Samsung (Galaxy S4) nie wyświetla okna dialogowego Autoryzuj debugowanie USB


18

Staram się postępować zgodnie z instrukcjami tutaj , ale mój telefon nigdy nie wyświetla opcji „Autoryzuj debugowanie USB”.

Po stronie komputera adb devicespokazuje, że komputer widzi to urządzenie, ale jest ono oznaczone jako „offline” i nie mogę adb shellz nim rozmawiać.

Co więcej, jeśli odłączę urządzenie, w adb devicesogóle go nie wyświetli, więc zakładam, że serwer adb widzi telefon i po prostu nie może z nim rozmawiać.

Jak zmusić telefon do wyświetlania komunikatu „Zezwalaj na debugowanie USB”?

Próbowałem już zrestartować oba urządzenia oraz wyłączyć i włączyć debugowanie USB w telefonie.


1
@Firelord, Tak, próbowałem trzech maszyn, ale wszystkie były Linuksem. Nie wypróbowałem systemu Windows ani Mac.
merlin2011

Być może masz wadliwy kabel lub kabel, który nie jest kablem danych.
Huey,

Odpowiedzi:


20

Zdarzyło mi się to wiele razy na wielu urządzeniach z Androidem. Rozwiązany za każdym razem poprzez przełączenie urządzenia w tryb przesyłania zdjęć (PTP).

ADB nie będzie dla mnie działać, gdy moje urządzenie jest w trybie MTP lub w innym trybie.


Należy zaakceptować odpowiedź. Ten sam problem miałem z Nexusem 6P, który mogłem debugować bez problemów na Win10, ale na Ubuntu 18 nie wyskakowało okno dialogowe „Zezwalaj na debugowanie USB”. Znalazłem tę odpowiedź, wypróbowałem ją i wypracowałem jak urok.
Sinisa,

Dla mnie wybrano MTP. Przełączono na PTP i działało. Dziękuję Ci.
Pixel

Moje urządzenie pojawia się tylko w przypadku usuwania debugowania w Chrome tylko po wybraniu opcji „Zainstaluj sterownik”, ale znika w przypadku MTP lub PTP. Nadal nie poprosi o autoryzację.
Aaron Cicali

Mój Nexus 5x jakoś przeszedł w tryb „ładowania” po zaakceptowaniu debugowania USB. Powrót do MTP naprawił to dla mnie.
frodo2975,

To powinna być zaakceptowana odpowiedź. Ten problem nadal występuje w 2019 roku na Oneplus 6 / Android 9, a jedynym rozwiązaniem było rozwiązanie.
aoeu

9

Mój SAMSUNG Galaxy S4 czasami przeszkadza mi również irytujący komunikat o stanie offline. Zawsze naprawiam to, wypróbowując poniższe opcje:

 • Spróbuj odwołać autoryzację debugowania USB w Developer Optionsmenu.
 • Spróbuj użyć adb kill-serveri adb usbpoleceń.
 • Spróbuj ponownie zainstalować urządzenie, jeśli żadne z powyższych nie działa.
 • Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie .
 • Skręć USB Debugging OFF i ON ponownie.
 • Spróbuj ponownie WYŁĄCZYĆ i WŁĄCZYĆ opcje programisty .

mam nadzieję, że to leci.


Właśnie zapewniałem ogólne rozwiązania dla innych, ale ich nie wypróbowałem :)
Sdghasemi,

4
Pomysł 2 ( kill-serverwtedy usb) działał dla mnie na moim S6, kiedy nic innego nie działałoby! Dziękuję Ci!
Jon

BTW, miałem również telefon w trybie PTP (z powodu odpowiedzi Chucka poniżej), a nie MTP. Nie jestem pewien, czy jest to powiązane, ale jeśli żadna z tych opcji nie działa w MTP, spróbuj przełączyć ją na PTP i spróbuj ponownie.
Jon

Używanie „adb usb” jest czymś nowym, czego nigdy nie zrobiłem, kiedy dostałem ten problem: D Dziękuję, tym razem zadziałało;)
Angusiasty

adb kill-servera potem sudo adb start-serverpokazał mi to.
Pieter,

7

Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek rozwiązałeś ten problem, ale natknąłem się na ten problem i wypróbowałem wiele różnych procedur, z których każda mogła pomóc innym, ale to jest 2016 i podsumowanie może pomóc.

Zupełnie nowy telefon zakupiony w 2016 roku nie działał, gdy zainstalowałem Android Studio w systemie Linux. Telefon zakupiony w 2015 roku działał bez problemu. Nowy telefon nie działał z dokładnie taką samą konfiguracją.

Kiedy mam otwarte Android Studio, menedżer AVD nie pokazał nowego telefonu, ale pokazał stary. Stary telefon po podłączeniu do wtyczki USB rzucił okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie odcisku palca klucza RSA, ale nowy telefon nie wyświetlał tego samego okna dialogowego po podłączeniu.

