Jak wyśledzić aplikację wyświetlającą reklamy na ekranie smartfona?


11

Mam problem z aplikacjami złośliwego oprogramowania. Wygląda na to, że jakaś aplikacja o nazwie „Native” zainstalowała się sama i utworzyła dla siebie skrót, wszystko bez mojej zgody. Po tym zdarzeniu pojawiają się wyskakujące reklamy za każdym razem, gdy odblokowuję ekran.

Mam 2 aplikacje bezpieczeństwa: Avast i 360 security. Żadne z nich nie może znaleźć niczego złego w moim telefonie.

Ponieważ ta nowa aplikacja „Native” używa tak powszechnego słowa jak jej nazwa, nie mogę nic znaleźć na ten temat w Internecie i nie widzę niczego, co nazywa się „Native”, kiedy przeglądam w „Settings” -> „Applications” menu.

Więc utknąłem z reklamami, które pojawiają się przy każdym odblokowaniu ekranu. Jakie może być możliwe rozwiązanie?


Podejrzewam, że aplikacja o nazwie „com.android.ap.provider”. Ale nie jestem pewien. może to być domyślna aplikacja na Androida.
Ivan Kartofanov,

Korzystam z tej aplikacji „natywnej”, wyświetlała jedną z wyskakujących reklam, które zwykle dostaję, a następnie pusty ekran z napisem „Hello world”. Po zamknięciu aplikacji jej skrót zniknął i nadal pojawiają się te reklamy. Zainstalowane oprogramowanie antywirusowe niczego nie wykrywa.
Ivan Kartofanov,

Mam bardzo podobny problem z reklamą na moim tablecie do przesuwania. Ciągle otrzymuję powiadomienie o pozwoleniu na bezpieczeństwo, które mówi HD player wants to get location information. Blokuję to. Ale kiedy wchodzę na listę zainstalowanych aplikacji, nie ma aplikacji o nazwie HD player. Ale kiedy widzę listę wszystkich aktualnie uruchomionych aplikacji, mówi tytuł jednego z okien HD Player.
RBT,

Odpowiedzi:


6

Android 4 i 5

Android 4/5 odwołuje się do informacji o aplikacji

  1. Gdy reklama się wyświetli, naciśnij przycisk przełączania aplikacji, aby wyświetlić menu ostatnie (jeśli reklama jest pełnoekranowa i zakrywa twoje miękkie przyciski, przesuwanie w dół od góry ekranu sprawi, że się pojawi).
  2. Wyświetli nazwę aplikacji wyświetlającej reklamę.
  3. Następnie naciśnij i przytrzymaj aplikację i wybierz „Informacje o aplikacji”
  4. Odinstaluj aplikację.

Android 6

W przypadku Androida 6 proces jest podobny, jednak ostatnie menu wygląda nieco inaczej. W tym kroku musisz teraz długo nacisnąć ikonę aplikacji na pasku tytułu:

Android 6 ostatnio odwołuje się do informacji o aplikacji

Android 7

W przypadku systemu Android 7 proces jest podobny, jednak ostatnie menu wygląda nieco inaczej. W tym kroku musisz teraz długo nacisnąć ikonę aplikacji, a następnie na pasku tytułu pojawi się ikona informacyjna, która otwiera okno ustawień aplikacji, do której należy ekran:

Android 7 ostatnio odwołuje się do informacji o aplikacji


3

Możesz użyć skanera i detektora sieci reklamowej .
Pokazuje listę aplikacji, która wyświetla reklamy i tym podobne.
zrzut ekranu
Ta aplikacja nie była aktualizowana od dwóch lat

EDYCJA:
AD Block Notification wyświetla wszystkie zainstalowane pakiety i pozwala blokować reklamy z określonych pakietów
Zrzut ekranu 2

Lub zablokuj to! który blokuje reklamy w aplikacji i reklamy w przeglądarce.


Ta aplikacja nie jest aktualizowana od 15 maja 2013 r. Wydaje mi się, że jej definicje AD mogą być dość nieaktualne ...
Ten Brazylijczyk

@ThatBrazilianGuy Dziękujemy za poinformowanie mnie. To prawda, ale to rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, którym nie przeszkadza wykonanie wszystkich tych kroków, aby dowiedzieć się, jakie są aplikacje, zamiast tego aplikacja pokazuje wszystkie aplikacje, które wyświetlają reklamy.
Manubhargav

1
Wszystkie linki zepsute.
NVZ

1

Możesz przejść do ustawienia> aplikacje, a następnie przesunąć w lewo. Następnie przejrzyj listę i poszukaj aplikacji, która jest włączona, ale nie rozpoznajesz i nie ma google w nazwie pakietu.


1

Przejdź do ustawień, następnie kliknij zabezpieczenia, kliknij administratorów urządzenia, tam jest sprawdzona aplikacja, ale nie ma żadnej nazwy. Wyłącz to. Następnie przejdź do aplikacji. Kliknij puste miejsce nad pierwszą aplikacją o nazwie (np. Widok systemu Android), a następnie odinstaluj.


w rzeczywistości moje dziecko miało pustą nazwę aplikacji. Usunięcie go rozwiązało. Dzięki!
Klaas van Gend

0

Zainstaluj aplikację ze sklepu Play. Nazwa to malwarebytes anti-malware. Wykonaj pełne skanowanie urządzenia, które wymaga czasu. Może to oznaczać, że urządzenie jest zainfekowane oprogramowaniem reklamowym. Spróbuj go usunąć. W niektórych przypadkach program, który wprowadził adware do urządzenia, mógł włączyć się jako administrator urządzenia. Wyłącz i usuń adware.

