Jak korzystać z GPS, aby przypomnieć mi o zakupie?


28

W moim mieście muszę dużo robić zakupy w wielu różnych miejscach. Czasami chcę pamiętać o zakupie niektórych rzeczy, gdy przechodzę obok określonego miejsca.

Czy jest jakiś prosty i darmowy sposób na osiągnięcie tego za pomocą telefonu z Androidem?


Często chciałem takiej aplikacji. Chciałbym jednak przede wszystkim decydować o lokalizacji na podstawie identyfikatora SSID Wi-Fi, a nie współrzędnych GPS, ponieważ przez większość czasu mam włączone WiFi i wyłączony GPS. Łatwiej mi też zapamiętać SSID niż współrzędne GPS.
kasperd

@kasperd Android będzie korzystał z wszystkich włączonych usług lokalizacyjnych. Nie wydaje mi się, aby żadna z odpowiedzi była ograniczona do GPS.
mattm,

Tutaj jest duży wybór przypomnień opartych na lokalizacji :)
Izzy

Odpowiedzi:


41

Google Keep to darmowa aplikacja, która pozwala robić notatki i tworzyć przypomnienia o lokalizacji lub czasowe, które będą wyzwalać notatki.


1
Google Inbox ma również tę wbudowaną funkcję.
Ajedi32,

Użyłem Keep z dobrymi wynikami, gdy podałem mu dokładny adres, ale kiedy ustawiłem przypomnienie lokalizacji „When at at CityName”, i dostałem powiadomienie dopiero kilka tygodni później, kiedy to się POSTAŁO bardzo blisko centrum miasta. Absolutnie UWIELBIAM Google Keep, ale to było rozczarowujące. : - \ Być może poprawili go w międzyczasie, ale wciąż jestem trochę ostrożny, jeśli chodzi o zaufanie do przypomnień o lokalizacji.
loneboat

2
Google Now ma również tę funkcję (przypomnienia oparte na lokalizacji)
NightShadeQueen,

17

Możesz to zrobić za pośrednictwem Google Now lub nawet za pomocą przeglądarki. Po prostu powiedz „Przypomnij mi, żebym kupił lody następnym razem, gdy będę u Fry'ego”, a następnym razem, gdy będziesz u Fry'ego, przypomni ci to o zakupie lodów.

Większość funkcji Google Now jest również dostępna w dowolnej przeglądarce. Wystarczy wyszukać w Google to samo oświadczenie, a wyświetli się „Ustaw przypomnienie” powyżej rzeczywistych wyników.

Naprawdę przydatny i powinien być dostępny na każdym telefonie z Jelly Bean (4.1) lub nowszym, więc prawdopodobnie większość telefonów wydanych w ciągu ostatnich 3 lat.


2
Jest to najprostszy i najwygodniejszy sposób, ale stwierdziłem, że nie zawsze jest on dokładny - czasami przypominano mi o nim dopiero po moim odejściu.
Stephen Angelico,

@StephenAngelico Tak, próbowałem kilka razy w ciągu ostatniego dnia i miałem ten sam problem. To trochę rozczarowujące
Josh Janusch

6

Shifu to darmowa aplikacja na Androida dostępna w sklepie Google Play, która pozwala tworzyć przypomnienia w najbardziej elastyczny sposób. Oprócz wymaganych przypomnień opartych na lokalizacji możesz także ustawiać przypomnienia dotyczące połączeń, łączności Wi-Fi itp. Posiada również inne ciekawe funkcje, sprawdź to.


2

Tasker został zaprojektowany do tego typu rzeczy, ale nie jestem pewien, czy nazwałbym to prostym.

Używam go, aby zapobiec dzwonieniu telefonu (automatyczne rozłączanie), gdy mapy i zasilanie USB są włączone w telefonie ... podczas jazdy.


1
Jeśli to możliwe, wyjaśnij kroki, aby wypełnić pytanie OP. Nie musisz opisywać wieloma słowami, wystarczy zwykłe „Stuknij <to>, wybierz <lokalizacja>”.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.