Jak zainstalować z nieznanych źródeł w AT&T?


9

Mój przyjaciel ma HTC Aria w AT&T. Na ekranie ustawień aplikacji nie ma możliwości zezwolenia na instalację aplikacji z nieznanych źródeł. Czy jest jakiś sposób, aby zmienić tę opcję, aby umożliwić mu instalowanie pobranych aplikacji (plików * .apk) bez rootowania telefonu?

Odpowiedzi:6

Możesz zainstalować aplikacje w telefonie HTC Aria za pomocą klienta ADB.

Musisz zainstalować zestaw Android SDK na komputerze, a następnie użyć ADB do zainstalowania plików .apk.

Aby zainstalować zestaw SDK systemu Android, wykonaj czynności opisane w Przewodniku dla programistów Androida, aby skonfigurować telefon do programowania.

Jeśli korzystasz z systemu Windows, musisz przejść do HTC, aby uzyskać sterowniki urządzeń, ponieważ Google zapewnia tylko sterowniki dla tych urządzeń. Z jakiegoś powodu HTC nie publikuje dobrze sterownika ADB, ale jest on zawarty w oprogramowaniu HTC Sync. Możesz pobrać najnowszą wersję ze strony pobierania HTC Aria.

Użytkownicy komputerów Mac i Linux nie muszą instalować sterowników urządzeń, aby korzystać z ADB.

Na koniec podłącz urządzenie do komputera, upewniając się, że tryb debugowania jest włączony na urządzeniu. Na pasku zadań powinien pojawić się komunikat informujący, że urządzenie znajduje się w trybie debugowania. Na komputerze uruchom następujące polecenie:

adb install yourapp.apk

Spowoduje to zainstalowanie aplikacji na telefonie i będziesz gotowy! Pamiętaj, że albo będziesz musiał mieć katalog android-sdk / platform-tools na swojej ścieżce, albo uruchom polecenie z tego katalogu.


Strona pobierania HTC to htc.com/us/support/aria-att/downloads . Dodałbym to, ale w tej chwili mogę opublikować tylko jeden link na artykuł.
Symetryczny

Działa to również w przypadku plików do pobrania ze sklepu internetowego Amazon. Właśnie przeszukałem zawartość mojego telefonu (po zamontowaniu jako dysk), znalazłem pliki apk i zainstalowałem je za pomocą adb. Weź TO AT&T;)
TJB

1

Wiem, że to naprawdę stary (i prawdopodobnie już nieistotny) post, ale ponieważ mam HTC Arię i mam ten sam problem, pomyślałem, że warto opublikować inną opcję. Proponuję sprawdzić program o nazwie SuperOneClick . Dzięki temu mogłem na stałe umożliwić mojej Arii instalowanie aplikacji nierynkowych. Pozwoli to również na instalację rynku Amazon. Wszystko to bez konieczności rootowania telefonu lub robienia czegokolwiek w celu unieważnienia gwarancji (przynajmniej o ile mi wiadomo). Był bardzo łatwy w użyciu.


-1

Możesz spróbować instrukcji w tym poście XDA . Pamiętaj, że zrobienie tego spowoduje wyłączenie możliwości wysyłania / odbierania wiadomości MMS i będzie wymagać twardego resetu, aby naprawić:

  1. Przejdź do swoich „Ustawień”
  2. Idź do „Aplikacje”
  3. Idź do „Zarządzaj aplikacjami”
  4. Przejdź na kartę „Wszystkie” (lub dowolną kartę, która wyświetla wszystkie Twoje aplikacje)
  5. Znajdź aplikacje „Dostawca ustawień dostosowywania”
  6. Kliknij „Wyczyść dane”
  7. Wróć do zakładki „Wszystkie” (lub dowolnej zakładki, która wyświetli wszystkie twoje aplikacje)
  8. Znajdź program „Ustawienia”
  9. Kliknij „Wyczyść dane”

Zakończone Jeśli wrócisz do „aplikacji”, będziesz mieć teraz możliwość włączenia „nieznanych źródeł”


1
Proszę przerwać formatowanie
pzkpfw

Odsyłaj do miejsc, w których znajdujesz swoje treści, aby inni mogli je łatwo znaleźć (zamiast niejasnego stwierdzenia „znaleziono na XDA”) i odpowiednio przypisać oryginalnemu autorowi (autorom).
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.