Jak mogę wyświetlić tylko jedną gwiazdkę w sklepie Google Play?


9

Uważam za dość irytujące, że nie ma łatwego sposobu sortowania recenzji aplikacji na Androida: - nie mogę również wyszukiwać określonych słów kluczowych, które mogą pojawić się w recenzji. - Nie mogę również zmienić kolejności sortowania, tzn. mogę sortować według oceny, ale jeśli chcę zobaczyć oceny 1-gwiazdkowe. Muszę przewijać całą drogę przez tysiące wyższych ocen.

Czuję się dość oszukany przez Google. Oczywiście jest oczywiste, co chcą zrobić - ukryć „złe” oceny przed użytkownikami. Ale tak na poważnie, nie jest zbyt przyjazny dla klienta :(

Czy są jakieś aplikacje lub witryny internetowe, które oferują szczegółowe opcje sortowania w sklepie Google Play?


2
Przybyłem tutaj, szukając odpowiedzi, ale wydaje się, że po prostu nie możesz. Chyba wszyscy jesteśmy jedną szczęśliwą rodziną w krainie bezpieczeństwa informacji. ;-)
Ktoś

Odpowiedzi:4

Nie, jeszcze nie....

Ograniczam swoją odpowiedź do odpowiedzi na pytanie, a nie do dalszej dyskusji na temat zalet i wad ocen, filtrów i sortowania.

Na razie nie ma możliwości filtrowania / sortowania „aplikacji na Androida” poza następującymi parametrami:

 1. Wyszukiwane hasło : co wpisujesz w polu wyszukiwania
 2. Cena :
  • Wszystko
  • Wolny
  • Płatny
 3. Ocena :
  • Wszystko
  • 4 gwiazdki +

To prosta odpowiedź - na razie!

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego odpowiedziałem „Nie - jeszcze” zamiast „Nie” - naprawdę? - naprawdę chcesz więcej szczegółów? Cóż, nie polecam, ale dla dociekliwych umysłów czytaj dalej ....


Jednak oczywiste jest, że jeśli wsparcie użytkowników jest wystarczające ORAZ jeśli deweloperzy wydają się, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na komfort korzystania z witryny, Google ułatwiło przejście do bardziej szczegółowego środowiska filtrowania / sortowania. Oto, co do tej pory wprowadzili ...

Posłużę się prostym przykładem: słowo „czat” w polu wyszukiwania i „Aplikacje Android” wybrane jako „Wyniki” (zamiast „Wszystkie wyniki”). Ten ostatni wybór wynika z faktu, że wprowadzili już różne parametry filtrów / sortowania dla różnych typów wyników (muzyka, książki itp.). Możesz otworzyć poniższy link zamiast dokonywać tych wyborów, a następnie grać z nim sam.

Jeśli wykonasz to wyszukiwanie i wybierzesz „ceny” i „oceny” zamiast „Wszystkie”, na pasku adresu przeglądarki pojawi się coś takiego:

https://play.google.com/store/search?q=chat&c=apps&price=0&rating=0&hl=en

Pamiętaj, że parametry mogą być w dowolnej kolejności. Usuń parametry i zobaczysz trzy, które nie są związane z tym:

 1. q: zapytanie wyszukiwania = czat, który wpisałem w polu wyszukiwania.
 2. hl: language = en, który jest preferowanym językiem mojej przeglądarki
 3. c: Kategoria wyników = aplikacje, co oznacza, że ​​wybrałem „Aplikacje na Androida”

Inne parametry są tutaj bardziej przydatne. Spróbuj zmienić je w pasku adresu, a strona zostanie odświeżona przy różnych ustawieniach:

 1. cena: filtr ceny = 0
  • 0 = wszystkie ceny
  • 1 = bezpłatny
  • 2 = płatne
  • Każda inna dodatnia (bez „+”) lub ujemna liczba całkowita jest równa 0
 2. ocena: filtr oceny = 0
  • 0 = wszystkie oceny
  • 1 = Oceny 4 gwiazdki lub więcej
  • Każda inna dodatnia (bez „+”) lub ujemna liczba całkowita jest równa 0

Więc dla każdego programisty HTML jest oczywiste, że wszystko, co muszą zrobić, aby zaspokoić twoje potrzeby, to dodać więcej opcji w menu rozwijanym Cena lub Oceny i użyć parametrów takich jak ceny zamiast „włącz” lub „wyłącz” jak parametr oceny. Mogą też dodawać inne listy rozwijane, takie jak „Obsługiwane reklamy” (lub nie) lub „Nowy” (z opcją wyboru czasu, przez jaki aplikacja była niedostępna) lub „Niedawno zaktualizowane” (z wyborem wieku) lub „Niedawno pobrane” (co pozwala nam aby odfiltrować aplikacje, które nie widziały światła dziennego przez jakiś czas) itp. W przypadku istniejących mogą to zmienić za pomocą takich przykładów:

 • Ceny: 0 = wszystkie, 1 = bezpłatne, 2 =
 • Oceny: 0 = Wszystkie, 1 = 5 gwiazdek 2 = 4+ gwiazdki, 3 = 2+ gwiazdki itp. I wprowadź szczegółowe informacje, takie jak 6 = 4 gwiazdki (dokładnie 4 gwiazdki), 7 = 3 gwiazdki ... i kończąc na swoim ulubionym: 9 = 1 gwiazdka i ta, o której nikt nie wspominał, która dotyczy wszystkich nowo wydanych aplikacji: 10 = „Jeszcze 0 gwiazdek”: D

