Jak wymyślić nowe miejsca pracy zastąpione przez AI?


16

Ogólnie, jakie są możliwości ponownego opracowania opisów zadań, które można zastąpić zautomatyzowanym rozwiązaniem AI? Moje początkowe pomysły obejmują:

  • Monitorowanie sztucznej inteligencji i oznaczanie jej nieprawidłowych działań.
  • Możliwe, że przejmie kontrolę w bardzo trudnych scenariuszach.
  • Tworzenie / gromadzenie większej ilości danych szkoleniowych / testowych w celu poprawy dokładności sztucznej inteligencji.

2
Świetne pytanie i witamy w AI! Zgodnie z twoim trzecim pomysłem, chociaż uczenie maszynowe wspomagane przez człowieka nie jest obecnie gorącym polem, rozumiem, że jest to dość cenne i produktywne podejście. Bardzo podoba mi się to pytanie, ponieważ dotyczy ono językoznawstwa (semantyki) i na pewno będę się nad nim zastanawiać i spróbuję wygenerować jakieś znaczące terminy.
DukeZhou

To pytanie nie przypisuje pomysłowości, inicjatywy, kreatywności i ambicji ludzi. Podczas gdy zawsze będzie część populacji, która nie poradzi sobie sama, przeważająca większość ludzi, przynajmniej w społeczeństwach zachodnich, jest w stanie dostosować się do nowych wyzwań i po prostu znajdzie karierę w dziedzinach, które nie były wcześniej zastąpiony przez AI. Wiele z tych karier prawdopodobnie jeszcze nie zostało wymyślonych. Nawet jeśli skazańcy mają rację, zawsze istnieje opcja nakazania wyczerpujących 2 godzin Jetsona zamiast 8 godzin pracy.
Dunk

@Dunk Myślę, że to przesada / błędna interpretacja pytania. Nie dlatego, że nie wierzę w ciekawość, kreatywność i ambicje ludzi. Przeciwnie, mam optymistyczne spojrzenie na przyszłość w zakresie interakcji człowiek-maszyna, biorąc pod uwagę, jak dobrze społeczeństwa przetrwały poprzednie rewolucje przemysłowe. Mam nadzieję, że to pytanie przyspieszy proces myślowy tworzenia nowych opisów stanowisk pracy.
tuomastik

Odpowiedzi:


11

Z technologią AI na obecnym etapie (lub przynajmniej rozsądnie blisko tego etapu), zaproponowane przez ciebie zadania mogą równie dobrze być otworami stworzonymi przez automatyzację AI. Jednak wystarczająco zaawansowana technologia sztucznej inteligencji - taka, która może funkcjonować jako ogólny zamiennik siły roboczej - sprawi, że nawet te prace staną się przestarzałe. Wynika to z faktu, że taka AI byłaby w stanie się poprawić, w wyniku czego przewyższyłaby inteligencję na poziomie ludzkim - co oznacza, że ​​podjąłaby działania, których niekoniecznie bylibyśmy w stanie zrozumieć lub uzasadnić.

Wszystko to zakłada, że ​​inteligencja ludzi nie stanowi jakiejś górnej granicy możliwości inteligencji w ogóle. O ile mi wiadomo, nie ma powodu, aby sądzić, że reprezentujemy taką górną granicę.

Podsumowując ... czy takie miejsca pracy będą istnieć?

Sztuczna inteligencja podludzi: jasne. Sztuczna inteligencja poza człowiekiem: nie ma powodu, aby sądzić, że będą one konieczne, ponieważ sztuczna inteligencja może zrobić to sama.


1
Dzięki. Twoja odpowiedź jest ważna, ponieważ nie zdefiniowałem rodzaju AI w moim pytaniu. Nie miałem na myśli ogólnej sztucznej inteligencji, ponieważ niekoniecznie potrzebowałaby pomocy ludzi, jak powiedziałeś. Jestem bardziej zainteresowany rozwiązaniami, które dotyczą AI, która jest większa lub równa słabej AI, ale mniejszej niż ogólna AI.
tuomastik

4

+1 do wcześniej wymienionych opisów stanowisk

Nadzorcy produkcji AI - Ludzie, którzy będą dowodzić AI do budowy i kontrolowania kopalni i fabryk. To jak gra strategiczna, ale w prawdziwym świecie

Objaśnienie: AI nawet z intelektem pszczoły i umiejętnością rozumienia / wykonywania poleceń w połączeniu z odpowiednimi technologiami wystarczą do stworzenia robotów, które będą mogły budować kopalnie i fabryki, aby budować nowe roboty lub rzeczy. Niemniej jednak może to nie wystarczyć do zbudowania wydajnej produkcji. Dlatego nadzorca każdej produkcji będzie ją dowodził w celu ustanowienia lub utrzymania produkcji na niezbędnym poziomie

