Jak przenieść aplikacje na zewnętrzną kartę SD na nierootowanym Androidzie 4.4.2?


11

Mam tablet Acer Iconia One 7 z systemem Android 4.4.2. Podłączyłem do niej zewnętrzną kartę SD i spodziewałem się, że mogę teraz „zapisać” moje dane, takie jak moje aplikacje, zdjęcia i filmy, na tej karcie SD. Najłatwiejszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, był ten przycisk (którego nie mam):

(Kliknij obraz, aby go powiększyć)

IMG

Po przejrzeniu kilku forów najczęściej używanym rozwiązaniem, na które wpadłem, jest zrootowanie twojego urządzenia i użycie jakiejś aplikacji, która umożliwia zapisywanie na karcie SD.

Mój problem polega na tym, że w ogóle nie jest przyjazny dla użytkownika, a ponadto możesz uszkodzić urządzenie (i utracić gwarancję).

Czy jest jakiś przyjazny dla użytkownika lub jednorazowy sposób konfiguracji , dzięki któremu można przenieść aplikacje na kartę SD lub ustawić kartę SD jako standardową lokalizację instalacji bez konieczności rootowania urządzenia?


@ Izzy W porządku, dziękuję. Jak zainstalować APP2SD? Nie widziałem tego w App Store.
Bas

1
Zobacz swój zrzut ekranu :) Na samym dole znajduje się przycisk „Przenieś na kartę SD” - to App2SD . Oprócz tego zajrzyj na naszą tag-wiki app2sd . I zobacz moją odpowiedź poniżej. Czas wyczyścić komentarze teraz (usuń pierwsze 3, są już nieaktualne). Powodzenia z urządzeniem i jego pamięcią!
Izzy

Dzięki za to pytanie. Widzę ten przycisk w przypadku niektórych aplikacji na Androida 4.4.2, takich jak OsmAnd, Snapchat i Telegram (ale nie WhatsApp, usługi Google Play, Chrome i inne). Domyślam się, że ze względów bezpieczeństwa każda aplikacja musi zdecydować, jakie dane zezwoli na przeniesienie na kartę SD (gdzie będzie mniej chroniona hasłem, szyfrowaniem itd.), A jeśli nie będą umieszczać żadnych danych na białej liście, możesz „ w ogóle przenieś aplikację.
Nemo,

@ Izzy, lepiej najpierw przeczytaj jego pytanie. „Najłatwiejszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, był ten przycisk (KTÓRE NIE MAM):” (czapki są moje).
Fran Marzoa

@FranMarzoa Ooops - moje złe i przepraszam. Pieprzyć pierwszy wiersz tego komentarza, ale pozostała część pozostaje ważna;)
Izzy

Odpowiedzi:


10

Dzięki KitKat twoje szanse na „kompletne rozwiązanie” bez rootowania są prawie zerowe: projekt Android zdecydowanie się tu spieprzył. Żadne aplikacje nie mają pełnego dostępu do zewnętrznej karty SD, co uniemożliwiło wiele z nich:

  • menedżery plików: nie można ich używać do zarządzania zewnętrzną kartą SD. W większości obszarów potrafią tylko czytać, ale nie pisać
  • aplikacje multimedialne: nie możesz już ponownie tagować / reorganizować swojej kolekcji multimediów, ponieważ te aplikacje nie mogą do niej pisać
  • aplikacje biurowe: prawie tak samo

Jedyne miejsce 3 rd aplikacje firm mogą pisać na karcie zewnętrznej są „własne katalogi” (to znaczy /sdcard/Android/data/<package_name_of_the_app>). Jedyne sposoby, aby naprawdę to naprawić, które wymagają albo producenta (niektórzy z nich to naprawili, np. Huawei z aktualizacją Kitkat dla P6) - lub rootowania (przykłady znajdują się na mojej liście innych narzędzi do przechowywania danych) .

Jeśli nie chcesz przejść w drugą stronę ( ), a poprzednia metoda (naprawa przez producenta) nie jest dostępna, na Kitkat możesz robić tylko minimalne rzeczy:

  • użyj (który wydaje się być dostępny na twoim urządzeniu), aby zamienić części aplikacji. Wymaga to, aby odpowiednie aplikacje jawnie obsługiwały App2SD i tylko „zamieniają” części samych aplikacji; inne części aplikacji, w tym wszystkie jej dane, pozostaną w pamięci wewnętrznej
  • ustaw „domyślną lokalizację instalacji” na karcie SD (patrz: Instalacja do SDCard domyślnie ). To zautomatyzuje App2SD dla wszystkich nowych instalacji.

Poza tym można było tylko mieć nadzieję i czekać na aktualizację Lollipopa - co nie rozwiąże problemu całkowicie, ale przynajmniej go rozbraja.

