Jak pominąć aktualizację systemu Android i zatrzymać powiadomienia?


25

Dostaję wiadomość

Android 5.0.1 System Update Available

ale nie ma opcji pominięcia aktualizacji.

Z frustracją klikam „pobierz”. Po pobraniu nie jest lepiej. Nadal dostaję

System update downloaded

bez opcji uniknięcia aktualizacji.

Jak w tej chwili zasygnalizować, że jestem całkowicie zadowolony z KitKat 4.4.4? Używam telefonu do programowania i chcę mieć pewność, że moje narzędzia programistyczne są gotowe przed aktualizacją. W międzyczasie chcę też zatrzymać ciągłe nękanie poprzez powiadomienia. czy to możliwe? Używam Nexusa 5, a telefon nie jest zrootowany (wolę, żeby tak pozostało).


Jako wyskakujące okienko lub coś w pasku powiadomień? Co się stanie, gdy przejdziesz do ustawień> aplikacje> środowisko usług gogli i wyłączysz powiadomienia?
LivedWithOtters

@LivedWithOtters Twoja sugestia rzeczywiście zatrzymała powiadomienia na krótko, ale wkrótce ponownie zaczęły się pojawiać (mimo że powiadomienia pozostają wyłączone dla gsf). Powiadomienie jest stale widoczne na pasku powiadomień, a także stale widoczne na ekranie powiadomień (ekran podwójnego przesunięcia w dół).
Calaf

@LivedWithOtters byłeś w dobrym kierunku, ale zamiast tego było to Usługi, a nie framework.
HasH_BrowN

Odpowiedzi:


25

Właśnie rozmawiałem bezpośrednio z Google. Nexus 5 w ustawieniach aplikacje mają coś, co nazywa się usługami Google Play. Nie sklep. Jeśli usuniesz zaznaczenie pola powiadomień w usługach Google Play i ponownie uruchomisz telefon, powiadomienie o aktualizacjach systemu Android zatrzyma się na pasku powiadomień. Działa jak urok!


Popraw mnie, jeśli się mylę, ale wygląda na to, że musisz to zrobić.
Steven Smith

Po aktualizacji do Lollipop 5.1.1 pole wyboru powiadomień jest ponownie sprawdzane. Na szczęście wciąż tam jest i nie pozwala na aktualizację nowych trwających wiadomości do wersji 6.0.
Calaf,

2
Działa dobrze na moim Nexusie 7 2012. Nie zrootowany.
pelms

1
@stevensmith absolutnie NIE. Jest to opcja dostępna we wszystkich aplikacjach, które mają powiadomienia.
HasH_BrowN

7
Możesz nacisnąć długo powiadomienie o aktualizacji , a następnie kliknąć ikonę „i”, aby przejść do tego samego miejsca, aby się przełączyć block all. (Nie wymaga
rootowania

7

Jeśli zdarzy Ci się być zrootowany, powinieneś być w stanie zainstalować usługi Disable Services i znaleźć w SystemUpdateServicesekcji Usługi Google Play wyłączyć Google Services Framework .


2
Przenieśli usługę pod „Usługi Google Play”. Przynajmniej tak jest w przypadku Androida 6.
McTrafik

@McTrafik ma rację. Na Androidzie 6 przejdź do Wyłącz usługi → Usługi Google Play → wyłącz SystemUpdateService(i ewentualnie SystemUpdateGcmTaskServiceteż).
Mathias Bynens

Zaktualizowano @MathiasBynens :)
Tristan Wiley

2

Zrozumiałem: D: D

Jeśli otrzymasz powiadomienie i nie pobrałeś jeszcze aktualizacji. Po prostu naciśnij powiadomienie na pasku powiadomień i przytrzymaj przez 10 sekund. Dadzą ci dwie opcje. Kliknij przycisk Ustawienia. W Ustawieniach wybierz „Wyłącz aktualizację powiadomień” :)


2

Musisz wyczyścić dane do pobrania aplikacji (DMClient)

  1. otwarty pasek powiadomień systemowych
  2. przytrzymaj pasek pobierania systemu, aż pojawi się informacja o aplikacji
  3. dotknij Informacje o aplikacji, aby przejść do informacji o aplikacji DMClient
  4. dotknij przycisku wyczyść dane w obszarze Pamięć
  5. następnie dotknij OK w celu usunięcia pytania o dane aplikacji

0

Wyłączenie automatycznych aktualizacji w Google Store nie zatrzymało aktualizacji telefonu nawet po zresetowaniu. Naciskałem aplikację aktualizującą, aż pojawił się menedżer pobierania, a następnie ją wyłączyłem. Wydaje się, że przestał.


To brzmi jak pomocna sugestia, ale nie do końca podążam. Czy masz na myśli długie naciśnięcie powiadomienia, aby uzyskać informacje o aplikacji, a następnie stamtąd wyłączyłeś menedżera pobierania? Jeśli możesz edytować swoje pytanie i wyjaśnić je nieco bardziej, będzie to bardziej pomocne.
Dan Hulme

0

Znalazłem go w Nexus Grand Prime: Ustawienia - Informacje o urządzeniu (u dołu) - Aktualizacja oprogramowania (u góry) - Ustaw „sprawdzaj dostępność aktualizacji” (Automatyczna aktualizacja) na Wyłączone.

Aktualizacja wymagała 530 MB wolnego miejsca! Jak cholera, ta przestrzeń jest zarezerwowana do nagrywania gier :).


0

Na moim urządzeniu LYF Flame 2 w Indiach wypróbowałem odpowiedź Krystalblue i mogłem ograniczyć aktualizację oprogramowania tylko do „cotygodniowego”, „tylko bezprzewodowego” i wyłączyć „Zezwalaj na automatyczną aktualizację przez WiFi ...”.
Mam nadzieję, że to działa!


0

Znaleziono opcję wyłączenia automatycznych aktualizacji w menu programisty w systemie Android 7. (kliknij wiele razy na numer kompilacji w telefonie, aby włączyć to menu)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.