Jak używać ADB do wyświetlania zdalnych katalogów?


15

Kiedyś adb push lol.png /storage/sdcard0/wypychałem plik testowy do mojego Galaxy S6, a plik został pomyślnie przesłany, ale nie pojawił się w moim Android File Transfer. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że S6 nie ma katalogu sdcard0.

Lubię usunąć plik, który przesłałem (i katalog sdcard0, który przypadkowo utworzyłem. Ale nie wiem, jak wyświetlić zdalny katalog za pomocą ADB. Czy to możliwe? I jak?

Odpowiedzi:


27

Łatwe do zrobienia - jak w każdym systemie Linux:

  1. Podłącz swoje urządzenie jak zwykle
  2. zaloguj się za pomocą adb shell
  3. użyj lspolecenia, aby wyświetlić listę plików w bieżącym katalogu, i cdpolecenia, aby zmienić katalogi (tzn. przejdź po drzewie / nawiguj po katalogach)

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat poleceń, sprawdź odpowiednie strony podręcznika systemu Linux - np. Man ls i man cd .

Edycja: Jeśli „boisz się” wiersza poleceń, możesz także użyć menedżera plików ADB (patrz tutaj przykłady).


Nie, nie chcę interfejsu graficznego. Mam szybkie pytanie uzupełniające. Powłoka adb zabierze Cię do katalogu głównego? Pytam, ponieważ polecenie ls daje mi inny katalog niż mój katalog główny (przeglądanie przez telefon). Dzięki.
Aero Windwalker,

@AeroWang adb shell ls /. Jak powiedział Izzy, spójrz do instrukcji dla tych poleceń.
Mateusz

Miejsce w hierarchii katalogów adb shellczęsto zależy od urządzenia i / lub pamięci ROM. Aby upewnić się, gdzie jesteś: cd /umieszcza cię w katalogu głównym. Zawsze.
Izzy

0
adb shell su -c ls -R *

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich folderów z ich zawartością i podfolderami.


próbuję tego /system/bin/sh: su: not found?
Matifou,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.