Jak zainstalować sterowniki ADB w systemie Windows 10 (OPO)


21

Problem: zainstaluj sterowniki ADB (google_usb_drivers) na kliencie Windows 10, aby włączyć debugowanie dla mojego OnePlus One (OPO).

Co próbowałem: Po pewnym czasie Googlinga znalazłem kilka przewodników, które mówią mi, aby dodać identyfikator sprzętu urządzenia do sterownika googles „android_winusb.inf” pod [Google.NTx86]i [Google.NTamd64].

;Jeden dodać jeden
% SingleAdbInterface% = USB_Install, USB \ VID_05C6 i PID_6765
% CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB \ VID_05C6 oraz PID_6765 i MI_01 

Po ręcznym wybraniu tego pliku jako sterownika za pomocą Menedżera urządzeń pojawia się następujący komunikat o błędzie: The hash for the file is not present in the specified catalog(...)

Błąd Menedżera urządzeń

Przeglądając ten błąd, znalazłem wiele odniesień do podobnych problemów z Windows 8.1. Wszyscy zasugerowali (aby dodać, że może to strasznie) wyłączyć kontrole podpisów na sterownikach za pomocą polecenia:

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Wydaje się to jednak nie mieć żadnego efektu - otrzymuję taki sam błąd jak poprzednio. Czy ta funkcja została wyłączona lub zmieniona od czasu Windows 8.1?

Pytanie: Czy ktoś wie, jak uruchomić ADB na komputerze z systemem Windows 10? Jeśli tak, jakie kroki podjąłeś? Czy całkowicie nie rozumiem tego, co do tej pory próbowałem?


Cześć efr4k! Ta strona nie jest forum, ale stroną z pytaniami i odpowiedziami, więc nawet jeśli masz odpowiedź na swoje pytanie, powinieneś postępować zgodnie z jej formatem. Na razie wycofałem się do pierwszej wersji, ponieważ jest to jedyna wersja pozbawiona twojej odpowiedzi. Proszę zamieścić swoją odpowiedź jako odpowiedź w sekcji odpowiedzi. Dla czytelników: oto odpowiedź na końcu bieżącego pytania.
Firelord

Odpowiedzi:


12

Wypróbuj 15-sekundowy program instalacyjny ADB / sterowniki all-in-one . Możesz także zainstalować sterowniki Samsung zamiast konwencjonalnych sterowników OnePlus.

Zainstalowałem te sterowniki i pracowałem od aktualizacji.

Możesz także spróbować postępować zgodnie z tym przewodnikiem, jak to skonfigurować.


Przewodnik wskazał mi właściwą wskazówkę. Nie wiem, czy instalacja napędów przy użyciu 15-sekundowego instalatora była konieczna, ale nie zamierzam zaczynać od czystej listy do sprawdzenia. Zaktualizowałem pytanie wskazówkami z przewodnika, które były istotne dla rozwiązania problemu.
efr4k,

po prostu dobrym pomysłem, aby sprawdzić, czy aktualizacja do systemu Windows 10 coś zepsuła. Zrobił to dla mnie i założyłem, że może to zrobić dla innych ...
iTechy,

Zainstalowałem go bezpośrednio na dwóch maszynach W10 i działało na obu.
Pupper

Zarówno wersja 1.4, jak i 1.3 nie działały na moim Win10.
HQtunes.epizy

3

Nie mogłem zaktualizować sterownika ADB w systemie Windows 10. Kiedy próbowałem zainstalować ogólny sterownik Google ADB, klikając „Przeglądaj mój sterownik w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” i wybierając folder sterownika, Windows zignorował sterowniki, mówiąc, że nie znaleziono sterowników.

W końcu znalazłem rozwiązanie w tym artykule, Ręczna instalacja sterownika Android ADB USB Driver .

Brakującym krokiem jest kontynuowanie prowadzenia systemu Windows po kliknięciu „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”. Wybierając folder ze sterownikiem, kliknij „Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze”. Wybierz „Pokaż wszystkie urządzenia”, a następnie „Z dysku”. Domyślnie jest to dysk A:--- przejdź do folderu z rozpakowanymi sterownikami USB, prawdopodobnie o nazwie usb_driver. Będziesz wtedy mógł wybrać „Android ADB Interface” i zainstalować sterownik.

To pozwoliło mi połączyć OnePlus One z Windows 10 w celu debugowania. Mogę nawigować w Chrome chrome://inspect/#devicesi wyświetlać moje urządzenie.


1
działa to tak, aby Windows 10 faktycznie zainstalował sterowniki zamiast rezygnować wcześnie. nie całkiem naprawiłem problem z połączeniem z ADB, ale to dopiero początek.
worc

1

Miałem podobne problemy, urządzenia adb nie wymieniły żadnych urządzeń po uaktualnieniu do systemu Windows 10. Zdarzyło mi się, że miałem telefon z systemem Android z procesorem Intel podłączony przez USB. Ostatecznie usunąłem specyficzny dla Intela sterownik Androida (pobrany wczoraj, wersja 1.9, który nie obsługuje jawnie Windows 10), a następnie użyłem uniwersalnego sterownika USB Android https://github.com/koush/UniversalAdbDriver, wykonując kroki opisane w następujący artykuł (korzystanie z Menedżera urządzeń i usuwanie poprzedniego sterownika). Dla pewności odłączyłem i ponownie podłączyłem kabel USB po usunięciu poprzedniego sterownika i przed wyborem sterownika zastępczego.

http://www.makeuseof.com/tag/android-wont-connect-windows-adb-fix-it-three-steps/

Mój komputer ma kilka możliwych dopasowań w Menedżerze urządzeń, kiedy wybrałem ręcznie sterownik. Sprawdzałem każdy, aż znalazłem coś, co wydawało się odpowiednie, tj. Sterownik uniwersalny, a następnie z listy wybrałem sterownik Android USB. Ponieważ masz inne urządzenie, może być konieczne wybranie innego sterownika urządzenia z listy.


0

Sterownik adb Google działa dobrze z każdym telefonem z Androidem. Zasady firmy Microsoft zabraniają sterowników klasy, dlatego każdy sprzedawca musi dostarczyć ten sam sterownik z innym identyfikatorem sprzętu i zapłacić za program Windows Logo® i proces podpisywania.

Tak jak jest w Linuksie))

Aby tymczasowo wyłączyć wymuszanie integralności / podpisywania, uruchom jako Administrator:

bcdedit /set testsigning off

uruchom ponownie, zainstaluj sterownik, a następnie:

bcdedit /set testsigning on

i dokonaj ostatecznego restartu (można to zrobić później).

Możesz śledzić mój post na blogu na temat Połącz z Androidem przez USB przez adb w Windows

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.