Mam nadzieję, że to pomaga☺☺


0

Zrzut ekranu
Kliknij, aby powiększyć

  • Wystarczy przejść do ustawień -> aplikacje.
  • Wtedy zauważysz dowolną aplikację bez nazwy „jak widzisz moją” lub takiej, której nie można usunąć i jest dla ciebie nowa.
  • Zaznacz to w polu, które widzisz. Następnie kliknij przycisk opcji powyżej. I wyłącz to.
  • Następnie wróć do aplikacji i odinstaluj ją lub usuń. Jestem pewien, że wyskakująca strona nie wróci

0

Miałem ten sam problem, ale udało mi się go pozbyć. W pliku danych / aplikacji była aplikacja com.file-1, nigdzie się nie pokazywała oprócz szczęśliwego patchera, pustego miejsca z „tutaj nic do łatania”, widziałem ścieżkę w informacjach o aplikacji, próbowałem usunąć ją w przeglądarce roota ale wróciło. W końcu odinstalowałem go w Titanium Backup, nic więcej nie działało. Mam nadzieję, że to pomoże


0

Oprócz odpowiedzi @king :

To faktycznie wydawało się działać. Zdjęcia są usuwane. Tylko do solucji.

Gdy znajdziesz się na ekranie blokady sec / device admin, pod Androidem będzie jedno miejsce, które pokazuje tylko tik po prawej, ale pusty po lewej. Odznacz to. Powinny pojawić się pytania dotyczące uprawnień administracyjnych. Dezaktywuj tego złego chłopca!

zrzut ekranu zrzut ekranu zrzut ekranu
(kliknij obrazy, aby zobaczyć większe warianty)

Następnie przejdź do menedżera aplikacji. Kiedy tam znajdziesz puste miejsca lub wiersze na liście aplikacji. Na zdjęciu, które podałem, był jeden wiersz tuż przed aplikacją o nazwie „Adblock”. Nie zobaczysz tego na pierwszy rzut oka, ale tam jest. Tylko pusty rząd. Dla pewności dotknij wszystkich aplikacji, które tam masz, aż zauważysz pusty wiersz. Stuknij i odinstaluj.

zrzut ekranu

Do tej pory minęło 20 minut, odkąd to zrobiłem i nie ma wyskakującego okienka ekranowego. Jeszcze. W przeciwieństwie do tego, gdzie pojawia się za każdym razem, gdy wychodzę z blokady ekranu.


0

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak widać, miałem podobny problem. To narzędzie mi 2 dni, ale w końcu mam frajera. Mój został spowodowany przez tę aplikację o nazwie „narzędzie Android”. To było tak powszechne, że przeoczyłem to. Usunięto wiele aplikacji i nie mogłem znaleźć rozwiązania.

Rozwiązanie jest podobne do tego, co pokazał facet z Brazylii. Jeśli chodzi o moje, pozwalam pop-upowi działać. Kliknąłem małe „i” w rogu wyskakującego okienka i uruchomiła aplikację. W momencie zidentyfikowania aplikacji odinstalowałem aplikację.


-1

jest aplikacja pirticular, która jest w kolorze białym. więc w aplikacjach również nie znajdziesz żadnej ikony. poza tym pojawia się tylko tekst. więc upewnij się, że się go pozbyłeś


O jakiej aplikacji mówisz?
Zackary obsługuje Monikę

-3

mam proste rozwiązanie tego problemu ... reklamy pojawiają się z powodu aplikacji, która jest dla nas niewidoczna, co oznacza, że ​​nie widzimy tej aplikacji w menu aplikacji ... więc oto rozwiązanie .. Przejdź do ustawień> ekran blokady i bezpieczeństwo> administracja urządzenia tam zobaczysz aplikację bez nazwy dozwoloną do administrowania urządzeniem usuń zaznaczenie z tej aplikacji .... to nie rozwiąże problemu jest więcej pracy do zrobienia. 😂😂 Teraz przejdź do ustawień> aplikacja ... Niewidoczna aplikacja zostanie pobrana, a może uruchomiona aplikacja przy pierwszym numerze wygląda dokładnie. Nawet nie widziałem aplikacji po raz pierwszy .... Wszystko gotowe wystarczy kliknąć aplikację i delikatnie dotknąć przycisku odinstalowania, tak jak powiedziałem delikatnie dotknąć przycisku odinstalowania. 😂😝😀😛👍👍👍👏👏👏 ... i zrobione, nie będzie więcej reklam ... Jeśli nie rozumiesz, co napisałem powyżej,
A jeśli uważasz, że jestem zabawny, głosuj na mnie ....


1
Proszę, bądź przynajmniej trochę poważny. Usuń niepotrzebne emoji i sformułowania oraz, oczywiście, dane kontaktowe (aby zapobiec nadejściu spamu). Poza tym to zły pomysł, aby po prostu poprosić o głosy ...
Andy Yan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.