Jak przenieść numery / kontakty z systemu Windows Mobile na system Android?


18

W końcu aktywowałem swój telefon z Androidem i chciałbym zaimportować numery / kontakty do nowego telefonu. Zapomniałem zapytać przedstawiciela sklepu, jak to zrobić, ale pomyślałem, że skoro oba można podłączyć do komputera, prawdopodobnie mogę to zrobić sam. Jestem na platformie Windows. Jak najlepiej to zrobić?

Odpowiedzi:


15

To dość proste, ponieważ Twój telefon z Androidem zsynchronizuje się z Kontaktami Google .

 1. Zsynchronizuj telefon z systemem Windows Mobile z komputerem (Outlook, Outlook Express, niezależnie od tego, co normalnie synchronizujesz)

 2. Wyeksportuj stamtąd swoje kontakty do pliku CSV. (Idź do menu pliku w lewym górnym rogu widoku zewnętrznego, kliknij Importuj i eksportuj, kliknij Eksportuj plik do, kliknij Dalej, kliknij Wartości oddzielone przecinkami (Windows), kliknij Dalej, kliknij Kontakty, kliknij Przeglądaj Wybierz dysk i folder W miejscu, w którym chcesz zapisać plik, kliknij przycisk Dalej.) Gotowe

 3. Użyj Kontaktów Google, aby zaimportować plik CSV (import znajduje się w prawym górnym rogu ze strony http://google.com/contacts )

 4. Poczekaj kilka minut. Wszystkie twoje kontakty wkrótce pojawią się na twoim telefonie z Androidem!


W ten sposób przeniosłem i połączyłem swoje kontakty z kombinacji starego telefonu Nokia (wyeksportowanego do CSV przy użyciu bzdurnego oprogramowania stacjonarnego Nokii) oraz konta Outlook i zaimportowałem je do kontaktów GMail. Daje nawet opcję połączenia dwóch kontaktów w Gmailu, jeśli zaznaczysz je oba jednocześnie.
GAThrawn

Dzięki, działało idealnie. Mój stary telefon z systemem Windows Mobile zsynchronizował już moje kontakty z programem Outlook, więc musiałem tylko wyeksportować / zaimportować.

W moim przypadku musiałem ręcznie otworzyć plik CSV w programie arkusza kalkulacyjnego i zmienić nazwy kolumn. Wcześniej kontakty nie były poprawnie importowane na konto Google. Może stało się tak z powodu różnic regionalnych. Również różne programy używają różnych ograniczników CSV.
George Gaál,

8

Jeszcze prostszą metodą (przynajmniej dla mnie) byłoby zsynchronizowanie kontaktów w WinMo z Google Sync (ustawienia aktywnej synchronizacji to: serwer: m.google.com, użyj SSL, nazwa użytkownika i hasło są takie same jak inne usługi Google ( nazwa_użytkownika@gmail.com-format) i kontakty muszą zostać wybrane podczas wyboru danych), a następnie na telefonie z Androidem powinieneś domyślnie włączyć automatyczną synchronizację kontaktów.

Zrobiłem to z moim HTC Touch HD i Motorola Milestone / Droid, zajęło kilka minut, a wszystko po stronie Androida poszło całkowicie automagicznie.


Wygląda na to, że to już nie działa - support.google.com/a/users/answer/138636 („Od 30 stycznia 2013 r. Tylko klienci korzystający z Google Apps for Work, Education i Government mogą konfigurować nowe urządzenia za pomocą Google Sync” )
sarh

3

Możesz użyć myFUNAMBOL .

 1. Skonfiguruj konto Funambol na stronie http://my.funambol.com
 2. Pobierz plik instalacyjny Funambol CAB na urządzenie z systemem Windows Mobile (faktycznie z systemem Windows Mobile. Plik CAB można uzyskać, przechodząc do karty e-mail w portalu Funambol i wybierając opcję pobierania)
 3. Zainstaluj Funambol (na Windows Mobile)
 4. Zsynchronizuj kontakty z serwerem Funambol, uruchamiając Funambol i wprowadzając informacje o koncie portalu Funambol
 5. Pobierz aplikację Funambol na Androida (z Funambol Forge)
 6. Umieść plik .apk na karcie SD w folderze / Storage Card / AndroidApps. Jeśli ten folder nie istnieje, utwórz go.
 7. Uruchom system Android, uruchamiając system Android z menu programu lub ręcznie uruchamiając program haret.exe
 8. W systemie Android otwórz menu aplikacji.
 9. Otwórz aplikację Funambol.
 10. Naciśnij klawisz menu i dotknij Ustawienia.
 11. Wprowadź informacje o portalu Funambol.
 12. Kliknij Synchronizuj kontakty i pozwól mu zsynchronizować kontakty.