Dopóki nie osiągniesz żadnych limitów miejsca, możesz być w porządku. Niemniej jednak zalecam zapoznanie się z potencjalnymi rozwiązaniami na dzień, w którym Twoje dane „uderzą w dach”, więc nie będziesz zmuszony „działać w pośpiechu”.

Dalsze odczyty:

Inne pytania z odpowiedziami na „KitKat SD-Card Write” na naszej stronie, w szczególności: Obejście problemu dla Androida 4.4, że nie można pisać na kartach SD?


APP2SD nie widziałem jednak w sklepie z zabawkami. Czy to normalne, gdy nie mam zrootowanego urządzenia?
Bas

Istnieją „aplikacje pomocnicze App2SD” (zobacz moją listę innych aplikacji pomocniczych ), ale App2SD musi być obsługiwany przez system (lub ponownie będzie wymagał rootowania). Jak wskazano w moim komentarzu do twojego pytania: przycisk „Przenieś na kartę SD” wskazuje, że jest obsługiwany przez twoje urządzenie, a naciśnięcie tego przycisku zrobi to, co mówi - za pomocą wbudowanego mechanizmu App2SD. Znów zajrzyj na naszą tag-wiki app2sd, aby uzyskać szczegółowe informacje.
Izzy

W porządku, więc obecnie nie korzystam z tej aplikacji, jeśli moje urządzenie nie jest zrootowane (lub nie ma przycisku)
Bas

Jeśli masz ten przycisk (tzn. Urządzenie obsługuje natywnie App2SD), możesz go użyć (dla aplikacji obsługujących go) i ustawić „domyślną lokalizację instalacji” - ale to wszystko. Dodatkowe rzeczy wymagają rootowania.
Izzy

1

Skontaktuję się z producentem. Ponieważ decyzja Google o rezygnacji z obsługi aplikacji na SD stanowiła znaczące odejście od systemu operacyjnego zarówno przed, jak i od tego czasu, producenci tabletów naprawdę powinni wydać uprzejmą aktualizację systemu operacyjnego dla urządzeń z Androidem, które sprzedawane były z funkcjonalnością microSD kaleką od samego początku.

Jeśli producent wskazuje, że tablet fizycznie nie obsługuje aktualizacji, to jedno. Ale jeśli odpowiedzą „Nie wiemy” i „Nie ma żadnych planów”, możesz poinformować ich, że nie odkupisz ich produktów.

Z powodu powszechnego zamieszania spowodowanego utratą funkcjonalności urządzenia, które mogą obsługiwać bardziej aktualny system operacyjny, powinny otrzymać aktualizację w celu przywrócenia funkcjonalności aplikacji na SD. (Lollipop oferuje również dodatkowe korzyści, w tym lepsze zużycie baterii i bardziej wydajne wykorzystanie procesora).

Poza rootowaniem urządzeń dostarczanych z tą „wadliwą” wersją systemu operacyjnego Android, nie ma rozwiązania oprócz aktualizacji producenta. Z kolei producenci częściej rozważają aktualizacje oprogramowania, jeśli otrzymają bezpośrednią informację zwrotną od konsumentów.


Z pewnością bym to zrobił, szkoda, że ​​tablet nie był mój ... (to było zadanie, które dostałem w poprzedniej pracy). Jak to rozumiem, byłaby to gwarancja?
Bas

Ograniczenie aplikacji do SD zostało narzucone przez Google, więc nie jest to kwestia gwarancji. Problem polega na tym, że użytkownikom KitKat pozostało niewiele opcji: porzuć nieobsługiwane urządzenia, zrootuj je lub usuń aplikacje, aby zwolnić pamięć wewnętrzną. Ponieważ starsze i nowsze systemy Android obsługują tę funkcję, niegrzeczne przebudzenie spowodowało, że konsumenci stwierdzili, że ich urządzenia KitKat nie mogą w pełni korzystać z microSD. Skargi skłoniły Google do zmiany decyzji na obsługę aplikacji nix na SD. Podobnie konsumenci powinni skontaktować się z producentami urządzeń, aby poprosić o bezpłatną aktualizację w celu uzyskania wsparcia dla aplikacji na SD
NewsView

0

Udało mi się przenieść moje zdjęcia i filmy, podłączając tablet do komputera i przesyłając pliki z wewnętrznej pamięci tabletu na kartę SD tabletu za pośrednictwem laptopa. Następnie, aby zaoszczędzić więcej miejsca w pamięci wewnętrznej, przeszedłem do ustawień aplikacji aparatu i ustawiłem domyślną pamięć na karcie SD.


-1

w Google Play jest aplikacja na ten problem i nie trzeba nic robić na telefonie z Androidem, co unieważnia gwarancję, google „nextapp sdfix google play” aplikacja jest specjalnie zaprojektowana dla KitKata i działa świetnie tylko w kilku kliknięcia, w szczególności SDSFixx KitKat do zapisu MicroSD


Ta aplikacja wymaga roota; OP poprosił o rozwiązanie inne niż root.
Silas S. Brown
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.