknę opcję rezygnacji, zostanie wyświetlony monit o podanie numeru IMEI, co nie jest dla mnie wygodne.

Wszystkie reklamy są w języku węgierskim i rumuńskim. Mieszkam w Rumunii, niedaleko granicy z Węgrami, więc zgaduję, że właśnie dlatego.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:

IMG:

Strona rezygnacji:

IMG:


3
Ponieważ korzystasz z CM, możesz przejść do ustawień prywatności i poszukać wszystkich aplikacji z uprawnieniami do rysowania po ekranie.
1110101001

Jeśli aplikacja ma uprawnienia do zastąpienia szuflady powiadomień, prawdopodobnie może uzyskać numer IMEI, więc dostarczenie jej nie byłoby dużym problemem.
Jon

2
@Chipperyman Techniczne uzyskanie numeru IMEI wymaga osobnego pozwolenia ( „Czytaj status i tożsamość telefonu” ); jednak to uprawnienie jest wymagane przez wiele aplikacji (patrz dyskusja z kilku powodów, dla których może być potrzebne).
Siergiej Własow

Odpowiedzi:


12

Istnieje wiele skarg na aplikację Premium Wallpapers HD , która najwyraźniej zaczęła wyświetlać reklamy wyglądające tak po swojej najnowszej aktualizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja na Androida może rysować cokolwiek na innych aplikacjach, jeśli ma uprawnienie „Rysuj na innych aplikacjach”, dzięki czemu można sprawdzić, które z zainstalowanych aplikacji mają to uprawnienie.


1

Te reklamy są wyświetlane z powodu niektórych zainstalowanych aplikacji w telefonie, takich jak Applock. Te aplikacje są zawsze uruchamiane w tle, a po pewnym czasie reklama jest ponownie wyświetlana. Najpierw znajdź aplikacje, które wyświetlają te reklamy. Następnie odinstaluj te aplikacje.


Mam ten sam problem. Jak dowiedzieć się, którą aplikację odinstalować?
Pritt Balagopal

1

Powyższe dwie odpowiedzi są prawidłowe, ale 1. „Draw over other apps” może być, ale nie zatrzymywało reklam. 2. znamy niektóre aplikacje w tle, które niszczą reklamy, ale jak znaleźć tę aplikację?

Dla mnie reklamy pojawiły się w WhatsApp, która jest jedyną otwartą aplikacją w interfejsie użytkownika, ale wiem, że nie pochodzą one z WhatsApp.

Aby znaleźć odpowiednie reklamy, skorzystaj z aplikacji do monitorowania połączeń sieciowych. Gdy masz reklamy, otwórz aplikację sieciową i z listy spróbuj znaleźć winowajcę i odinstaluj aplikację app.pls. Pamiętaj, że zawsze będzie działać pewna ważna aplikacja i musimy zgadywać błąd próbny rozwiązuje ten problem z reklamami

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.