Co to jest konfiguracja partnera Google?


9

Co właściwie robi Google Partner Setupaplikacja wstępnie zainstalowana na prawie każdym urządzeniu z Androidem?

Dlaczego potrzebuje każdego z tych natrętnych uprawnień, zwłaszcza Phonepozwolenia?

Dlaczego chce dostępu do Internetu i jakie dane przesyła lub odbiera?


Program Google Partner Setup nie został wstępnie zainstalowany na moim niedawno zakupionym Galaxy Note 10, ale zainstalował się sam po tym, jak grałem z telefonem przez około dwa dni. Podejrzewam, że instalacja została uruchomiona przy pierwszym użyciu innej aplikacji, która chciałaby skorzystać z Instalatora Google Partner, ale nie wiem, która to może być. IAC w mojej notatce 10, wersja 9-566081 twierdzi, że nie potrzebuje żadnych uprawnień. PS Być może instalacja została uruchomiona przez moje korzystanie z usług Google zamiany tekstu na mowę,
RB

Odpowiedzi:


6

Google Partner Setup to aplikacja, która pomaga uruchamiać aplikacje w połączeniu z produktami Google. Na przykład, z pomocą tej aplikacji, możesz używać kalendarza ze swojego urządzenia z właśnie zainstalowaną aplikacją Do zrobienia.

Jeśli chodzi o natrętne uprawnienia, masz rację. Nie rozumiem, dlaczego potrzebuje tych wszystkich uprawnień, jeśli wszystko, co robi, to interfejs z innymi produktami Google. Tego oprogramowania nie można pobrać ani usunąć, ponieważ jest ono dostarczane z określonym sprzętem.

Nie jestem pewien, jaki może być skutek usunięcia tej aplikacji (na zrootowanym urządzeniu). Właśnie zazieleniłem tę aplikację na moim tablecie z Androidem, zgłoś się, jeśli napotkam jakieś problemy.

Źródło: http://answers.informer.com/68993/what-does-google-partner-setup-for-do-i-need-it-on-my-phone


2
Minęło około tygodnia i nie ma jeszcze problemów. System działa świetnie bez konieczności instalowania programu Google Partner! Jedynym problemem jest to, że często uruchamia się samodzielnie i musisz od czasu do czasu ręcznie go zielenić / hibernować (chyba że jesteś zrootowany, w takim przypadku powinno to nastąpić automatycznie).
Prahlad Yeri
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.