Znalazłem wskazówkę na /programming/18011685/cant-connect-nexus-4-to-adb-unauthorized i wypróbowałem to i zadziałało dla mnie.

Usunąłem dwa pliki adbkey i adbkey.pub z ~ / .android. Najwyraźniej android-studio to wykrywa i natychmiast tworzy klucze. Gdy tylko to nastąpi, nowy telefon otworzył okno dialogowe i zaczął działać. Widzę telefon w menu AVD Android-Studio i uruchamiam aplikacje.

adb wersja 1.0.31, ALE, jeśli spróbuję uruchomić „urządzenia adb” w wierszu poleceń, Android-Studio przestanie pokazywać ten telefon w menu AVD.

Nadal nie widzę telefonu (ale to mi nie przeszkadza, ponieważ widzę telefon z menu AVD). Narzędzie wiersza polecenia adb pokazywało tylko działający emulator, ale nie telefon podłączony w trybie debugowania, który był widoczny w menu AVD, aż do uruchomienia polecenia.

$ adb devices
adb server is out of date. killing...
* daemon started successfully *
List of devices attached 
emulator-5554  device

W tym momencie ponowne podłączenie telefonu nie pomaga. Menu AVD pokazało tylko emulator, który wciąż działał na moim komputerze.

Musisz uruchomić „adb kill-server”. Gdy to zrobisz, a jeśli otworzysz menu AVD, Android Studio zainicjuje własny ADB, a telefon pojawi się w menu AVD.

adb wersja 1.0.31 Android Studio 2.1

Podsumowując: dwie rzeczy.

 1. Usuń adbkey i adbkey.pub z ~ / .android, gdy Android Studio jest otwarty.
 2. Nie uruchamiaj narzędzia wiersza polecenia adb. Bałagan z instancją serwera uruchomioną przez Android Studio. Instancja serwera z wiersza polecenia działa na niektórych telefonach, ale nie na wszystkich. Android Studio działa ze wszystkimi posiadanymi telefonami.

Wszystko powyższe jest oczywiście po upewnieniu się, że:

 • naciskasz „numer kompilacji” 7 razy i włączasz tryb debugowania USB ...
 • próbował wiele razy „odwoływać uprawnienia do debugowania”
 • kilkakrotnie próbował ponownie uruchomić telefon
 • włącz / wyłącz / włącz tryb debugowania USB,

Wszystkie powyższe kroki wyglądały jak rzeczy voodoo do wypróbowania, ale zasadniczo nie działały, z wyjątkiem tych wymienionych powyżej.

(Aktualizacja: dodanie tego wiersza, który pierwotnie był komentarzem, ale należy do odpowiedzi).

Musiałem także dodać identyfikator dostawcy nowego telefonu do pliku /etc/udev/rules.d/51-android.rules, aby pomóc zidentyfikować nowy telefon i ustawić uprawnienia.


usunięcie ~ / .android całkowicie działało dla mnie
Tek

3

Właśnie mi się to przydarzyło. Debugowanie działało dobrze w biurze, ale zepsute w domu.

Okazało się, że to mój kabel USB. Za każdym razem, gdy go podłączam, ładuje się, ale nigdy nie otrzymałem monitu Zezwalaj na debugowanie USB.

Próbowałem drugiego kabla, to samo.

Trzeci kabel był urokiem, działał dobrze z lepszym kablem.


1

Wymagałem ustawienia „Domyślnej konfiguracji USB” na „MIDI”

Windows 10, aktualny od 24 czerwca 2019 r. Samsung Galaxy S8 plus.

Po 6 miesiącach próbowania losowych rzeczy i sfrustrowania wymyśliłem to dzisiaj!

Oczywiście zrobiłem oczywiście niezbędne kroki:

za. W telefonie włącz debugowanie USB za pomocą Opcje programisty: /programming/18103117/how-to-enable-usb-debugging-in-android

b. Na komputerze zainstaluj odpowiedni „sterownik USB OEM” producenta telefonu: https://developer.android.com/studio/run/oem-usb.html#Drivers

Zrobiłem to dawno temu, ale dopiero niedawno udało mi się poprawnie uzyskać następujące dwie rzeczy:

1. Ważne, aby wybrać odpowiedni kabel USB

Kabel może doskonale działać do ładowania telefonu z laptopa, ale nie działa do przesyłania danych (ponieważ do tych celów używane są różne styki). Aby w prosty sposób sprawdzić, czy masz odpowiedni kabel, ustaw „Domyślną konfigurację USB” telefonu w Ustawieniach programisty na „Przesyłanie plików”.

Powinieneś być w stanie zobaczyć swój telefon i jego zawartość w Eksploratorze plików Windows.

