Nie widzę mojego urządzenia na liście adb Androida


13

Mam LG G3z android 5.0 lollipopi chcę go podłączyć do mojego laptopa z windows 8.1OS (do korzystania jedność pilota).

Po podłączeniu telefonu mogę uzyskać dostęp do pamięci, ale I can't see my device in adb.exe. Próbowałem wiele rozwiązanie jak to i to , ale nic dla mnie pracę.

Na razie w trybie programisty sprawdziłem te:

  • Nie zasypiaj
  • debugowanie USB
  • Pozwalają na śmieszne lokalizacje

Zainstalowałem sterownik ze strony LG. To jest wyjście dla adb usbpolecenia:

shell@g3:/ $ adb usb
adb usb
error: device not found

Właściwie to naprawdę się pomyliłem, ponieważ myślę, że rozpoznaje moje urządzenie i wyświetla g3nazwę, ale nie wiem, dlaczego nie może wyświetlić nazwy mojego urządzenia na podłączonym urządzeniu !!!

Oto zrzut ekranu wiersza polecenia systemu Windows: adb

Bez zainstalowanego sterownika LG moje urządzenie w Menedżerze urządzeń jest jak na poniższym obrazku, a kiedy próbuję zaktualizować sterownik za pomocą Android\android-sdk\extras\google\usb_drivertego, powiedz:Windows could not find driver software for your device

bez sterownika lg

A kiedy instaluję sterownik LG, moje urządzenie jest jak na obrazku poniżej i ponownie nie mogę zaktualizować sterownika i mówi: Windows has determine the driver software for your device is up to date

Moje urządzenie z zainstalowanym sterownikiem LG


Wygląda na to, że już do korzystania z urządzenia przez ADB. Zwykły wiersz poleceń systemu Windows wygląda tak C:\Users\hossein>, jak twój shell@g3:/ $. Tak wygląda monit Unix, a to oznacza, że ​​jesteś w interfejsie powłoki urządzenia. Jeśli mam rację co do tego, to twoje adb devicespolecenie nie działa, ponieważ twój telefon szuka innych podłączonych do niego telefonów - których nie znalazł.
aureljared

@ aureljared Nie dostałem, dlaczego mój telefon musi się łączyć z innymi telefonami? A co muszę zrobić, aby rozwiązać ten problem?
Yandirr

1
Nie sądzę, że jasno powiedziałem. : D Twój telefon nie musi się łączyć z innym telefonem. Mówię, że możliwe jest, że już z powodzeniem używasz ADB do łączenia się z telefonem, ponieważ przesłany zrzut ekranu ( shell@g3) wygląda jak skorupa twojego telefonu. Jakie polecenia wprowadziłeś, dopóki nie dotarłeś do tego ekranu?
aureljared

Zadawanie tego samego innymi słowami: z czego pochodzi ten „czarny zrzut ekranu”? Z wiersza polecenia na komputerze z systemem Windows lub z powłoki terminala na urządzeniu? Programy shell@g3, które wykonujesz adb devices na G3 , a nie na komputerze z systemem Windows. Co dzieje się po uruchomieniu adb devicesz wiersza polecenia systemu Windows ?
Izzy

1
Myślę, że nie ma sensu tłumaczyć tego ponownie innymi słowami, ponieważ oczywiście nie masz wiedzy na temat ADB. Uzyskaj trochę informacji o używanym poleceniu: developer.android.com/tools/help/adb.html . Jeśli przeczytasz, co szczególnie poleca „powłoka adb”, powinieneś dostać to, co wyjaśniono powyżej :)
podzielone przez zero,

Odpowiedzi:


4

Przejdź do Ustawienia -> Pamięć -> Menu (3 kropki w rogu) i dotknij Połączenie USB z komputerem. Tam upewnij się, że zarówno MTP, jak i PTP są odznaczone.


Przepraszam, ale nie da się tego zrobić na niektórych telefonach, które nie obsługują trybu komputera USB z ładowaniem, na przykład na większości telefonów Samsung po Piernik.
aureljared

To nie działa na moim telefonie, gdzie jestem zmuszony sprawdzić przynajmniej jeden z MTP i PTP.
Fang Jing

2

Ciężko mi było pracować z moim LG G3 na Windows 10. Oto, co zadziałało dla mnie:

  1. Odinstalowano sterownik LG USB.
  2. Zainstalowano sterownik Universal ADB . (Dzięki, Lucia !)
  3. Uruchomiłem ponownie komputer.
  4. Podłączyłem telefon, przeszedłem do menedżera urządzeń i zainstalowałem go ręcznie jako „interfejs Android Composite ADB”.
  5. Zmieniłem typ połączenia USB w moim telefonie z „MTP” na „PTP”.
  6. Dozwolone debugowanie USB w moim telefonie.

Sukces!

Uwaga: niektóre z tych kroków mogą nie być konieczne, na przykład przejście do PTP może działać dobrze, ale dokumentuję, co ostatecznie zadziałało dla mnie i nie chciałem poświęcać czasu na eksperymentowanie, ponieważ jeśli to nie jest spłukany, nie naprawiaj go. :)

ADB wreszcie telefon Haz!


Wybranie PTP i włączenie debugowania USB wystarczyło, aby go uruchomić. (Nie jestem pewien, czy PTP był potrzebny, zaczął działać po włączeniu debugowania USB)
Søren Ullidtz

Uniwersalny sterownik ADB działał dla mnie. Tyle że nie musiałem wykonywać kroków 3, 4 lub 5. Musiałem jednak wykonać dodatkowy krok: podłączenie urządzenia do innego gniazda USB. (Przed zainstalowaniem uniwersalnego sterownika miałem go w gnieździe 1, ale po instalacji nawet podłączenie go i wyjście nie pomogło; włożenie go do gniazda 2 w końcu sprawiło, że Windows „podłączono nowe urządzenie” dźwięk, co nastąpiło kilka sekund później przez wyskakujące okienko odcisku palca na moim telefonie, a następnie udane połączenie ADB.)
Venryx

1

Przez dwa dni miałem do czynienia z tym problemem i rozwiązałem instalację sterownika USB dla mojego telefonu LG G3 na komputerze Mac Yosemite. Pobrałem plik LGMobileMacDriver_v5.0.zip i zainstalowałem go, a potem adb devicespo prostu działałem .

Przede wszystkim tylko potwierdź, że opcja debugowania jest włączona.

Możesz spróbować zainstalować sterownik USB telefonu, może to pomoże. Lokalizacja pobierania sterownika http://www.lg.com/us/support-mobile/lg-LGD850

Najlepsza,Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.