Kiedy rozpoczęły się badania nad sztuczną inteligencją?


10

Kiedy zaczęły się badania nad sztuczną inteligencją? Czy nazywało się to wtedy Sztuczną Inteligencją, czy też była inna nazwa?

Odpowiedzi:


8

Najwcześniejsze badania nad myślącymi maszynami były zainspirowane połączeniem pomysłów, które stały się powszechne pod koniec lat 30., 40. i na początku 50. (np. Logika formalna , automaty, roboty ). Chociaż test Turinga został zaproponowany w latach 50. XX wieku przez Alana Turinga , prace zakończyły się w latach 40. XX wieku, kiedy wynaleziono programowalne komputery cyfrowe, abstrakcyjną esencję matematycznego rozumowania. Pomysły te zostały zainspirowane garstką naukowców z różnych dziedzin, którzy zaczęli poważnie rozważać możliwość budowy elektronicznego mózgu. Dziedzina badań nad sztuczną inteligencją została założona jako dyscyplina naukowa w 1956 roku.

Jednak koncepcja sztucznych istot nie jest nowa i jest tak stara jak greckie mity Hefajstosa i Pigmaliona, które obejmowały ideę inteligentnych robotów (takich jak Talos ) i sztucznych istot (takich jak Galatea i Pandora ).

Więcej informacji można znaleźć w następujących artykułach w Wikipedii:


„Dziedzina badań nad sztuczną inteligencją została założona jako dyscyplina akademicka w 1956 roku”. Myślę, że powinieneś przynajmniej argumentować to stwierdzenie. Dlaczego w 1956 roku? Co się stało w tym roku? Znam odpowiedź, ale czytelnicy twojego pytania mogą nie wiedzieć, więc sugeruję edycję tej odpowiedzi, aby dodać ten szczegół.
nbro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.