polecenie kopii zapasowej adb na urządzeniu niezrootowanym tworzy pusty plik kopii zapasowej?


15

Ostatnio próbowałem wykonać kopię zapasową telefonu Motorola Moto G2 XT1068 z systemem Lollipop 5.0.1 i po podłączeniu go przez USB z włączonym debugowaniem USB i uruchomiłem polecenie adb backup, aby całkowicie wykonać kopię zapasową urządzenia i to pytanie Pełna kopia zapasowa nierootowanych urządzeń i rozwiązanie kierowało mną. Jednak uruchamiając następujące polecenie adb,

adb backup -apk -shared -all -system -f D:/backup.ab

nie działa w moim przypadku. Polecenie nakazało mi odblokowanie urządzenia i potwierdzenie operacji tworzenia kopii zapasowej. Jednak robi więc wyświetlane na Backup startedi Backup completedtosty wiadomość plecami do siebie w jednym drugim trwania. I oczywiście backup.abwygenerowany plik był również pustym plikiem 0kb.

Usunięcie i zmiana parametru też nie pomaga.


3
Miałem podobny problem na urządzeniu 4.4.2, ale twoje rozwiązanie nie działa z jakiegoś powodu ... chociaż działało wcześniej ... ciekawe.
jpaugh

1
@jpaugh Wypróbuj tę odpowiedź android.stackexchange.com/q/83080/96277, która jest specjalnie dla KitKat.
Lucky

1
Bardzo mile widziane!
jpaugh

Odpowiedzi:


10

Obejściem tego problemu było ustawienie hasła kopii zapasowej pulpitu w Ustawieniach programisty. Wygląda na to, że wystąpił błąd w procesie tworzenia kopii zapasowej. Jeśli nie ustawiłeś hasła kopii zapasowej pulpitu w ustawieniach opcji programisty, wystąpią powyższe problemy i twoja kopia zapasowa ostatecznie będzie niekompletna (pusty plik kopii zapasowej). Nie udało mi się jednak znaleźć oficjalnego źródła tego raportu o błędzie, w którym ustawienie hasła kopii zapasowej pulpitu rozwiązuje problem tworzenia kopii zapasowej adb.

Otrzymałem te informacje na podstawie XDA Forum [PRZEWODNIK] Pełna kopia zapasowa telefonu bez odblokowania lub rootowania

Uwaga: Wydaje się, że występuje błąd, w wyniku którego operacje tworzenia kopii zapasowych i przywracania nie powiodą się, chyba że hasło kopii zapasowej pulpitu zostanie ustawione w Opcjach programisty. To nie będzie działać z pustym hasłem.

Po ustawieniu hasła kopii zapasowej pulpitu w pozycji

Settings > Developer Options > Desktop backup password

adb backup -apk -shared -all -f D:/backup.ab

Jestem teraz w stanie pomyślnie uruchomić powyższe polecenia tworzenia kopii zapasowej adb. Pamiętaj, że zostawiłem -systemparametr jako domyślny, a backup.abplik ma teraz prawie 6 GB.


1
Czy sprawdziłeś, czy zgłoszony został błąd? Twoja odpowiedź jest sprzeczna z tym pytaniem (choć dotyczy Kitkata).
Firelord

@Firelord Nie Nie mogłem znaleźć zgłoszonego błędu dotyczącego tego problemu. Ale nie pamiętam szyfrowania ani wcześniej nie ustawiłem hasła do kopii zapasowej pulpitu. Wprowadzam 1234 w polu aktualnego hasła i na szczęście je zaakceptowałem. :)
Lucky

2
Dobrze to mieć, więc dziękuję za udostępnienie - ale w najlepszym razie jest to obejście (nie „rozwiązanie”). Czasami trzeba mieć kopie zapasowe bez szyfrowania hasłem (np. W celu przekonwertowania .abpliku na plik do .tarsprawdzenia).
Izzy

2
@Izzy Ale Android Backup Extractor może przekonwertować plik .abna, .tarnawet jeśli plik jest zaszyfrowany hasłem. Oczywiście musisz podać hasło podczas konwersji. :)
Firelord

Może być - wciąż komplikuje to trochę :) Po prostu nie krytykując!
Izzy

0

Na Marshmallow ustawienie (lub użycie) hasła zapasowego działało dla mnie, ale nie sądzę, że te 0-bajtowe pliki są spowodowane błędem. Możliwość ominięcia szyfrowania systemu poprzez wykonanie kopii zapasowej jest błędem, ogromnym.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do nieszyfrowanych urządzeń, fizyczny dostęp do zaszyfrowanego urządzenia nie narusza danych urządzenia (pod warunkiem, że szyfrowanie nie jest wadliwe).


3
Słowo „błąd” pochodzi z postu z postu na forum XDA. I powinien to być komentarz, ponieważ nie dodaje niczego innego niż to, co jest już określone w mojej odpowiedzi.
Lucky

Uważam, że ważne jest, aby ludzie zdali sobie sprawę, że zezwolenie na tworzenie kopii zapasowych zaszyfrowanego urządzenia bez hasła przeczy celowi szyfrowania. Tylko mówię.
Vladimir G. Ivanovic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.