Kto pierwszy ukuł termin Sztuczna Inteligencja?


10

Kto pierwszy ukuł termin Sztuczna Inteligencja? Czy jest opublikowany artykuł badawczy, który użył tego terminu po raz pierwszy?

Odpowiedzi:


12

John McCarthy (1927 - 2011) był amerykańskim informatykiem. Jako pionier podstaw badań nad sztuczną inteligencją ukuł termin „sztuczna inteligencja” . Był jednym z twórców (oryginalnego) języka programowania Lisp, który był dość zaangażowany we wczesne badania nad AI w latach 60. i 70. XX wieku.

Ukuł ten termin w 1955 r. I zorganizował pierwszą konferencję sztucznej inteligencji w 1956 r., Pracując jako nauczyciel matematyki w Dartmouth. Założył laboratoria AI w MIT i Stanford.

Jest odpowiedzialny za opracowanie kilku innych ważnych koncepcji we współczesnej informatyce głównego nurtu. Mianowicie opracował zbieranie śmieci (używane przez interpretera Lisp) i zaprojektował pierwsze systemy współdzielenia czasu .

Na marginesie, McCarthy przewidział, że stworzenie prawdziwie inteligentnej maszyny wymagałoby 1,8 Einsteina i jednej dziesiątej zasobów Projektu Manhattan


0

Uczenie maszynowe rozpoczęło się na początku XX wieku, hiszpański wynalazca Torres y Quevedo stworzył uczenie maszynowe po wynalezieniu komputerów cyfrowych. Wypełnianie uczenia maszynowego to w zasadzie komputerowy proces uczenia się na podstawie danych (nauka na podstawie danych). Bez danych komputery nie będą mogły się niczego nauczyć. Dlatego jeśli chcemy nauczyć się uczenia maszynowego, na pewno będziemy nadal wchodzić w interakcje z danymi. Cała wiedza z zakresu uczenia maszynowego na pewno będzie obejmować dane. Dane mogą być takie same, ale algorytmy i podejścia są różne, aby uzyskać optymalne wyniki. 1952, Arthur Samuel stworzył program, grę w warcaby, na komputerze IBM. Program może nauczyć się ruchów, aby wygrać warcaby i zapisać ruch w pamięci. od tego czasu. uczenie maszynowe jest coraz bardziej popularne

możesz przeczytać: https://www.doc.ic.ac.uk/~jce317/history-machine-learning.html https://www.dataversity.net/a-brief-history-of-machine-learning/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.