Może stać się przestarzały przez osiągnięcie wystarczająco wysokiego poziomu AI, aby zastąpić nadzorców. Jednak nawet jeśli sztuczna inteligencja stanie się mądrzejsza od ludzi, nie gwarantuje to, że zrozumie ludzi lepiej niż nadzorca. Dlatego nawet w tym przypadku nie jest dobrym pomysłem pozostawienie AI bez kontroli ludzi


4
  1. Strażnicy AI - Ich zadaniem będzie dopilnowanie, aby (AI) przypadkowo nie zostali naszymi władcami. :)

  2. Podatek AI - aby zastąpione miejsca pracy były opodatkowane według stawki 30 procent, aby zrekompensować koszty utrzymania ludzi na kartach żywnościowych.

  3. AI Traders - Miejsce do sprzedaży botów / robotów AI

Aktualizacja: Myślałem, że wyjaśnię # 2. Nie myślałem o oddaniu człowieka do pracy związanej z poborem podatków i pracy dla rządu. Moja propozycja polegała na dodaniu podatków dla każdego robota, który zastępuje pracownika. Na ten tok myślenia wpłynęły zalecenie Billa Gatesa dotyczące dodawania podatków od robotów oraz artykuł na temat powszechnego dochodu podstawowego ( https://futurism.com/images/universal-basic-income-answer-automation/ )

Jeśli gorączka złota dla AI powoduje, że wielu z nas traci pracę (co jest całkiem możliwe), powinniśmy znaleźć sposób na zminimalizowanie jej wpływu na społeczeństwo. Jednym ze sposobów byłoby opodatkowanie każdego robota rozsądną kwotą (nie przekraczającą kosztów pracy ludzkiej), aby mógł on udać się do superfunduszu na rzecz powszechnego dochodu podstawowego. Z tego funduszu można zapewnić każdemu w tej społeczności wynagrodzenie podstawowe, aby zapobiec głodowi, bezdomności i innym problemom związanym z ubóstwem. Moim skromnym zdaniem bardzo trudno będzie go wdrożyć. Niektóre kraje i miasta testują to obecnie jako dowód koncepcji. Zobaczymy, jak to się ułoży.


1
Dzięki. Czy możesz opracować drugi pomysł? Czy masz na myśli to, że pracownicy zwolnieni z powodu AI zaczną pracować dla rządu, gdzie szukają firm podobnych do ich poprzedniego pracodawcy, co doprowadziłoby rząd do pobierania wyższych podatków od tych firm? Wszystkie twoje pomysły są dobre, ale obawiam się, że te nowe opisy stanowisk mogą zbyt różnić się od starych (w zależności od starego zawodu). Z mojego punktu widzenia optymalne nowe opisy stanowisk byłyby tym, w którym pracownik może kontynuować pracę w swojej dziedzinie i w jakiś sposób wykorzystać swoją wiedzę dotyczącą konkretnej dziedziny.
tuomastik

Miałem pracowity dzień ... odpowiemy wkrótce bardziej szczegółowo ... moja myśl buduje się i pożycza od pomysłu Billa Gatesa, ale zmodyfikowałem go nieco, stosując podstawową metodę uniwersalnego dochodu. podzielę się szczegółami, jak tylko będę miał trochę czasu na uporządkowanie swoich myśli na temat nr 2
Rajib Bahar,

2

Więcej ról: AI Diplomat - To może być trochę zbyt daleko idące ... Powiedzmy, że w ciągu najbliższych kilku stuleci AI stanie się wystarczająco zaawansowana, aby uzyskać własne prawa obywatelskie przez sąd najwyższy lub organ ustawodawczy. Powinniśmy mieć ekspertów mających dobre relacje z AI. Powinniśmy dać im wystarczającą wiedzę i narzędzia, aby upewnić się, że AI postrzega nasze istnienie jako korzystne dla nich.

AI Counter Task Force: Może to być część organów ścigania lub wojska z ekspertami z różnych dziedzin AI / Technology, którzy są również fizycznie przygotowani do walki w razie potrzeby.

Przedsiębiorcy - zachęcają do tworzenia miejsc pracy i kariery, które zawsze trudno zautomatyzować. W rezultacie człowiek zawsze będzie miał wartość. Powinniśmy zainspirować naszych przedsiębiorców do zachowania równowagi między automatyzacją a pracą ręczną. Co jeśli wszystkie twoje AI zawiodą w ciągu jednego dnia, a twoja konkurencja wygra, ponieważ mieli więcej ludzkiej pracy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.