2. Ustaw „Domyślną konfigurację USB” telefonu na „MIDI”

W ciągu ostatnich kilku miesięcy irytacji nigdy tego nie próbowałem. Dlaczego, do diabła, miałoby to rację ?! Dzisiaj przez przypadek spróbowałem. Mam komunikat „Zezwolić na debugowanie USB?” monit zamiast „Zezwolić na dostęp do danych telefonu?” które otrzymujemy, łącząc się z innymi konfiguracjami USB.

Na panelu „Urządzenia zdalne” Chrome Dev Tools w ciągu 1 lub 2 sekund pojawi się telefon. Brawo!

Jest to powtarzalne, tzn. Gdy utrzymujesz połączenie komputera i telefonu i przesuwasz ustawienia „Domyślna konfiguracja USB”, telefon pojawia się i znika z urządzeń zdalnych Chrome Dev Tools w ciągu sekundy lub dwóch. Pojawia się tylko, gdy telefon jest ustawiony na „MIDI”.

Na panelu „Urządzenia zdalne” Chrome Dev Tools w ciągu 1 lub 2 sekund pojawi się telefon. Brawo!

[edytuj] 3. Może być konieczne ustawienie go z dala od MIDI, a następnie z powrotem do MIDI

Przekonałem się kilka razy, że przestaje działać w niewytłumaczalny sposób, ale można to naprawić, przechodząc do Opcji programisty, ustawiając coś innego niż MIDI, czekając na dźwięk „pling plong” z komputera z systemem Windows, a następnie ustawiając go z powrotem na MIDI .


1

Jeśli wyświetla się komunikat „Nieautoryzowane”, ale w telefonie nie wyświetla się monit RSA, wykonaj następujące czynności.

Linux

which adb

Windows

where adb

Zidentyfikuj wszystkie zduplikowane wpisy na ścieżce. Usuń duplikaty.

Teraz zrób

adb kill-server 
adb start-server

0

Musiałem usunąć adbkey z / data / misc / adb na telefonie, a potem

W typie powłoki adb> adb kill-server W typie powłoki adb> adb start-server

Teraz podłączenie kabla USB przywróciło opcje. Z jakiegoś dziwnego powodu cofnąłem autoryzację i spędziłem godziny, aby ją odzyskać.

Dzięki..


0

Miałem ten sam problem i okazało się, że przyczyną problemu był ustawiony tryb USB do przesyłania plików zamiast ładowania. Gdy tylko przełączyłem go w tryb ładowania, naprawiłem problem i zostałem poproszony o debugowanie.


0

Mój problem polegał na tym, że na moim komputerze nie zainstalowałem ADB (Android Debug Bridge).

Postępowałem zgodnie z instrukcjami tutaj i faktycznie pobrałem go tutaj . Po zainstalowaniu ADB na komputerze uruchomiłem polecenia: adb kill-servera potem adb start-server.

Po wykonaniu tego wszystkiego mój root w końcu zadziałał! Nie jestem pewien, czy adbkroki są konieczne, ale wykonałem je. Potem, kiedy ponownie podłączyłem telefon, pojawiło się okno dialogowe z prośbą o przyznanie uprawnień do mojego komputera i mogłem rootować.


0

Ta odpowiedź jest dla każdego, kto obecnie zmaga się z tym strasznie irytującym problemem (2019+)

Oto kilka ogólnych rzeczy do wypróbowania:

 • Uruchom ponownie urządzenie (wiem, ale wypróbuj je)
 • Włącz debugowanie USB za pomocą opcji programisty - Jak włączyć opcje debugowania USB na urządzeniu z Androidem
 • Nie graj z ADB, dopóki nie jest to konieczne, ponieważ słyszałem, że może przynieść więcej złego niż dobrego, jeśli nie czujesz się całkowicie komfortowo z narzędziem

Jeśli próbowałeś / -aś się przez około 5 godzin z powyższymi technikami, możesz znaleźć drogę do niestandardowego rozwiązania, które mi pomogło. Lub możesz spojrzeć na pytanie, które zadałem bezpośrednio.

Wygląda na to, że profil komputera (być może odcisk klucza RSA) został automatycznie rozpoznany przez urządzenie z Androidem, więc nie prosił o żadne uprawnienia. Stamtąd nadal próbuję to zrozumieć. Ale w zasadzie, jak tylko zresetuję (przywrócenie ustawień fabrycznych) mojego komputera, zaczął ponownie monitować mnie o autoryzację. Jestem pewien, że reset fabryczny był na skraju opcji, ale ostatecznie zadziałał.


0

Oto, co zadziałało dla mnie:

 1. Usuń adbkeyi adbkey.pubpliki z ~/.androidfolderu
 2. biegać adb kill-server
 3. biegać adb usb

0

Nie zapomnij zainstalować, adbaby to działało.

W przypadku Debiana / Ubuntu jest to tak proste, jak:

sudo apt install adb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.