Źródło: http://www.myhtcphone.com/import-contacts


2
To dość skomplikowane!
jamuraa,

2

Właśnie przesłałem moje kontakty z mojego HTC Touch Pro 2 do mojego Samsunga Galaxy SIIX.

Musisz zainstalować program do przesyłania plików Blutooth dla Androida, a następnie sparować dwa telefony, a następnie wysłać kontakty do telefonu Android za pomocą programu eksploratora Winmo Blutooth.


1

Możesz także wypróbować vCardIO, które korzysta z kodu Funambol i działa na telefonie z Androidem z karty SD. Wyeksportuj z programu Outlook i skopiuj plik na kartę SD.


1

NIE PRACUJĘ DLA OPROGRAMOWANIA SPRITE

Poszukałem w Google następującej frazy:

„przenoszenie kontaktów mobilnych systemu Windows na Androida”

jednym z hitów był Sprite Software, który tworzy następującą aplikację:

SpriteMigrate, to nic nie kosztuje i prawdopodobnie tworzy kopię zapasową pliku do pliku kopii zapasowej, a następnie używasz drugiego programu na komputerze, aby przekonwertować ten plik kopii zapasowej na format zgodny z Androidem.

Sprite Migrate najwyraźniej zapisuje następujące informacje (z ich strony internetowej):

Co migrujemy? Kontakty Dzienniki połączeń Zakładki SMS wkrótce więcej ...

Wykonałem już krok 1 i jestem w trakcie wykonywania kroku 2, gdy jutro odbiorę telefon (Evo), spróbuję wykonać krok 3 i zdać relację z tego, jak odniosłem sukces.


1

Próbowałem LocalSync i działało dobrze.

Plusy:

 • Nie tylko „migruje” WinMo do Androida: w rzeczywistości ustanawia relację synchronizacji z komputerem z systemem Windows / Outlook
 • Nie udostępnia kontaktów z Google ani innymi chmurami (bezpieczeństwo prywatności)

Cons:

 • Musisz mieć zainstalowany program Outlook w systemie Windows

0

wykonaj następujące proste kroki (nie potrzebujesz konta Microsoft / Google)

 1. wyszukaj „kontakty + wiadomość” (pełna nazwa aplikacji to kontakty + kopia zapasowa wiadomości) w „sklepie aplikacji” w Windows Phone z listy aplikacji zainstaluj tę z Microsoft

 2. przejdź do ustawień -> kontakty + kopia zapasowa wiadomości -> kopia zapasowa z wyświetlonej listy wybierz kontakty i naciśnij kopię zapasową

  w pamięci karty SD / telefonu zostanie utworzony folder o nazwie „kopia zapasowa + przywracanie” zawierający plik Vcard

 3. skopiuj ten plik na urządzenie z Androidem i zaimportuj kontakty z tego pliku


0
 1. Przejdź do ustawień konta.
 2. Wybierz Microsoft Exchange.
 3. Zaloguj się, aby zsynchronizować.
 4. Pamiętaj, że kalendarz online Microsoft Outlook, poczta i kontakty są synchronizowane. Nie ma potrzeby tworzenia konta Google.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale tak było na Androidzie7.


-1

Możesz użyć systemu Windows Phone Qontact (jestem programistą tej aplikacji). Może eksportować w wielu formatach, takich jak vcard czytelny dla aplikacji na iOS lub Androida. Wystarczy wysłać kontakty e-mailem i otworzyć załącznik (konto Gmail lub Hotmail).

Darmowa wersja może eksportować około 200 kontaktów (w tym zdjęcia, rozwiązania wykorzystujące eksport CVS nie). Jeśli masz więcej kontaktów, możesz użyć wersji pro .


1
Jakie masz połączenie z tą aplikacją?
Dan Hulme,

Ten link to 404.
ale

@ Czy jestem biednym programistą .. Czy podoba Ci się aplikacja?
user47676,

@Krampus bardzo dziękuje za twoją notatkę, teraz linki są poprawne
użytkownik47676

@ user47676: Od czasu do czasu można zasugerować rozwiązanie, z którym jesteś powiązany, o ile faktycznie jest to rozwiązanie problemu Pytającego i ujawniasz je w swojej odpowiedzi. Więcej informacji można znaleźć w centrum pomocy .
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.