Jak włączyć debugowanie USB w Androidzie, jeśli nie pamiętasz wzoru odblokowania ekranu?


19

Chcę użyć oprogramowania innej firmy, aby wyczyścić wzór odblokowania ekranu urządzenia, którego zapomniałem. Wymagają włączonego debugowania USB, ale nie mam go włączonego w moim Androidzie.

Jak włączyć debugowanie USB w trybie odzyskiwania lub Fastboot?


4
Jak się okazuje, znowu wydaje się to problemem XY . Zamiast próbować uruchomić rzekome rozwiązanie (włączenie debugowania USB), twoje pytanie powinno zawierać pytanie, że się zablokowałeś i zapomniałeś PIN. Zupełnie inny problem, opisany np. W naszej zablokowanej tag-wiki . Proszę zacznij czytać tam. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu z tymi wskazówkami, zadaj nowe szczegółowe pytanie, w tym to, czego próbowałeś, gdzie utknąłeś, urządzenie i wersję Androida. Powodzenia!
Izzy

1
Czy to pytanie nie jest w zasadzie „jak zhakować telefon z Androidem”?
Simon Woodside

Odpowiedzi:


9

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w naszym tagu wiki debugującym USB (gdzie właśnie je dodałem):

Domyślnie debugowanie USB jest wyłączone dla standardowych ROM-ów (niektóre niestandardowe ROM-y mają jednak domyślnie włączone). Aby go włączyć lub wyłączyć, możesz znaleźć odpowiedni przełącznik w Ustawieniach ›Rozwój - sekcja pierwotnie ukryta w Androidzie 4.2 i nowszych. Możesz uczynić tę sekcję widoczną, przechodząc do Ustawień ›Informacje o urządzeniu i„ wbijając ”pozycję informującą o wersji kompilacji ROM-u, aż wiadomość toastowa gratuluje Ci zostania programistą.

Jeśli jednak problem polega na tym, że nie możesz normalnie uruchomić urządzenia, a zatem nie możesz przejść do sekcji ustawień opisanych powyżej, zapoznaj się z następującymi pytaniami:


tnx. ale ja to wiem. na przykład zapomniałem wzoru moich urządzeń. mogę wydać tę trzecią wersję oprogramowania jak shuami lub odrobina adb. ale oba wymagają debugowania USB w celu usunięcia wzorca bez usuwania plików. jeśli to jest wyłączone, moim problemem jest Shine. musisz ją włączyć. jak?
Jenabictak,

2
Dlatego do pytania należy podać tyle szczegółów, ile potrzeba. Jak ktoś może się tego spodziewać? OK, zrobiłem - dlatego połączyłem te dwa pytania (proszę skorzystać z linków).
Izzy

5

Opierając się na wyjaśnieniach OP dokonanych w komentarzach poniżej odpowiedzi Izzy , proponuję następujące rozwiązanie, jeśli czyjeś urządzenie jest zablokowane i ADB nie jest włączony w Ustawieniach .

Należy pamiętać, że ta metoda jest testowana na Stockie Android 4.2.1 i Stockie CM 12.0 (Android 5.0), oba urządzenia mają niestandardowe Odzyskiwanie (ADB zawsze włączone domyślnie). Jeśli Twoje odzyskiwanie zapasów umożliwia dostęp do powłoki ADB, możesz również rozważyć to rozwiązanie.

Instrukcje

 1. Powinieneś wypróbować oprogramowanie do łamania wzorców (lub jakikolwiek gatunek, który posiada) z poziomu narzędzia Recovery Recovery, aby sprawdzić, czy działa ze środowiskiem byłego (dostępna tam powłoka ADB).
 2. Ponieważ nigdy nie spróbowałbym wykonać kroku 1. , zrobiłbym następujące czynności:

  W przypadku Jellybean 4.2.1:

  1. Uruchom system w trybie odzyskiwania i zamontuj partycję danych .
  2. Otwórz powłokę na PC i wpisz:

   adb pull /data/property/persist.sys.usb.config ~/
   

   Przeprowadź ~/z katalogu domowego systemu operacyjnego.

