Jak uzyskać datę i godzinę instalacji aplikacji?


Odpowiedzi:


12

Istnieje kilka aplikacji, ale lubię korzystać z App Detective .

Jest to łatwe, zwięzłe i pełne szczegółów. To pokaże czas instalacji i wiele więcej.

zrzut ekranu


Dzięki @Andrew za edycję zdjęcia, z jakiegoś powodu wcześniej przesłano niewłaściwy zrzut ekranu podczas publikowania
HasH_BrowN

stackoverflow.com/questions/7470314/... . stackoverflow.com/questions/11246326/… . stackoverflow.com/questions/10888768/... . Są one dodawane do komentarzy, ponieważ w ten sposób odpowiedź byłaby nie na temat zgodnie z zakresem Androida Entuzjasta. Zamieściłem te linki, ponieważ są one odpowiednie i przydatne, ale nie dla użytkownika końcowego.
HasH_BrowN

Dzięki. Detektyw z aplikacji jest najlepszy. Był w stanie określić datę instalacji wszystkich aplikacji, nawet aplikacji zainstalowanych przed instalacją aplikacji detektywistycznych

3

Po zainstalowaniu każdej aplikacji otrzymasz pakiet Package_Added. Możesz zapisać tę datę i godzinę po otrzymaniu transmisji i zapisać ją lokalnie i odzyskać. Mam nadzieję że to pomoże.


2
Myślę, że będą tam jakieś pliki dziennika ... prawda?
BusyTraveller

1
Nigdy nie spotkałem żadnego interfejsu API, aby uzyskać dostęp do tych informacji. Opublikowałem rozwiązanie jako jedno z prawdopodobnych rozwiązań.
Saurav,

Jakiej metody używasz do uzyskania Package_Addedtransmisji? Jakie kroki są podejmowane? ...... w ten sposób każdy, kto to przeczyta, będzie mógł śledzić i powielać wyniki. Dzięki
HasH_BrowN

1
Możesz dodać zamiar odbiornika: „android.intent.action.PACKAGE_ADDED” w pliku manifestu i napisać odbiornik emisji dla tego odbiornika. Złap akcję „Intent.ACTION_PACKAGE_ADDED” ij odbiornik i pobierz nazwę zainstalowanej aplikacji przez: intent.getData (). Zapisz to jako ciąg w bazie danych, a także pobierz datę i zapisz. W ten sposób możesz uzyskać nazwę i datę zainstalowania aplikacji. Mam również link do pokazania, jak utworzyć transmisję w tym celu w moim github: github.com/kodered/Application-Monitor
Saurav

2

Dziennik zmian Droid to aplikacja, która łapie transmisję Package_Added i rejestruje wszystkie instalacje i aktualizacje pakietów. Działa to tylko w przypadku aplikacji dodanych / zaktualizowanych po zainstalowaniu.

Możesz także spojrzeć na czasy tworzenia katalogów w ... / sdcard0 / Android / data - chociaż nie wszystkie aplikacje wydają się tam tworzyć katalog i nie jestem pewien, czy zrobiono to w czasie instalacji, czy przy pierwszym uruchomieniu, itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.