Jak (odkryć kontakt WhatsApp / usunąć konto WhatsApp) w Samsung Galaxy S5?


11

Proszę o cierpliwość, abym wyjaśnił sytuację. Wydaje mi się to dziwnym przypadkiem, ale może się zdarzyć każdemu, kto używa Androida.

Robię to specjalnie dla Samsunga Galaxy S5, ponieważ ten problem nie stanie się z moimi starszymi Androidami 2.xx, ponieważ mają one inną strukturę w Kontaktach. Ale tak się dzieje z galaktyką mojej mamy. Tak więc może się zdarzyć w przypadku telefonów Samsung i / lub Androida 4.x.

Aby odtworzyć błąd:

 1. Dodaj numer telefonu do kontaktu telefonicznego, który zarówno twój telefon, jak i ten numer mają konto WhatsApp. (Możesz również użyć istniejącego numeru.)
 2. Sprawdź w Kontaktach Androida , w obszarze Połączone przez powinna być zarówno ikona telefonu komórkowego, jak i ikona WhatsApp. Po kliknięciu ikony WhatsApp przejdziesz do czatu WhatsApp. Po prawej stronie znajduje się ikona łańcucha do łączenia / rozłączania kontaktów. wprowadź opis zdjęcia tutaj
 3. Usuń ten kontakt. Zostanie wyświetlony monit z ostrzeżeniem Usuń kontakt z informacją , że nie można usunąć kontaktów z kont tylko do odczytu, ale można je ukryć na listach kontaktów. Kliknij OK.
 4. Dodaj ponownie ten sam numer telefonu.
 5. Teraz możesz nadal wysyłać wiadomości WhatsApp na ten numer, a imię (np. Mary) dodane w Kontaktach jest również wyświetlane w WhatsApp. Ale ikona WhatsApp obok ikony telefonu komórkowego w Kontaktach nie pojawia się ponownie. Możesz spróbować kliknąć ikonę łańcucha, mając nadzieję na ponowne połączenie kontaktu WhatsApp. Ale go nie znajdziesz.

Na razie mam pomysł, że dodając numer telefonu w kroku (1), Android wykrył, że dla tego numeru telefonu istnieje konto WhatsApp, więc tworzone są dwa kontakty, jeden dla telefonu i jeden dla WhatsApp, oraz dwa kontakty są ze sobą powiązane . Można to zweryfikować, odłączając kontakty po kroku (2) - spróbuj użyć innego numeru telefonu. Kiedy usuwamy kontakt telefoniczny w kroku (3), Android faktycznie musi usunąć zarówno kontakt telefoniczny, jak i kontakt WhatsApp. Chociaż kontakt WhatsApp jest zarządzany przez WhatsApp, jest on tylko do odczytu dla Androida. Dlatego Android nie może go usunąć. Android ukrywa go zamiast tego, jak mówi komunikat ostrzegawczy. Jeśli chcemy, aby mała ikona WhatsApp powróciła w kroku (5), musimy odkryć część kontaktu WhatsApp.

Oto moje pytanie: jak odkryć kontakt WhatsApp w Samsungu Galaxy S5?

Przed zapytaniem szukałem rozwiązania:

W poście nr 12 tutaj KolorIjo podało rozwiązanie, że usunięcie konta WhatsApp z kont i synchronizacji może przywrócić ukryte kontakty WhatsApp . Jest to sprawdzone pod kątem działania przez the_new_mr w poście nr 18 i 10secsofsummer w poście nr 19 .

Jednak w moim Galaxy S5 nie ma opcji usuwania / usuwania konta WhatsApp w Ustawienia> Ogólne> Konta . Ponadto mam podobne obawy dotyczące beherata w poście nr 20, że usunięcie konta WhatsApp spowoduje usunięcie wszystkich historii czatów.

Na innym forum anony1 w poście nr 11 zapewnia podobne rozwiązanie, ale link Google jest wskazany w innym miejscu.

Najprawdopodobniej należy usunąć (i ponownie dodać) konto WhatsApp. Nie jestem jednak w stanie tego zrobić w Galaxy S5. Zastanawiam się, czy Wyczyść dane dla niektórych wewnętrznych aplikacji może mieć ten sam efekt. Ale nie chcę zepsuć mojego telefonu ani żadnego z twoich. Będziemy zmieniać wewnętrzną aplikację. Pytam więc, czy ktoś dostał rozwiązanie lub jakieś doświadczenia w tym zakresie.