  3. Otwórz ten plik w edytorze tekstów i prawdopodobnie zobaczysz mtptam napisane. Zmień to na mtp,adb.

   Pamiętaj, że czasami Android nie rozumie zmian pliku tekstowego, jeśli terminatorem linii jest „Terminatory DOS”, co Notatnik prawdopodobnie zrobiłby w systemie Windows (mój to Linux, więc tutaj nie ma problemu).

   W takim przypadku sugerowałbym, aby nie używać, adb pullale:

   adb shell
   echo 'mtp,adb' > /data/property/persist.sys.usb.config
   

   Możesz sprawdzić, czy echopolecenie zastąpiło plik, używając:

   adb pull /data/property/persist.sys.usb.config ~/
   

   i przeglądanie zawartości pliku w edytorze tekstu.

  4. Odmontuj Datai uruchom ponownie system operacyjny Android. Debugowanie USB prawdopodobnie byłoby włączone.

  W przypadku Lollipop 5.0:

  Użytkownicy JB 4.2.1 mogą również zastosować tę metodę, jeśli poprzedni nie działał dla nich.

  1. Uruchom system w trybie odzyskiwania i zamontuj partycję danych .
  2. Powtórz krok 2 i 3 zastosowane w metodzie JB 4.2.1.
  3. Musimy dostosować niektóre parametry w settings.db. Rodzaj:

   adb pull /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db ~/
   
  4. Wykonaj kopię zapasową również w innym miejscu i otwórz plik w edytorze SQLITE. Korzystam z systemu Linux, a DB Browser for SQLite działa dobrze. Jest również dostępny dla Windows OS / OSX.
  5. W globaltabeli zmień wartość dla:
   • adb_enabled do 1
   • development_settings_enabled do 1
  6. Sprawdź, czy verifier_verify_adb_installsustawiony jest 1w globaltabeli.
  7. Sprawdź to domyślnie w securetabeli:

   • adb_notify jest 1
   • adb_port jest -1

   Te kontrole w krokach 6 i 7 nie są konieczne, ale należy je wykonać, aby rozwiązywanie problemów stało się dość łatwe, jeśli rozwiązanie nie działa dla Ciebie.

  8. Zapisz zmiany settings.dbi skopiuj je z powrotem do Androida, wpisując:

   adb shell 
   rm /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db
   exit
   adb push ~/settings.db /data/data/com.android.providers.settings/databases/
   

   To polecenie delete ( rm) nie jest konieczne, ponieważ adb pushpowinno zastąpić plik, ale wykonałem go dla spokoju ducha.

  9. Odmontuj Datai uruchom ponownie system operacyjny Android. ADB prawdopodobnie zostanie włączony.

Właśnie tak to działało, kiedy testowałem na moich urządzeniach.

Źródło: tak naprawdę nie jest to źródło, ale otrzymałem podpowiedź z komentarza pod tą odpowiedzią .


Myślę, że ten wzorzec (poprzez edycję plików) można usunąć w ten sposób bez włączania debugowania USB w Androidzie. Nie wiem jak!
Firelord

Jeśli adb nie działa (myślę, że o to chodzi w tym pytaniu), w jaki sposób używasz adb do pobierania / wypychania plików?
PaulG

1
@PaulG: Ustawienie debugowania USB widoczne w opcjach programisty, wystarczy uruchomić lub zatrzymać demona adbd w systemie operacyjnym Android. Kiedy jesteś poza systemem Android, ustawienia w środowisku, w którym się uruchamiasz, decyduje, czy adbd powinien być uruchomiony, czy nie. // Odzyskiwanie niestandardowe to inne środowisko, a TWRP i CWM działają adbd zgodnie z ich domyślnymi ustawieniami. Tak zauważyłem w drugim akapicie odpowiedzi, że potrzebne jest niestandardowe odzyskiwanie. // Daj mi znać, jeśli nadal będziesz niejasny.
Firelord

Pamiętaj, że pytanie nie mówi, że adb nie działa, ale debugowanie USB nie jest włączone w systemie operacyjnym Android. To są dwie różne rzeczy.
Firelord

2
@alfetopito koncepcja ustawień.db została usunięta od Androida 6.0. Tabele w tej bazie danych można teraz znaleźć w /data/system/users/0/. Pliki mają schemat nazewnictwa settings_*.xml.
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.