Czy odinstalowanie aplikacji usług Google Play jest bezpieczne?


12

Używam Andriod 2.3.6 Gingerbread od ostatnich 3 lat. Przez ostatnie 2 miesiące aplikacja „Google Play Services” zajmuje zbyt dużo pamięci, teraz chcę ją odinstalować. Czy to jest bezpieczne? Czy wpływa to na inne aplikacje i / lub podstawową funkcjonalność telefonu?


2
Czas zaktualizować oprogramowanie
sonet

@Rafi dla niektórych (starych, ale wciąż bardzo dobrych) telefonów, nie jest to możliwe (przynajmniej bez
rootowania

Zamiast tego zrootuj telefon i odinstaluj wstępnie załadowane niechciane aplikacje.
Rajat Toshniwal

Rozumiem twój stan, stary. Przeszedłem to samo. W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego, jak go usunąć (chyba że kupimy inny telefon). Oszczędza dużo miejsca. I większość aplikacji działa dobrze. Jedynym problemem jest to, że nie można instalować nowych aplikacji ani aktualizować starych.
h8pathak,

Odpowiedzi:


9

Chociaż możesz go odinstalować, zostanie on automatycznie ponownie zainstalowany na Twoim urządzeniu, ponieważ jest rozszerzeniem ekosystemu Google Play, a Google automatycznie aktualizuje usługi Google Play na wszystkich obsługiwanych urządzeniach za pośrednictwem Sklepu Google Play, aby zapewnić spójność interfejsu API między urządzeniami i wersjami oraz w celu dostarczania poprawek i nowych funkcji w odpowiednim czasie.

Niektóre aplikacje mogą wymagać obecności i aktualności usług Google Play, aby działały poprawnie (lub wcale).


1
„Niektóre aplikacje mogą wymagać obecności usług Google Play” - np. Youtube
user11153

2
Dzięki tej aplikacji dostępnych jest wiele nowych interfejsów API Google. Bez niego wiele rzeczy się zepsuje.
Fred Thomsen,

9

Według Google

Usługi Google Play zapewniają łatwy dostęp do usług Google i są ściśle zintegrowane z systemem operacyjnym Android.

I z opisu w Sklepie Play

Usługi Google Play służą do aktualizacji aplikacji Google i aplikacji z Google Play. Ten komponent zapewnia podstawowe funkcje, takie jak uwierzytelnianie w usługach Google, zsynchronizowane kontakty, dostęp do wszystkich najnowszych ustawień prywatności użytkownika oraz usługi lokalizacyjne o niższej jakości i niższej mocy. Usługi Google Play również poprawiają komfort korzystania z aplikacji. Przyspiesza wyszukiwanie w trybie offline, zapewnia bardziej wciągające mapy i poprawia wrażenia z gry. Aplikacje mogą nie działać, jeśli odinstalujesz usługi Google Play

Nie polecam go usuwać.


Jak wyłączyć rosnący rozmiar „danych”?
Ankith p

1
Jeśli otworzysz informacje o aplikacji dla usług Google Play, możesz nacisnąć [Zarządzaj przestrzenią]. Pozwoli to wyczyścić niektóre dane do łatwiejszego do zarządzania rozmiaru
1990clb

Proszę wyjaśnić, gdzie wyłączyć LUB ograniczyć rosnący rozmiar?
Ankith p

1
Nie możesz wyłączyć ani ograniczyć rozmiaru, wyczyść go dopiero po zgromadzeniu.
1990clb

2

Cytat skopiowany bezpośrednio z opisu sklepu Play:

„Usługi Google Play służą do aktualizacji aplikacji Google i aplikacji z Google Play. Ten komponent zapewnia podstawowe funkcje, takie jak uwierzytelnianie w usługach Google, zsynchronizowane kontakty, dostęp do wszystkich najnowszych ustawień prywatności użytkownika oraz usługi lokalizacyjne o niższej jakości i niższej mocy. Usługi Google Play również poprawiają komfort korzystania z aplikacji. Przyspiesza wyszukiwanie w trybie offline, zapewnia bardziej wciągające mapy i poprawia wrażenia z gry. Aplikacje mogą nie działać, jeśli odinstalujesz usługi Google Play. ”

Zostawiłbym to.


2

Wszystkie obecne aplikacje Google są silnie powiązane z aplikacją usług Google Play. Odinstalowanie go wpłynie na wszystkie te aplikacje, a jeśli nie możesz trzymać się z dala od Google przez długi czas, nie polecam tego. Jak wspomniano w innych odpowiedziach, usługi Google Play są kręgosłupem wielu aplikacji znajdujących się obecnie w Sklepie Play. Wiele (mam na myśli WIELE!) Aplikacji jest od tego zależnych.

Zamiast ograniczać użyteczne dane, możesz od czasu do czasu spróbować wykonać kopię zapasową wszystkich danych w bezpiecznym miejscu i raz na jakiś czas wycierać / przywracać ustawienia fabryczne telefonu. To automatycznie wyczyści Twój telefon i na pewno pomoże na Android Gingerbread.


0

Odinstalowałem usługi Google Play z mojego Galaxy Ace z uruchomionym Gingerbread, z powodu braku miejsca w pamięci wewnętrznej i nie wydaje się, aby miało to jakiś wpływ na działanie telefonu. Nadal mogę instalować aplikacje, uzyskiwać dostęp do Gmaila itp. Nie synchronizuję żadnych danych z telefonu innych niż Gmail. Telefon działa teraz znacznie lepiej, dostępna jest o wiele więcej pamięci wewnętrznej i pamięci RAM. Telefon jest ustawiony tak, aby nie aktualizował / nie instalował aplikacji automatycznie i jak dotąd jest tak dobry.


0

Usunąłem to! Zaoszczędzono około 30 MB pamięci wewnętrznej, co ma duże znaczenie, ponieważ moje 5-letnie urządzenie ma po prostu 100 MB. Nie ma żadnych problemów, synchronizacja Gmaila działa i mogę nawet zaktualizować jedyną aplikację, z której korzystam, tj. Whatsapp. Już raz to zrobiłem, żadnych problemów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.