Czy GPS wymaga wyraźnego widoku nieba, aby zablokować satelity?


12

Czytałem sprzeczne informacje na temat blokady sygnału GPS na forach programistów XDA .

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że muszą być na zewnątrz, aby uzyskać dostęp do satelitów, inni twierdzą, że mogliby zamknąć domową piwnicę.

Który to?


2
GPS działa najlepiej z wyraźnym widokiem nieba. Może odbijać trochę w budynek (jeśli jesteś w pobliżu okna), ale będzie niedokładny i zwykle nie zadziała.
Bryan Denny

Odpowiedzi:


15

GPS wykorzystuje częstotliwości radiowe od 1 do 2 GHz (sygnał L1 przy 1,57542 GHz i sygnał L2 przy 1,2276 GHz). Muszą one przejść, aby GPS działał, co nie jest tym samym, co widoczność.

Na przykład mój GPS (Garmin Etrex Legend HCx) zostaje naprawiony na najwyższym piętrze domu, pod dachem wykonanym z płytek, izolacji i płyt kartonowo-gipsowych. Nie naprawia się na niższych piętrach, gdzie jest za dużo betonu i stali między nimi.

BTW, miałem Motorola Defy przez jakiś czas, jeśli dobrze pamiętam, to również działało, ale miało znacznie mniejszą precyzję, czasami było to setki metrów dalej.


9

Tak, GPS potrzebuje wyraźnego widoku nieba.

Nie oznacza to jednak, że rzeczywiste implementacje GPS muszą polegać tylko na sygnale GPS, aby uzyskać swoją lokalizację. Większość rzeczywistych implementacji GPS (w tym Androida) buforuje ostatnią znaną lokalizację i wykorzystuje pozycjonowanie Wi-Fi / komórkowe, aby uzyskać informacje o pozycji, nawet jeśli w ogóle nie ma sygnałów GPS.


0

Myślę, że może to zależeć od układu GPS / oprogramowania w urządzeniu. Rzadko zdarzało mi się dostać zamek, jeśli niebo było wypełnione chmurami, a kiedy jestem w mieście z drapaczami chmur, moja lokalizacja przeskakuje wszędzie. Ale mam Samsung Galaxy S (Vibrant), a nawet Samsung przyznał, że były pewne problemy z chipem / oprogramowaniem na urządzeniach Galaxy S.

Nawet w pogodny dzień uzyskanie blokady GPS może zająć do 3 minut, a to było po zrootowaniu i poprawieniu ustawień GPS, wcześniej zajęłoby to 5-10, a czasami nawet nie dostałem blokady .


co zmodyfikowałeś, aby mieć lepsze czasy?
LanceBaynes

1
istniały ustawienia dla innego hosta i cokolwiek innego robił niestandardowy ROM, którego używałem (Bionix).
Ryan Conrad
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.