Kolejną próbą byłoby odinstalowanie aplikacji WhatsApp (i ponowna instalacja). Ale to nie jest dla mnie tak przydatne, biorąc pod uwagę, że mam ponad 3 GB historii czatów / mediów. A jednak z pewnego forum (zapomniałem źródła) powiedziałem, że nie przywróci ukrytego kontaktu.

Odpowiedzi:


0

Przejdź do ukrytego kontaktu z listy kontaktów telefonu, na dole znajdziesz przycisk „dodaj do moich kontaktów”. To powinno rozwiązać problem.

Miałem taki sam scenariusz z jednym z moich kontaktów i spędziłem dużo czasu na szukaniu, i przypadkiem znalazłem ten przycisk.


0

Źródło: WhatsApp FAQ - Dlaczego moje kontakty nie są wyświetlane w WhatsApp? :

Jeśli twój przyjaciel nie pojawia się na liście kontaktów WhatsApp:

 • Upewnij się, że twój przyjaciel używa WhatsApp Messenger.
 • Upewnij się, że masz numer telefonu znajomego w książce adresowej telefonu. Jeśli mieszkają w innym kraju, pamiętaj o zapisaniu ich numeru w pełnym formacie międzynarodowym .
 • Upewnij się, że masz najnowszą wersję WhatsApp. Możesz go pobrać tutaj .
 • Upewnij się, że zezwoliłeś WhatsApp na dostęp do kontaktów telefonu w ustawieniach zabezpieczeń lub uprawnień urządzenia.
 • W książce adresowej telefonu upewnij się, że wszystkie konta kontaktowe (tj. SIM, Google, telefon) są ustawione na „widoczne” lub „widoczne”.
 • Upewnij się, że w książce adresowej telefonu wszystkie grupy kontaktów (tj. Znajomi, Rodzina) są ustawione na „widoczne” lub „widoczne”.
 • Zalecamy, aby kontakty były „niewidoczne”, a następnie „widoczne”, aby wymusić odświeżenie. Po wykonaniu tej czynności otwórz WhatsAppKontaktyPrzycisk menuOdśwież .

Możesz też wyświetlić wszystkie kontakty, a nie tylko te „widoczne”. Aby to zrobić, przejdź do Menu PrzyciskUstawieniaKontaktyPokaż wszystkie kontakty .

IMG:


0

Spróbuj ponownie zsynchronizować WhatsApp z ustawień, kroki poniżej: (To może się różnić w zależności od urządzenia).

 1. Idź do Settings > General > Accounts > Whatsapp.
 2. Odznacz opcja (pokazany na zdjęcie poniżej).
 3. Uruchom ponownie urządzenie.
 4. Ponownie przejdź do Settings > General > Accounts > Whatsapp.
 5. Ponowne włączenie się opcji synchronizacji z WhatsApp .

Screenshot z opcji w ustawieniach :

Zrzut ekranu opcji w ustawieniach
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć
Mam nadzieję, że moja odpowiedź pomaga!


0

Na moim Samsungu Galaxy Note 3 z Androidem Touch Wiz aplikacja Kontakty Samsunga (co jest okropne) umożliwia WYŚWIETLANIE kontaktów z jednego lub wszystkich kont.

Kiedy niedawno zainstalowałem aplikację Whatsapp, zmieniłem moje ustawienie Kontakty z WYŚWIETLANIE tylko kontaktów z mojego konta Google na WYŚWIETLANIE wszystkich kontaktów z kontem.

Jeśli tak się stało, przejdź do aplikacji Kontakty> Ustawienia> Kontakty> Kontakty do wyświetlenia> i zmień z WSZYSTKICH na konto, którego chcesz używać.


0

Ten sam problem spotkałem ostatnio na moim Moto G z systemem Android 5.1. Rozwiązanie jest dość proste, ale jego znalezienie zajęło trochę czasu.

 1. Wyślij SMS na numer z WhatsApp, jeśli nie masz otwartego czatu z tym numerem.
 2. Otwórz kontakt> Edytuj> Oddziel.
 3. Teraz, gdy informacje o kontakcie są rozdzielone, przejdź do numeru zawierającego numer telefonu (ten, w którym brakuje linku WhatsApp) i usuń kontakt.
 4. Otwórz WhatsApp, czat z numerem nadal będzie na liście, ale nie pokaże żadnej nazwy, ponieważ nie ma go już na liście kontaktów. Otwórz czat> Dodaj do istniejących kontaktów. GOTOWY! Aplikacja WhatsApp pojawi się ponownie.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.