Czy jest aplikacja, która rozładuje moją baterię?


9

Czy są jakieś aplikacje, które konkretnie pomogą szybko rozładować baterię?

Chciałbym mieć taki scenariusz, jeśli chcę szybko rozładować akumulator, aby móc go ponownie całkowicie naładować. Niektórzy twierdzą, że pomoże to wydłużyć żywotność baterii poprzez całkowite opróżnienie / naładowanie baterii.


3
Włącz GPS. Umieść telefon komórkowy w pobliżu okna. Zmień także ustawienie, aby ekran był zawsze włączony. Patrz, jak rozładowuje się bateria. : D
abhi

2
Nie powinieneś tego robić, ponieważ najprawdopodobniej masz baterię litowo-jonową, a proces, o którym mówisz, dotyczy baterii NiCad. W przypadku akumulatorów Li Ion im mniej ich rozładujesz, tym lepiej. Zobacz odpowiedź Adama Lasseka poniżej.
Matt

Odpowiedzi:8

Nie rób tego . W rzeczywistości szkodzisz żywotności baterii, gdy całkowicie ją rozładowujesz przed ładowaniem. Zobacz tę stronę, aby omówić wpływ głębokości rozładowania na żywotność baterii.

Jedynym powodem, dla którego warto całkowicie się rozładować przed doładowaniem, jest posiadanie baterii NiCad podatnej na efekt pamięci. Twój smartfon najprawdopodobniej korzysta z litowo-jonowej baterii polimerowej, więc nie ma powodu, aby całkowicie rozładowywać baterię. Żywotność jest dłuższa, jeśli masz płytką głębokość rozładowania.


1
Poniżej cytowane jest to pytanie Batteries with fuel gauge (laptops) should be calibrated by applying a deliberate full discharge once every 30 charges. Running the pack down in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate and in some cases cut off the device prematurely.
IsmailS

4

Wiem, że mój telefon - HTC Evo - ma narzędzie diagnostyczne, którego jedynym celem jest jak najszybsze rozładowanie baterii. Otwórz swój dialer i wprowadź:

*#*#3424#*#*

Nie musisz naciskać przycisku wyślij ani nic. Ostatnia aktualizacja Evo zablokowała te narzędzia, więc mam nadzieję, że nadal będziesz mieć do nich dostęp. Możesz także wyszukać kody specyficzne dla urządzenia, jeśli twoje są inne. Zrootowani użytkownicy znaleźli sposób na odzyskanie tych narzędzi.

Narzędzie zwiększa jasność do końca, zapobiega zasypianiu, włącza aparat i lampę błyskową, włącza GPS i stale go odpytuje itp. Zasadniczo wszystko, co może rozładować baterię, ale nie uszkodzić telefonu, jest zrobione (tj. ciągle wibrować, bo to prawdopodobnie byłoby złe).


1

Aktywacja udostępniania sieci Wi-Fi powinna rozładować baterię za kilka godzin.

Po pierwszych kilku cyklach ładowania akumulator powinien mieć optymalną wydajność. Jak to działa, tak naprawdę nie wiem. Ale po pierwszych dniach miałem trochę więcej pracy z całkowicie naładowanego akumulatora.


1

Znalazłem kombinację, która pobiera więcej niż 2 amperów na moim telefonie, nie wymagając żadnej wbudowanej aplikacji.

  • Latarka!
  • Jasność do maksimum. Oczywiste, ale łatwe do zapomnienia.
  • Wyłącz jasność adaptacyjną. Po 30 minutach snu lub lepiej: odtwórz film.
  • Strumieniowe przesyłanie obrazu w obrazie (YouTube, Netflix, ...) Działa to nadal: 1. dekoder wideo, 2. ekran, 3. Wi-Fi (lub komórkowe, jeśli możesz sobie na to pozwolić). Jeśli nie możesz korzystać z sieci, wypróbuj Video Looper , żadne uprawnienia nie są wymagane. Istnieje również opcja „loop one” zakopana w opcjach odtwarzacza MX
  • Obciążenie GPU, jak na przykład https://jbouny.github.io/fft-ocean/ lub https://webglsamples.org/aquarium/aquarium.html Utrzymuje procesor graficzny tylko za pomocą przeglądarki internetowej; nie jest wymagana aplikacja.
  • Nawigacja GPS
  • Wentylator, aby uniknąć dławienia termicznego!

Niektóre aplikacje pokazują całkowity mózg baterii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.