Mój punkt? Devs CAN. Nie wymaga dużo pracy nad kodem. Nie powoduje to szczególnie zauważalnego dodatkowego obciążenia serwera ani czasu wyświetlania strony. I jestem pewien, że będą JEŻELI wystarczająca liczba użytkowników, takich jak Ty, poprosi ich wystarczająco dużo razy. Gdzie możemy to zrobić? Interesujące pytanie! Przepraszam - nie mogę tego znaleźć. Wrócę i opublikuję, jeśli to zrobię!

Jest trochę więcej informacji na temat ocen itp. Na różnych stronach pomocy i porad dla programistów Androida, ale tak naprawdę nie dotyczy to konkretnie.


Czy jest alternatywa? Tak. Inne strony z aplikacjami na Androida! Oto link, który wybrałem losowo z wyszukiwania 16 alternatyw dla Androida App Store dla tych, którzy nienawidzą Google Play . Tylko przykład. Nie opowiadam się za tym - jeszcze nie przeczytałem tego wszystkiego, ponieważ zbyt dużo zabawy sprawia mi znalezienie sposobu obejścia tego problemu z odpowiedzią „Tak”, dopóki Google Devs nie zejdą się razem! Niestety nie udało mi się, ale dzięki za pytanie, bo warto było spróbować :)

A jeśli naprawdę, naprawdę chciałeś to wszystko wiedzieć, dziękuję za czytanie w dół. Zdobyłeś Lollipopa, ponieważ zjadłeś już KitKat! ;)


0

Uważam za dość irytujące, że nie ma łatwego sposobu na sortowanie recenzji aplikacji na Androida

Jest tak, ponieważ takie uporządkowanie byłoby bezużyteczne, aby oddzielić śmietanę od uprawy. Zgodnie z tą logiką najlepiej ocenianą aplikacją jest aplikacja, która według jednej osoby ma 5 gwiazdek. Jak możesz się zgodzić, samo sortowanie według oceny jest niewystarczające.

Rozważ tę sytuację: programista może po prostu poprosić swojego przyjaciela, aby ocenił swoją gównianą aplikację 5 gwiazdek. Dopóki nikt inny tego nie oceni, okaże się to na szczycie „najlepszej listy”.

Aby zaoferować Ci alternatywę, istnieje strona o nazwie AppBrain, która ma własny mechanizm sortowania aplikacji w oparciu o system oceniania (od 0..100 punktów / wynik). Ponownie, tutaj również może być konieczne przewijanie wielu stron w celu uzyskania aplikacji o niższej punktacji (oceny 1-gwiazdkowe).

Oczywiście AppBrain i inne podobne miejsca chcą się wyświetlać i oferować wysokiej jakości aplikacje do wyszukiwania i instalowania przez użytkowników. Dlatego ich filtr wyszukiwania aplikacji zawsze uwzględnia kryteria, takie jak „Najwyżej oceniane” lub „Wszechczasowy popularny” itp.


6
Nie podążam za twoją logiką. Widzę aplikację z 5000 „tak błyszczący !!!!” recenzje i, powiedzmy, 50 recenzji z jedną gwiazdką. Jestem bardzo zainteresowany tym, co te 50 osób miało do powiedzenia. Być może są niezadowolonymi idiotami, ale może aplikacja ma poważną wadę, której większość raterów nie widziała lub nie widziała. Dokładnie tak się stało (ogromne zaniedbanie w zakresie bezpieczeństwa) w aplikacji z setkami tysięcy pozytywnych recenzji wczoraj. Gdybym był w stanie zobaczyć, co miały do ​​powiedzenia oceny 1500 jednogwiazdkowych, mógłbym zostać ostrzeżony. Dodałem własną ocenę z ostrzeżeniem, którego nikt nie będzie mógł przeczytać.
Ktoś

2
Zupełnie się nie zgadzam: nie twierdzę, że wszystkie 5 gwiazdek to gówna, a oceny 2 lub 1 gwiazdek to dobrze przemyślana krytyka, ale przynajmniej chcę być w stanie szybko dowiedzieć się, co przeżywają gwiazdy 1, i dlaczego oceniają go nisko, a następnie decydują o tym. Robię to, kiedy zamawiam rzeczy w Amazon: większość ma co najmniej 4 gwiazdki, ponieważ wielu klientów łatwo jest zaspokoić. Ale czytam również oceny negatywne i sam decyduję, czy krytykowane kwestie mnie dotyczą, czy nie. Jako klient nadal chcę mieć możliwość znalezienia tych ocen.
Erik

2
Brakuje Ci punktu OP. Nie sortują aplikacji na podstawie ocen, chcą zobaczyć recenzje o niskiej ocenie dla określonej aplikacji. Jest to niepraktyczne w Google Play, ponieważ możesz sortować recenzje tylko w kolejności malejącej; i jednocześnie wyświetlana jest tylko jedna lub dwie recenzje.
RCross
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.